22.10.2017 r.  – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby misji, w związku z rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniem Misyjnym. Natomiast przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

2.      Za tydzień /29. października/ będziemy przeżywać odpust w kaplicy w Borkowie ku czci św. Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00.

3.      W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

4.      Powoli kończy się miesiąc różańcowy, a rozpocznie się czas modlitwy za zmarłych. Postarajmy się uporządkować groby naszych bliskich jak najwcześniej, aby dało się jeszcze wywieźć śmieci na wysypisko przed uroczystościami. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wykazują odpowiedzialność w porządkowaniu. Śmiecie wrzucajmy wyłącznie do kontenera. Pamiętajmy także o darach duchowych dla zmarłych: Mszy św. w rocznicę śmierci, z racji imienin, Msza św. gregoriańska... Jak co roku będą też tzw. wypominki. Każda rodzina, za pośrednictwem radnych, otrzyma zaproszenie do włączenia się w tę modlitwę Kościoła. Na kartkach wypominkowych wpisujemy imiona zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów, nauczycieli... Kartki możemy składać, jak co roku, do skrzynki, która będzie stała za ławkami w kościele lub przynieść do zakrystii. Radnych prosimy o pobranie przygotowanych kart wypominkowych z zakrystii.

5.      Ofiary indywidualne na spłatę zadłużenia:
- Ewelina i Michał Szymczyk z Karolina /z racji chrztu/ – 100 zł
- Of. bezimienna z Garbowa – 100 zł
- Of. przy poświęceniu świetlicy w Ożarowie – 100 zł. „Bóg zapłać”.

6.      Na ręce tych, którzy zaangażowali się w zbiórkę płodów ziemi dla Lubelskiego Seminarium Duchownego, dziękujemy za złożone dary z Bogucina, Borkowa, Gutanowa, Garbowa Dolnego, Krakowskiego Przedmieścia,  Kol. Miesiące, Marianki, Miesiąców, Janowa, Karolina, Lesiec, Ługowa, Moszenek, Ożarowa, Piotrowic Wlk., Sługocina, Woli P. i Wysokiego.
„Bóg zapłać” wszystkim.

7.      Dziękujemy wszystkim, którzy porządkowali „Stary Cmentarz”: nauczycielom i młodzieży z Gimnazjum w Garbowie oraz panom z Piotrowic Wlk. Pracowali: Marcin i Marek Uniłowski, Mariusz Szalast, Roman i Wojciech Kowalczyk, Dawid Łuczycki, Marcin Skałecki, Daniel Kołodziej, Kazimierz Skałecki, Piotr Marciniak, Paweł Bzicki, Rafał Wrona i Piotr Jóźwiak. „Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Dominika i Magdalena Partyka, Maria, Iwona i Justyna Chyła, Józef Bakiera, Wioleta Kamola-Głuchowska, Bogusława Chabros, Radosław Jańczak i Lucyna Nakonieczna. „Bóg zapłać”. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do tej posługi prosimy cd. mieszkańców Ługowa: od p. Stanisława Wójcika do p. Mariana Rozwadowskiego włącznie.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
W zakrystii są też do nabycia kalendarze maryjne na 2018 r. w cenie 5 zł – jak w poprzednich latach.

poniedziałek,
23 października 2017