10.12.2017 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1.      Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2.      Trwamy w przeżywaniu adwentu. W każdy adwentowy wtorek zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.

3.      Przypominamy, że w dniach 19-22 grudnia będziemy przeżywali w parafii Rekolekcje Adwentowe. Szczegółowy program podamy za tydzień. Prosimy już teraz o właściwe zaplanowanie czasu na te przeżycia.

4.      Do chorych udamy się przed świętami w następującym porządku: - chorych z miejscowości przynależących do kaplic odwiedzimy w czasie rekolekcji, w dniu sprawowania Mszy św. w kaplicy. Zgłaszamy ich wcześniej w kaplicy. - pozostałych chorych odwiedzimy w najbliższą środę od g. 9.00 – zapisujemy ich w zakrystii kościoła. Chorych prosimy zgłaszać najpóźniej do środy, bo później nie będzie czasu na odwiedziny w związku z bardzo krótkim Adwentem.

5.      W środę /13 grudnia/ - dzień fatimski. Msza św. o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.

6.      W odpowiedzi na pragnienie młodzieży by w okresie zimowym zorganizować namiastkę wakacyjnego SMAL-u, zapraszamy wszystkich na adwentowe czuwanie młodych. Odbędzie się ono w najbliższy piątek o godz. 19.30 w naszym kościele. Zachęcamy do uczestnictwa i objęcia modlitwą tego czasu.

7.      Przed tygodniem została wybrana Rada Parafialna na lata 2017-2022 r. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim dotychczasowym radnym za owocną współpracę, a tym, którzy znaleźli się w nowej Radzie, życzymy jak najlepszych owoców współpracy dla dobra parafian i parafii. Nową Radę Parafialną tworzą:
Zaprzysiężenie Radnych nastąpi w przyszłą niedzielę /17 grudnia/ podczas Mszy św. o g. 16.00.

8.      W zakrystii można jeszcze nabywać wigilijne świece CARITAS.

9.      Zostały wydane kartki świąteczne z szopką garbowską, świątecznym wnętrzem i zewnętrznym widokiem kościoła w Garbowie. W komplecie za 5 zł są dwie pojedyncze i jedna podwójna kartka. Do nabycia w zakrystii.

10.Tuż po Nowym Roku, 04 stycznia 2018 r., wystąpi w naszym kościele z koncertem kolęd i pastorałek Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 17.00, a po niej koncert. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

11.XI Gminno-Parafialny przegląd kolęd i pastorałek odbędzie się tym razem w naszej parafii w dniach 07 i 14.01.2018 r. po Mszy św. o g. 16.00. Chóry, zespoły i osoby indywidualne prosimy o przygotowywanie repertuaru i zgłaszanie uczestnictwa do ks. Mateusza.

12.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Lubelskie Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać”.

13.Ofiary indywidualne  spłatę za inwestycje przeprowadzone w parafii:
- Magdalena i Marcin z Gutanowa /z racji chrztu/ – 200 zł. „Bóg zapłać”.

14.Dziękujemy za posprzątanie kościoła.  Na zaproszenie odpowiedziały jedynie 4 osoby: p. Jadwiga Bojanowska, Kazimierz Wójcik, Wiesław Czubak, Zenon Czubak. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do tej posługi zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od p. Jadwigi Bojanowskiej do p. Anny Woś – liczymy na większą odpowiedzialność.

15.Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbywa się dzisiaj w godzinach od 9.00 do 12.00.
Natomiast w przyszłą niedzielę, podobnie jak przed rokiem, będziemy gościć nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Hirszwelda w Lublinie, którzy wspólnie z dziećmi ze świetlicy szkolnej przygotowali kiermasz ozdób świątecznych, na który również serdecznie zapraszamy.

16.Klub sportowy „Zawisza” organizuje – podobnie jak w poprzednich latach -  akcję charytatywną dla 14-letniego Łukasza, który cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i wodogłowie. W ramach akcji:
- dziś (9.00-12.00) – kiermasz ciast /w bibliotece/
- sobota (9.00-18.00) – rozgrywki piłkarskie młodzieży
- niedziela (10.00-18.00) - rozgrywki piłkarskie dorosłych.

17.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

18.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Marian Rozwadowski z Ługowa, l. 75. Pogrzeb: poniedziałek, g. 14.00
- śp. Józef Pietrak z Ługowa, l. 84. Pogrzeb: wtorek, g. 14.00.
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

sobota,
16 grudnia 2017