Chór Polesie złożyła w 2007 r. Pani Maria Sulima i wraz z nim koncertuje na Polesiu charytatywnie, niosąc w wierszu i pieśni odrobinę Polski. Zapłatą, jak mówi, są szczerze płynące łzy wzruszenia. Pani Maria Sulima jest Prezesem Polskiej Macierzy Szkolnej Polesie w Brześciu na Białorusi. Swoją twórczość poetycką łączy z działalnością społeczną na rzecz dzieci i dorosłych, Polaków żyjących na Białorusi.

„Jeździmy po Białorusi i w kościołach, wioseczkach, miasteczkach śpiewamy dla tych ludzi, którzy płaczą słysząc piosenki swych przodków. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy taką funkcję pełnić, odradzając polskość tam, na pięknych kresach wschodnich – podkreśla Maria Sulima – My tam, na Polesiu przeprowadzamy także konferencje międzynarodowe poświęcone naszym wielkim ziomkom: Kościuszce, Trauguttowi, Mickiewiczowi, Rejtanowi, Kraszewskiemu. Nie jest łatwo, ale z Bożą pomocą robimy coś”.

Chór „Polesie” wykonuje repertuar sakralny, patriotyczny i rozrywkowy.

Chór koncertował już w garbowskim kościele w 2016 r.