21.04.2024 r. – 4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.      Przypominamy o trwających wyborach samorządowych. Zachęcamy do wzięcia udziału i poparcia tego kandydata, którego uznamy za najbardziej właściwego do odpowiedzialnej troski o sprawy mieszkańców naszej gminy.

2.      We wtorek /23 kwietnia/ będziemy przeżywać odpust św. Wojciecha. Msze św. o g. 9.00, 12.00 – suma odpustowa i 17.00. O przygotowanie procesji z darami prosimy mieszkańców Karolina, a do obsługi procesji zapraszamy straż z Woli P. Prosimy też o przygotowanie i zabranie na procesję chorągwi i feretronów, aby podczas procesji żadne z nich nie pozostawały w zakrystii.Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.      W sobotę /27 kwietnia/ o g. 9.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów, którzy przystąpią do sakramentu bierzmowania.

4.      XXI Liceum Ogólnokształcące tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który rozpocznie się w środę 24 kwietnia i o g. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły). Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką.

5.      Po raz kolejny w Garbowie odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski dla osób z niepełnosprawnościami.  W piątek - 26 kwietnia w godzinach od 9:30 do 14:30 ulicami Garbowa: Krakowskie Przedmieście, Słoneczna, Leśna, Makowa i Szkolna przejadą Parakolarze. W związku z wyścigiem na ww. ulicach będą czasowe ograniczenia w ruchu. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do kibicowania.

6.      W sobotę /1 czerwca/ odbędzie się ogólnopolskie spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy młodzież od 8 klasy SP do udziału w tym wydarzeniu, koszt wyjazdu wyniesie ok. 200 zł. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są ks. Michała. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

7.      Dziękujemy za sobotnie posprzątanie kościoła.  Na zaproszenie odpowiedzieli jedynie: p. Agnieszka, Kornelia i Nikola Miroń, Andrzej Woś, Wioletta i Krzysztof Woś. „Bóg zapłać”.      Na najbliższą sobotę na godz.10.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od p. Teodory Czerniec do p. Edyty Paproty.

8.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

9.      W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:

- śp. Wanda Pecio z Gutanowa, l. 92. Pogrzeb w Piotrowicach Małych w poniedziałek o g. 14.00.

...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…