22.04.2018 r. – 4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.      Od dziś do soboty trwają kwartalne dni modlitw o powołania. Włączajmy się w to modlitewne wołanie do Boga o nowych robotników w Winnicy Pańskiej.

2.      Jutro /23 kwietnia/ będziemy przeżywać w naszej parafii odpust św. Wojciecha. Jest to uroczystość dla całej parafii. Wszyscy parafianie powinni więc uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. w kościele: godz. 9.00, 12.00 i 17.00. Sumę odpustową odprawi ks. Józef Trąbka – kapelan Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
Prosimy, niech tym razem obsługę procesji podejmie straż z Borkowa, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Ługowa. Wszystkich odpowiedzialnych za chorągwie i feretrony prosimy do orszaku procesyjnego, a do udziału zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości.

3.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 16.00, tegoroczni kandydaci do bierzmowania złożą uroczyste wyznanie wiary. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich kandydatów i ich najbliższych.

4.      Pielgrzymi wyjeżdżający na początku wakacji do Gruzji i Armenii, są proszeni o dokonywanie wpłat pozostałej kwoty – najpóźniej do końca kwietnia br.

5.      Dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę swojej I-szej Komunii św. w niedzielę – 20 maja o g. 10.30.
Spowiedź dla tych dzieci i ich bliskich będzie w piątek /18 maja/ o g.17.30. Po spowiedzi dzieci będą miały spotkanie.

6.      Wójt Gminy Garbów zaprasza mieszkańców naszej Gminy na bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów Szpitala Wojskowego w Lublinie /10 różnych specjalizacji/. Tzw. „Biała niedziela” odbędzie się 29 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00-15.00 w Szkole Podstawowej w Garbowie. Rejestracja od g. 9.00 – konieczny dowód osobisty. Szczegóły na plakatach.

Od siebie dodamy: kto chciałby się leczyć pomijając Jezusa – najlepszego Lekarza /tzn. opuszczając niedzielną Mszę św./ - skutek leczenia może być wątpliwy.

7.      Ofiary na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego:
- Of. bezimienna z Wysokiego Mazowieckiego – 100 zł.
- Of. bezimienna z Lublina – 100 zł.
„Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Jolanta i Jakub Zlot, Agata i Bartłomiej Chojnowscy, Aneta Bilik, Barbara Pasternak, Krystyna Pietrak, Henryka Bilik, Ewelina Rak i Lidia Michoń.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę, na g. 8.00 zapraszamy cd. mieszkańców Bogucina od p. Anny Sułek do p. Anny Melcher.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /numer majowy/.

10.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Małgorzata Łepak z Lublina /pochodząca z Karolina/, l. 55
- śp. Stanisław Maziarczyk z Poniatowej /pochodzący z Marianki/, l. 70.
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

wtorek,
24 kwietnia 2018

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny