18.02.2018 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      Trwa Wielki Post. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00.
Adoracja Krzyża - w każdy piątek o godz. 19.00.
Gorzkie Żale - w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą trwały w innym niż zazwyczaj terminie -  od wtorku do piątku po 3 niedzieli Wielkiego Postu tj. 6-9 marca 2018 r. Poprowadzi je ks. Waldemar Sądecki – proboszcz par. NSJ w Lublinie. Wspierajmy to wydarzenie naszą modlitwą i odpowiednio planujmy zajęcia na te dni.

2.      W związku ze zmianą terminu rekolekcji musimy zmienić godziny niektórych intencji przyjętych na 20-23 marca 2018 r. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii. Przypominamy również, że od stycznia nie ma już w naszym kościele Mszy św. o g. 8.00. Osoby, które wcześniej miały wpisaną intencję na tę godzinę, także prosimy do zakrystii w celu dokonania korekty godzinowej.

3.      Przypominamy o trwającym nowym cyklu konferencji przedmałżeńskich. Osoby planujące w tym roku zawarcie sakramentu małżeństwa, zapraszamy w sobotę na godz. 18.00 do kancelarii parafialnej.

4.      Dziś po Mszy św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć leczenie i rehabilitację Pawła, który – jak wspominaliśmy przed tygodniem - w listopadzie 2017 r. spadł z dachu, złamał m. in. kręgosłup. W tej chwili jest już po czterech operacjach. W miarę możliwości nie przechodźmy obojętnie wobec rodziny będącej w trudnościach.

5.      Na spłatę zobowiązań za remonty przeprowadzone w parafii:
- Lucyna i Piotr Pokrywka z Garbowa /z racji chrztu dziecka/ - 200 zł. „Bóg zapłać”.

6.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła.  Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Anna i Antoni Szymańscy, Mariusz Orpik, Anna i Mariola Janek, Barbara Ciszewska, Joanna i Anna Michałek.
 „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę, na godz. 8.00, zapraszamy  cd. mieszkańców Moszenek od p. Mirosława Pszczoły do p. Krzysztofa Łuki.

7.      Podczas kolędy był gdzieniegdzie poruszany problem drzew, które na cmentarzu zagrażają pomnikom. To prawda, że przy dzisiejszych anomaliach pogodowych takie zagrożenie istnieje. Jest tez prawdą, że żaden ksiądz tych drzew nie sadził i raczej nie księża powinni je wycinać. Jeśli zatem przy czyichś grobach rosną drzewa stanowiące ewentualne zagrożenie dla pomników, niech rodziny „dogadają się” i po uzyskaniu stosownego pozwolenia, będzie można takie zagrożenie usunąć. Mówimy o tym, żeby nikt nie miał pretensji – w przypadku zniszczeń.

8.      Polecamy prasę katolicką. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /numer marcowy/.

9.      W ostatnim czasie odeszliz naszej wspólnoty:
- śp. Adam Kurowski z Bogucina, l. 65
- śp. Marianna Gil z Garbowa, l. 91
- śp. Wojciech Dutkiewicz z Ożarowa, l. 52
- śp. Krzysztof Małek z Lublina, l. 60
- śp. Tadeusz Woliński z Garbowa, l. 93. Pogrzeb: poniedziałek, g. 12.30

...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis

czwartek,
22 lutego 2018