17.03.2024 r. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      Dzisiaj będziemy gościć w naszej parafii Lubelską Orkiestrę FeelHarmonia. Ich muzyka inspiruje, wzrusza i sprawia, że życie staje się głębsze. Muzycy wykonają dla nas koncert pasyjny, który może być wspaniałym wprowadzeniem w rekolekcje wielkopostne i nadchodzący Wielki Tydzień. Zapraszamy na Mszę św. o g. 16.00, a następnie na koncert.

2.      We wtorek /19 marca/ podczas Mszy św. o godz. 17.00, będziemy się modlić za żyjących i zmarłych solenizantów - JÓZEFÓW I JÓZEFY. Ich nazwiska można podawać w zakrystii.

3.      W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Jak zapowiadaliśmy wcześniej, będą trwały od wtorku do piątku, a będzie im przewodniczył ks. Łukasz Malec ze Szczebrzeszyna.
DOROSŁYCH - zapraszamy każdego dnia na godz. 9.00 lub 17.00.
MŁODZIEŻ I PRACUJĄCYCH – każdego dnia na godz.19.00.
DZIECI /klasy O-V/ – w środę i czwartek na 10.30, a we wtorek i piątek na Mszę św. razem z rodzicami.
MŁODZIEŻ /klasy VI-VIII/ – w środę i czwartek na 12.00, a we wtorek i piątek na Mszę św. razem z rodzicami.
KAPLICE:
ŚRODA:             - 14.30 – BORKÓW;           15.30 – WOLA PRZYBYSŁAWSKA
CZWARTEK:    - 14.30 – GUTANÓW;        15.30 – PIOTROWICE
PIĄTEK:            - 14.30 – OŻARÓW;           15.30 – MOSZENKI
Spowiedź w kościele w środę i czwartek pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy być już wcześniej, aby jak najwięcej osób wyspowiadało się w ciszy przed Mszą św. Uwrażliwiamy też na podchodzenie do konfesjonałów na przodzie, gdzie zazwyczaj są mniejsze kolejki.
Spowiedź w kaplicach - kwadrans przed Mszą św.
W piątek o g. 16.00 będzie odprawione kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nie będzie natomiast Drogi Krzyżowej o g. 19.00.
Szczegółowy program rekolekcji – w gablocie, na drzwiach kościoła i na stronie www parafii.
Gorąca prośba do wszystkich naszych parafian, abyśmy nie szukali usprawiedliwień, lecz dołożyli wszelkich starań i mimo różnych trudności WZIĘLI UDZIAŁ W CAŁYCH REKOLEKCJACH – nie tylko w dniu spowiedzi. Nie odkładajmy spraw duchowych na później.

4.      Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze św. w kaplicach w Borkowie, Piotrowicach i Woli P. odprawimy o godz. 7.30, w Moszenkach i Ożarowie o godz. 9.00, zaś w Gutanowie – o 10.30.
Uroczysta procesja w naszym kościele będzie wyglądać podobnie jak w latach poprzednich. Najpierw o g. 11.00 /aby uniknąć zakorkowania parkingów/ gromadzimy się przy Domu Sióstr Salezjanek. Po poświęceniu palm wyruszy procesja do kościoła, a następnie Msza św. w kościele. Jak każdego roku prosimy o przygotowanie pięknych palm i zadbanie o podniosły nastrój uroczystości /prośba zwłaszcza do Pań z Kół Gospodyń, ale i do innych osób/.

5.      Z posługą do chorych udamy się we wtorek po Niedzieli Palmowej od g. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

6.      Ofiary indywidualne na remont kościoła:
- Of. bezimienna z Garbowa-Kol. Słonecznej – 100 zł
- Of. bezimienna z Lublina – 100 zł
„Bóg zapłać”.

7.      Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
- Of. bezimienna z Gutanowa – 50 zł
- KŻR z Piotrowic Wlk. /zel. p. Burek/ – 260 zł
- Mieszkańcy Ługowa – 450 zł
- Mieszkańcy Ożarowa – 250 zł
- KŻR z Woli P.-Granicy /zel. p. Wolińska/ – 160 zł
- Mieszkańcy Kol. Miesiące – 260 zł
- KŻR z Lesiec /zel. p. Jędrejek/ – 220 zł
- KŻR z Orlicza – 100 zł
- KŻR z Woli P.- MB Fatimskiej – 160 zł
- KŻR z Woli P.-Przybysławskiego – 200 zł
- KŻR z Krak. Przedmieścia – 300 zł
- KŻR z Piotrowic Wlk. /zel. p. Trepka/ – 220 zł
- Mieszkańcy Garbowa Dolnego – 1.340 zł
- Mieszkańcy Garbowa-Miesiąców /po stronie piekarni/ – 540 zł
„Bóg zapłać”.

8.      W zakrystii kościoła nadal można nabywać wielkanocne baranki z białej czekolady - do koszyczków ze święconką, rozprowadzane przez Lubelską Caritas.

9.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Danuta i Krzysztof Siwiec, Iwona i Łukasz Woźniak, Justyna Mazurkiewicz, Maria Stępniak.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę  na g. 8.00 do tej posługi zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od p. Elżbiety Baruk do p. Kazimiery Sokołowskiej.

10.Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, MAGAZYN Niedziela /po 15 zł/, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny EXTRA /po 12 zł/, Mały Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi /po 7 zł/.

11.Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie serdecznie zaprasza na kiermasz ozdób wielkanocnych – dzisiaj od g. 9.00 do 12.00 w Bibliotece.

12.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Józef Samoń z Lesiec, l. 69
- śp. Marek Saran z Woli P.-Rafy, l. 35. Pogrzeb w środę o g. 13.00.
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…