17.06.2018 r.  – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dzisiaj gościmy w parafii ks. Grzegorza Ogorzałka – Ojca Duchownego z Lubelskiego Seminarium. Przez cały dzień głosi on homilie, a po Mszy św. o g. 16.00 chciałby się spotkać z wszystkimi członkami Kółek Różańcowych. Zapraszamy na to spotkanie w kościele.

2.      Również dzisiaj o godz. 15.30, na placu za Urzędem Gminy rozpocznie się XI Festyn Rodzinny. W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Szczegóły na plakatach.

3.      W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna za miniony rok dla uczniów klas III Gimnazjum będzie sprawowana w czwartek o g. 15.00, a dla pozostałych gimnazjalistów i uczniów wszystkich Szkół Podstawowych z naszej parafii – w piątek o g. 9.00. Z racji zakończenia roku szkolnego będziemy dziękować Bogu za miniony czas i polecać opiece Jego Opatrzności czas wakacji. Na te Msze św. zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Rodziców prosimy o dopilnowanie swoich pociech, aby skorzystały ze spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego. Spowiadamy w tym tygodniu każdego dnia przed każdą Mszą św.

4.      W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy polecać Bogu żyjących i zmarłych Solenizantów: JANÓW i JANINY. Nazwiska osób, za które chcemy się modlić, można podawać w zakrystii.

5.      W niedzielę /24 czerwca/ będziemy gościć ks. Tomasza Bartmańskiego, który od wielu lat posługuje na misjach w Ekwadorze. Przez cały dzień będzie głosił kazania, a my, po Mszach św., będziemy mieli możliwość finansowego wsparcia jego działalności misyjnej.

6.      Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej chcemy się spotkać ze wszystkimi Radnymi z Rady Parafialnej, aby omówić sprawy bieżące i plany na przyszłość naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w kościele. Serdecznie zapraszamy.

7.      Ofiary na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego:
- of. bezimienna z Piotrowic – 500 zł
- of. bezimienna z Garbowa – 100 zł. „Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Jolanta Okuniewska, Kacper Pietrak, Józef Winiarczyk, Zofia Abramek, Halina Michałek, Zofia Wendler, Edyta Bieniek i Wioletta Drozd. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy cd. mieszkańców Bogucina od p. Danuty Wolińskiej do p. Agnieszki Gładysz.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z wartościowymi pomocami na Mundial.

10.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
- śp. Janina Moryc z Garbowa, l. 83
     ...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

sobota,
23 czerwca 2018