Menu

17.06.2018 r.  – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.      Dzisiaj gościmy w parafii ks. Grzegorza Ogorzałka – Ojca Duchownego z Lubelskiego Seminarium. Przez cały dzień głosi on homilie, a po Mszy św. o g. 16.00 chciałby się spotkać z wszystkimi członkami Kółek Różańcowych. Zapraszamy na to spotkanie w kościele.

2.      Również dzisiaj o godz. 15.30, na placu za Urzędem Gminy rozpocznie się XI Festyn Rodzinny. W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Szczegóły na plakatach.

3.      W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna za miniony rok dla uczniów klas III Gimnazjum będzie sprawowana w czwartek o g. 15.00, a dla pozostałych gimnazjalistów i uczniów wszystkich Szkół Podstawowych z naszej parafii – w piątek o g. 9.00. Z racji zakończenia roku szkolnego będziemy dziękować Bogu za miniony czas i polecać opiece Jego Opatrzności czas wakacji. Na te Msze św. zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Rodziców prosimy o dopilnowanie swoich pociech, aby skorzystały ze spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego. Spowiadamy w tym tygodniu każdego dnia przed każdą Mszą św.

4.      W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy polecać Bogu żyjących i zmarłych Solenizantów: JANÓW i JANINY. Nazwiska osób, za które chcemy się modlić, można podawać w zakrystii.

5.      W niedzielę /24 czerwca/ będziemy gościć ks. Tomasza Bartmańskiego, który od wielu lat posługuje na misjach w Ekwadorze. Przez cały dzień będzie głosił kazania, a my, po Mszach św., będziemy mieli możliwość finansowego wsparcia jego działalności misyjnej.

6.      Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej chcemy się spotkać ze wszystkimi Radnymi z Rady Parafialnej, aby omówić sprawy bieżące i plany na przyszłość naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w kościele. Serdecznie zapraszamy.

7.      Ofiary na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego:
- of. bezimienna z Piotrowic – 500 zł
- of. bezimienna z Garbowa – 100 zł. „Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Jolanta Okuniewska, Kacper Pietrak, Józef Winiarczyk, Zofia Abramek, Halina Michałek, Zofia Wendler, Edyta Bieniek i Wioletta Drozd. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy cd. mieszkańców Bogucina od p. Danuty Wolińskiej do p. Agnieszki Gładysz.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z wartościowymi pomocami na Mundial.

10.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
- śp. Janina Moryc z Garbowa, l. 83
     ...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Dzisiaj jest

sobota,
23 czerwca 2018

(174. dzień roku)

Wyszukiwanie

Święta

Sobota, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
4053