17.11.2019 r.  – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dzisiaj w naszym kościele przeżywamy obchody jubileuszu 50-lecia małżeństwa Jubilatów z Gminy Garbów. Msza św. w intencji Jubilatów zostanie odprawiona o g. 10.30. Odznaczenie Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” - w restauracji „Złota Rybka” ok. g. 12.00.

2.     Również dziś, po Mszy św. wieczorowej, odbędzie się w naszym kościele Koncert z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wystąpi Orkiestra Wojskowa z Lublina wraz z solistami. Będzie to koncert patriotyczny „Miłość i Niepodległa”. Dyryguje p. Rafał Palutkiewicz. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, by przez udział w koncercie przeżywać radość z odzyskania niepodległości.
Wstęp na koncert jest wolny.
Ze względu na konieczność przygotowania kościoła do koncertu, dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o g.14.00.
Dziękujemy za ciasto ;-).

3.     Są jeszcze wolne miejsca na 9-dniową pielgrzymkę do Sanktuariów: Santiago de Compostella, Montserrat, Saragossa, Oviedo i innych interesujących miejsc w Hiszpanii. Termin: 14-22 maja 2020 r. Koszt: 3950 zł + 85 E. Zapisy u ks. Proboszcza.

4.     Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie młodych do zawarcia małżeństwa. Kolejna konferencja w sobotę o g. 18.00 w kancelarii.

5.     Z NFOŚiGW w Warszawie otrzymaliśmy informację, że oba złożone wnioski dotyczące termomodernizacji zarówno kościoła i organistówki, jak też kaplicy w Woli Przybysławskiej, przeszły ocenę formalną pozytywnie. Oznacza to, że cała dokumentacja została przygotowana prawidłowo. Teraz czekamy na decyzje, komu zostaną przyznane pieniądze na realizację wniosków. Pamiętajmy o tych planach naszej parafii w indywidualnych modlitwach.

6.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli p. Anna Kamińska, Jadwiga Sykut, Wanda Wawruch, Krystyna Zając, Irena Ochmińska, Elżbieta Smolak, Oliwia i Renata Kopacz, Helena Domańska, Jolanta Abramek, Edyta Jóźwiak i Elżbieta Smolak. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na g. 8.00 do tej posługi prosimy cd. mieszkańców Woli P. Tym razem Zakopaniny - od p. Anny Maj do p. Krystyny Buczkowskiej.

7.     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /numer listopadowy/.

8.     Wielka uliczna zbiórka darów w ramach 27 ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", organizowanej przez Społeczny Komitet Organizacyjny przy Radiu Lublin S.A., odbędzie się 24 listopada w g. 10.00-15.00 w kilkudziesięciu punktach zbiórek w Lublinie, przy parafiach, sklepach, instytucjach kulturalnych. Wolontariusze akcji będą przyjmowali od Darczyńców  wyłącznie dary rzeczowe. W tej akcji nigdy nie zbiera się pieniędzy, tylko dary serca: długoterminową żywność, słodycze, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, gry edukacyjne, wszystko, co służyć może dzieciom  i ich rodzinom w potrzebie. Podobne zbiórki rozpoczną się w wielu miejscowościach kraju i trwać będą do 23 grudnia 2019 r.

niedziela,
17 listopada 2019