14.10.2018 r.  – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dzisiaj - Dzień Edukacji Narodowej. Wdzięczni za trud kształcenia i wychowania, chcemy modlić się za żyjących i zmarłych nauczycieli i pracowników szkół z naszej parafii. Zapraszamy na godz. 15.30 na różaniec ofiarowany w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli i pracowników szkół.

2.      Dziś w całej Polsce jest obchodzony XVIII Dzień Papieski. Jest to okazja do dziękczynienia za łaskę życia i posługę św. Jana Pawła II. Tradycyjnie ofiary zbierane w całej Polsce do puszek po Mszach św. są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. Dziękujemy członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za pomoc w zbiórce z racji XVIII Dnia Papieskiego.
Uczniowie i nauczyciele garbowskiej szkoły po raz kolejny, w rocznicę wyboru Papieża św. Jana Pawła II, zapraszają dzisiaj po Mszy św. wieczorowej na montaż słowno-muzyczny, którego myślą przewodnią jest hasło XVIII Dnia Papieskiego "Promieniowanie ojcostwa".

3.      Za nami połowa października. Warto postawić sobie pytanie o gorliwość modlitewną w tym czasie. Przed ponad 100-laty Maryja skierowała w Fatimie apel do ludzi: „Codziennie odmawiajcie różaniec!”. Jak odnoszę te słowa do siebie? Ile razy w tym roku uczestniczyłem w nabożeństwie różańcowym?

4.      W czwartek – święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy na Mszę św. o g. 17.00 i na różaniec ofiarowany w intencji tych, z których pomocy korzystamy, bądź będziemy korzystać.

5.      Od 3 do 28 października w Rzymie odbywają się obrady Synodu Biskupów pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Na terenie naszej archidiecezji, codziennie w innej parafii, odbywa się czuwanie w intencji osób zgromadzonych w Watykanie. W najbliższy piątek nasza parafia stanie się stacją tej modlitewnej sztafety. Rozpoczęcie Mszą świętą o g. 17.00. Następnie różaniec i krótka adoracja.

6.      Wzorem lat ubiegłych będzie przeprowadzona zbiórka płodów ziemi dla Lubelskiego Seminarium Duchownego / zboże, warzywa, ziemniaki.../. Prosimy, aby podobnie jak w latach poprzednich, w najbliższą sobotę rano dary dostarczyć radnym, aby oni przed południem mogli je przywieźć na plebanię. Zaraz po południu /ok. 14.00/ chcemy je przekazać dalej. Prosimy, aby w miarę możliwości włączyły się także te miejscowości, które dotychczas tego nie czyniły.

7.      Za tydzień niedziela misyjna. Siostry Salezjanki wraz z młodzieżą zapraszają na kiermasz misyjny po Mszy św. o g. 9.00 i 10.30. Zebrane ofiary zostaną przekazane dla dzieci w Sudanie i Ukrainie.

8.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

9.      Również w przyszłą niedzielę /21 października/ chcemy się spotkać z wszystkimi radnymi z Rady Parafialnej. Zapraszamy bezpośrednio po Mszy o g. 16.00. Spotkanie w kościele.

10.Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie organizuje Bezalkoholowy Bal Niepodległości, na który zaprasza wszystkich chętnych miłośników dobrej zabawy. Bal odbędzie się 24 listopada 2018 r. w „Zajeździe na Towarowej” w Dęblinie. Koszt: 80 zł od osoby. Szczegóły – na plakacie w gablocie przed kościołem.

11.Dziękujemy wszystkim, którzy porządkowali „Stary Cmentarz”: ks. Mateuszowi oraz panom z Woli P. Pracowali: Andrzej Butryn, Jan Kamiński, Jan Król, Adrian Król, Jacek Staniak, Janusz Król, Paweł Łuczycki, Łukasz Smolak, Mariusz Czarnecki, Jacek Smolak, Waldemar Paruch, Robert Smolak, Jan Całka, Robert Kozieł, Krzysztof Reszka, Stanisław Sumorek, Damian Kula, Mirosław Saran.
„Bóg zapłać”.

12.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Bogusława Fiut, Anna, Anna i Leszek Muzyka, Tomasz, Wiktoria Kapica, Anna, Kazimierz Majewscy, Maria Duluk, Maria Kulikowska. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na g. 8.00 do tej posługi zapraszamy cd. mieszkańców Bogucina od p. Krystyny Woś do p. Mirosława Wawerskiego.

13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii są też Kalendarze Maryjne i Misyjne na 2019 r. w cenie 5 zł.

14.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Kazimierz Wójtowicz z Woli P., l. 66
- śp. Henryk Gawron z Bogucina, l. 63

...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

sobota,
20 października 2018