Menu

 

25.06.2017 r. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Decyzją ks. abp. Stanisława Budzika od dnia 1 lipca zostaje odwołany z naszej parafii ks. Zbigniew i skierowany do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Dziękujemy mu za 8 lat jego pięknej i ofiarnej posługi wśród nas. „Bóg zapłać”. Na jego miejsce został skierowany ks. Mateusz Wójcik – neoprezbiter pochodzący z par. św. Antoniego w Lublinie.
Również za wspólnoty sióstr Salezjanek na nowe placówki zostają przeniesione: s. Wioletta, s. Kinga, s. Ewa i s. Elżbieta.
Wszystkim dziękujemy za posługę na rzecz naszej społeczności i życzymy wsparcia od Pana Boga oraz opieki Maryi na nowych placówkach.

2.      Wraz z dziećmi i młodzieżą zakończyliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Niech te 2 miesiące odpoczynku nie będą czasem zapomnienia o sprawach Bożych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. – niezależnie od tego w jakim miejscu spędzamy niedzielę.
Przypominamy również o właściwym stroju. Kościół jest miejscem szczególnym – w całym cywilizowanym świecie do świątyni nie wchodzi się w krótkich spodniach, z odkrytymi ramionami ... Pamiętajmy również i o tym podczas wakacji, przy doborze kreacji na ślub w kościele...

3.      Dzisiaj odpust w Gutanowie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Mszę św. odpustową o g. 12.00 odprawi ks. dr Marek Gątarz – nowy Dyrektor Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie. Natomiast po Mszach św. w kościele ks. Witold Pietrasiuk – misjonarz z Chorwacji będzie rozprowadzał książki o zawierzeniu świata Maryi.

4.      We wtorek /27 czerwca/ - wyjazd dzieci i młodzieży na kolonie do Karwii rozpoczyna sie o g. 7.00 Mszą św. w kościele.

5.      W czwartek wypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele i kaplicach według porządku niedzielnego, jedynie Msza św. wieczorowa będzie o g. 17.00. Podczas tej Mszy św. o godz. 17.00 będziemy polecać Bogu żyjących i zmarłych Solenizantów: PIOTRÓW I PAWŁÓW. Nazwiska osób, za które chcemy się modlić, można podawać w zakrystii dziś po Mszach św. i w czwartek przed godz. 17.00.
W tym też dniu będziemy przeżywali odpust w Piotrowicach. Msza św. odpustowa o g. 12.00 - odprawi ją ks. dr Marek Gątarz. Taca z uroczystości św. Piotra i Pawła jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. „Świętopietrze”.

6.      W tym tygodniu –1-sza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź od 8.30.

7.      W ramach przygotowań do rekolekcji ewangelizacyjnych w parafii /13-16 lipca/, najbliższa niedziela będzie przeżywana jako niedziela preewangelizacyjna. Przybędą rekolekcjoniści, aby rozpocząć przygotowanie do przeżycia czasu rekolekcji.

8.      Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy wyrusza z parkingu przed kościołem w niedzielę /2 lipca/ o g. 4.00. Wszystkich uczestników prosimy o dostarczenie danych potrzebnych do ubezpieczenia oraz dokonanie wpłaty 70 zł – najpóźniej do dzisiaj.

9.      Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli lipca/ jest przeznaczona na spłatę za remonty przeprowadzone w parafii. W czerwcu zebrano na ten cel 6.255 zł.

10.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli jedynie : p. Lidia Paruch, Anna Chojnowska, Ewa Jedlińska, Halina Dobrzyńska oraz Ilona i Adam Jałocha.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 /1-sza sobota/ zapraszamy cd. mieszkańców bloku ul. Makowa 3 /tym razem V i VI klatka/ – od p. Zbigniewa Chabrosa do p. Kazimierza Firleja.

11.Ofiary na spłatę zadłużenia:
- Of. bezimienna z Krak. Przedmieścia – 200 zł
- Agnieszka i Sławomir Majewscy z Lesiec /z racji chrztu/ - 100 zł. „Bóg zapłać”.

12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /z płytą Arki Noego/.

13.Proszono nas o podanie informacji, że jutro przy Zespole Szkół w Garbowie, kobiety w wieku 50-69 lat, mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Szczegóły na plakatach przy bramie kościoła.

14.W minionym tygodniu odeszli:
- śp. Józef Wójcik z Wysokiego, l. 82
- śp. Jan Czępiński /ojciec ks. Jerzego/, l. 64. Za śp. Jana zostało zamówionych – zamiast kwiatów – 13 Mszy św. przez: Radę Parafialną, Pracowników Zespołu Szkół w Garbowie, Oazę Rodzin, Wspólnotę „Dwa Serca”, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Legion Maryi, sąsiadów z Krak. Przedmieścia, mieszkańców Gutanowa , Moszenek, Ożarowa, Kółka Różańcowe z Woli P., R. Wendlerów i rodzinę z Karolina. „Bóg zapłać”.

...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Dzisiaj jest

czwartek,
29 czerwca 2017

(180. dzień roku)

Wyszukiwanie

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Czwartek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Uroczystość św

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
148509