20.08.2017 r. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      W dzisiejszą niedzielę dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 10.30 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne. Szczegóły na plakatach.

2.      W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ks. Abp Stanisława Gądeckiego, dzisiaj we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic. Także w naszej parafii po Mszach św. przed kościołem możemy wspomóc poszkodowanych składając ofiary do puszek.

3.      Już w piątek rozpoczyna się 5-te Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej - SMAL w Garbowie. Dziękujemy naszej młodzieży za zainteresowanie, za okazywaną chęć pomocy w organizacji tego wydarzenia. Również dorosłym dziękujemy za włączenie się w pomoc przy SMAL-u. Tych, którzy się jeszcze nie zainteresowali tym pięknym wydarzeniem, zachęcamy do włączenia się w przeżywanie spotkania po uprzednim zapisaniu swojej obecności /w zakrystii/. Szczegóły w gablocie i stronie internetowej parafii.

4.      W sobotę  /26 sierpnia/ wypada uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o g. 9.00 i 17.00.

5.      W następną niedzielę /27 sierpnia/ będziemy gościć w naszej parafii ks. abp. Stanisława Budzika, który o g. 9.00 odprawi Mszę św. w kościele parafialnym. Również w tym dniu /27 sierpnia/ będziemy przeżywać odpust ku czci MB Częstochowskiej w Moszenkach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zapraszamy.

6.      Zapraszamy na Uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę tj. 03 września do Wąwolnicy. Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00 /tak jak przed rokiem/. Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej. Suma w Wąwolnicy o godz. 12.00.

7.      Ofiary na spłatę zadłużenia:
- Joanna i Adam Pacek /z racji chrztu dziecka/ – 100 zł
- Of. bezimienna z Bogucina – 1.000 zł.
„Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli jedynie: p. Alina Pasternak, Aneta i Ewa Nakonieczna oraz Monika Żurek. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Gutanowa od p. Jadwigi Kozłowskiej do p. Mariana Deca /jak podczas wizyty duszpasterskiej/.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

środa,
23 sierpnia 2017