WYJAZD MINISTRANTÓW DO LUBLINA 2007

Pod zamkiem

15 września 2007 r. ministranci z Garbowa wyjechali do Lublina. W tym dniu mieliśmy okazję zwiedzić seminarium duchowne, zamek Lubelski, przespacerować się przez stare miasto i pomodlić się przed cudownym obrazem MB Płaczącej w lubelskiej Katedrze. Na początku przeszliśmy do Katedry. Tam mogliśmy wejść do skarbca, podziemi i zakrystii – tzw. sali akustycznej. Kolejnym punktem wyjazdu było seminarium. Dzięki ks. Piotrowi weszliśmy do środka. Byliśmy w kaplicy seminaryjnej, zobaczyliśmy jak wygląda pokój kleryków, graliśmy na boisku przy seminarium oraz mieliśmy możliwość zobaczyć naszych księży na tablicach absolwentów seminarium poczym udaliśmy się na spacer po pobliskim parku. Następnie przeszliśmy do Katedry gdzie modliliśmy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Płaczącej, kiedy to 3 lipca 1949 r. MB krwawo zapłakała. Udało nam się także wejść do Sali akustycznej jest to obecnie zakrystia biskupia, skarbca katedralnego, w którym mogliśmy podziwiać cudowne pozłacane ornaty, kielichy mszalne, monstrancje, infuły i pastorały biskupie oraz wiele innych interesujących, cennych przedmiotów, a także zeszliśmy do podziemi gdzie znajdują się prochy biskupów lubelskich i nie tylko. Następnie mieliśmy wolny czas na starym mieście po czym udaliśmy się na Zamek Lubelski. Skorzystaliśmy z darmowego wejścia i mogliśmy zobaczyć kilka kolekcji zamkowych, sławną czarcią łapę oraz bezcenną kaplicę Trójcy Świętej. Aby zaczerpnąć świeżego powietrza i odprężyć się po całym dniu zwiedzania wybraliśmy się nad Zalew Zemborzycki po czym wróciliśmy do Garbowa.