Menu

          Aktualności z życia parafii...

JUBILEUSZ SIÓSTR SALEZJANEK

 

Wiadomość od Sióstr Salezjanek:

 

DRODZY PRZYJACIELE, RODZICE, BYLI WYCHOWANKOWIE PRZEDSZKOLA I ORATORIUM, SYMPATYCY ZGROMADZENIA SIÓSTR SALEZJANEK!

Rok 2022 to dla Córek Maryi Wspomożycielki (Sióstr Salezjanek) czas świętowania jubileuszu przybycia pierwszych Salezjanek do Polski i rozpoczęcia działalności wychowawczej i ewangelizacyjnej wśród najbardziej potrzebujących. Pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za ten dar przeszczepienia charyzmatu księdza Bosko na ziemię polską, a także nieco później na ziemię garbowską. Chcemy ten moment celebrować razem z Wami, dlatego zapraszamy Was 21 maja 2022 roku do rodzinnego świętowania, które mamy nadzieję stanie się również momentem do wspólnego dziękczynienia Bogu w tej intencji. Pragniemy, aby pamiątką po tym wydarzeniu była spisana Księga Wspomnień miejscowej ludności o doświadczeniach kontaktów z Siostrami Salezjankami na ziemi garbowskiej. Już dziś chcemy zaprosić Was do podzielenia się z nami wspomnieniami ze spotkania z Siostrami. Jeżeli spotkałaś/eś na swojej drodze siostrę Salezjankę, zapraszamy Cię do krótkiego podziękowania za tę osobę pisząc kilka słów o niej/o nich. Link do Księgi Wspomnień https://forms.gle/2ygzEkyABtMYqwf1A

KANCELARIA PARAFIALNA

Aby umożliwić wiernym i kapłanom udział we wspólnej modlitwie, w maju i czerwcu kancelaria parafialna będzie czynna po południu dopiero po zakończeniu nabożeństwa majowego lub czerwcowego.

Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

 03.05.2022 r.  - Uroczystość NMP Królowej Polski

 

 

 

 

 

Galeria

Odpust św.Wojciecha

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria MSZA ŚW. NA CMENTARZU

 

 

 

 

GALERIA

TRIDUUM SACRUM 2022

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się w Kościele czas przeżywania najważniejszych tajemnic wiary związanych z odkupieniem ludzkości.

Jako wspólnota umiłowanych przez Boga, chcemy trwać przy Nim w tych ważnych dniach. 

Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii, adoracji przy Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim, aby później móc doświadczyć radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa w dniu Wielkanocy.

Galeria

10.04.2022 r. - NIEDZIELA PALMOWA

Wielki Tydzień w Kościele otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. W tym dniu wspomina się uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego mękę i śmierć na krzyżu. Witające Go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu".

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane.

GALERIA

08.04.2022 r. - DROGA KRZYŻOWA

Przez cały Wielki Post wierni naszej parafii włączali się w przeżywanie nabożeństw pasyjnych w kościele i kaplicach. Śpiewaliśmy Gorzkie Żale i rozważaliśmy Drogę Krzyżową oana Jezusa.

W piątek, 8 kwietnia, trasa Drogi Krzyżowej wyszła poza mury świątyni i poprowadziła poprzez ulice Garbowa, pośród domów i miejsc, w których ludzie żyją, upadają, podnoszą się i uświęcają.

Szliśmy za Jezusem, w którego zmaganiu i zwycięstwie chcieliśmy odnaleźć pokój. Bo On jest Pokojem...

GALERIA

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 2 kwietnia br. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 9.00.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

27.03.2022 r. - ACIES LEGIONU MARYI

W IV Niedzielę Wielkiego Postu Legion Maryi - V Kuria pw. MB Królowej Polski, przeżywał swą największą coroczną uroczystość ACIES.

Mszy św. o g. 10.30 przewodniczył ks. Rafał Bratos, zaś homilię do zgromadzonych wygłosił ks. kan. Jan Żukowski.
Po homilii nastąpiło odnowienie osobistego poświęcenia się Matce Bożej, po czym Kierownik Duchowy odczytał akt oddania się Maryi.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w naszym kościele. 

Galeria


22-25.03.2022 r. - Rekolekcje Wielkopostne

W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Odbędą się w dniach 22-25 marca 2022 r. /wtorek-piątek/.Jak zapowiadaliśmy wcześniej, będzie im przewodniczył ks. Jerzy Krawczyk – Moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Niech nikomu z nas nie zabraknie dobrej woli ani czasu na podjęcie tego daru, z którym Bóg wychodzi nam naprzeciw.

Zapraszamy.

 

Galeria


TRANSMISJA MSZY ŚW. Z GARBOWA

W przyszłą niedzielę /20 marca/ z naszego kościoła będzie transmitowana Msza św. przez TVP3 Lublin.
Transmisja jest zawsze o g. 10.00. Stąd wymuszona zmiana w porządku Mszy św. przedpołudniowych w kościele – zamiast 9.00 i 10.30, Msze św. będą o g. 8.00 i 10.00.
Intencje przyjęte na g. 9.00, będą odprawione o g. 8.00, a te z 10.30 - o g. 10.00.

WIZYTACJA KANONICZNA - 06.03.2022 r.

Za nami pierwszy dzień wizytacji kanonicznej w garbowskiej parafii. 6 marca 2022 r. bp Adam Bab odwiedził kaplice w Moszenkach, Ożarowie, Gutanowie oraz Woli Przybysławskiej. Wygłosił również homilię podczas popołudniowej Mszy św. w kościele.
Nieodłącznym elementem wizytacji biskupiej są spotkania z grupami formacyjnymi. Dziś Ksiądz Biskup odwiedził: Legion Maryi oraz KSM Filii Dei Garbów.
Kolejna część wizytacji odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Przejdź: Galeria

Wielki Post 2022 r.

Liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy Wielki Post.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 i o godz. 19.00 – dla młodzieży i pracujących.
Gorzkie Żale - w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową.

Zapraszamy.

Galeria


SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 5 marca br. Rozpoczęcie spowiedzią od godziny 8.30.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 5 lutego br. Rozpoczęcie spowiedzią od godziny 8.30.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 

III Niedziela w ciągu roku - w tym roku jest to 23.01 - obchodzona jest w polskim Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma być ona okazją do zastanowienia się czym dla nas słowa Boga zawarte w Biblii. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotowała losy, z cytatami z Pisma świętego. Znajdują się one na stolikach pod chórem naszego kościoła. Zabierzmy losy do naszych domów, niech będzie to okazja do usłyszenia tego, co Bóg chce nam powiedzieć przez słowa zapisane na kartach Świętej Księgi Chrześcijan.