WYJAZD WAKACYJNY MINISTRANTÓW I MŁODZIERZY Z PARAFII GARBÓW DO ORZECHOWA NAD MORZEM

W dniach 15 – 25 lipca 2007 roku ministranci i młodzież z parafii Garbów wyjechała do Orzechowa nad morze Bałtyckie. Wyjazd był zorganizowany w ramach wypoczynku wakacyjnego ministrantów.

Na miejsce dotarliśmy pociągiem PKP. Z Lubelskiego dworca wyjechaliśmy o godz. 2030 zaś o godz. 715 dotarliśmy do Słupska i tam czekał na nas autobus, który nas dowiózł do samego Orzechowa. Po przybyciu na miejsce zakwaterowaliśmy się w namiotach, po czym poszliśmy na plażę. Posiłki były rozdawane trzy razy dziennie. Mieliśmy szansę uczestniczyć we mszy świętej polowej, którą odprawili nasi księża Krzysztof Marczak i Piotr Kasprzak. Codziennie, jeśli pozwalała pogoda byliśmy ok. 4 godzin nad samym morzem. Na miejscu były boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, był także stół do ping - ponga i sklepik. Jeśli mieliśmy większe potrzeby to wychodziliśmy do sklepu w Orzechowie. Wybraliśmy się do Ustki, która leżała 5km od Orzechowa, wtedy mogliśmy zakupić pamiątki i kartki. Chcąc kąpać się w morzu wychodził z nami ratownik WOPR, który był w obozie. Chodziliśmy także po ścieżkach dydaktycznych, mieliśmy wtedy okazję zobaczyć wydmy piaskowe, wybrzeże klifowe oraz niepowtarzalną nadmorską roślinność. Idąc nad morze widzieliśmy także zaskrońca, który pełzał pomiędzy krzaczkami jagód. Nasza grupa zajęła I miejsce w rozgrywkach obozowych w piłkę nożną. Wygraliśmy z drużynami z Puław i Lublina. Nasi przeciwnicy byli o wiele starsi, ale nie daliśmy im wygrać z nami. Wróciliśmy do domu po 10 dniach wypoczynku. Wszyscy bardzo się cieszyli z udanego wyjazdu i nie chcieli wracać do domu, a za rok na pewno wrócimy w to miejsce.