Menu

01.10.2023 r. – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele. Od poniedziałku do soboty różaniec po Mszy o godz. 17.00 a w niedziele o 15.30. Dzieci zapraszamy szczególnie na środę i piątek zachęcając, aby wtedy prowadziły naszą wspólną modlitwę.
W październiku kancelaria parafialna będzie czynna po południu dopiero po zakończeniu nabożeństwa różańcowego, by umożliwić wszystkim udział we wspólnej modlitwie.

2.      W środę /4 października/ o g. 19.00 u S. Salezjanek odbędzie się spotkanie organizacyjne wspólnoty kobiet „MIRIAM”.

3.      W tym tygodniu wypada 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca:
- w czwartek Msza św. o g. 17.00, a po niej modlitewne czuwanie - adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00 w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i nowych powołań.
- w piątek spowiedź od g. 16.30, Msza św. o g. 17.00.
- w sobotę spowiedź od g. 8.30, Msza św. o g. 9.00. Później spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4.      Młodzież z naszego parafialnego oddziału KSM „Filii Dei” zaprasza do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę /7 października/ po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym. Modlitwę w kościele poprowadzi nasza młodzież, wspólnie z zaprzyjaźnionymi wspólnotami z Puław i Wąwolnicy. Adoracja potrwa do g. 20.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

5.      W październiku będziemy przeżywali dwa odpusty:
- 08 października - w Woli Przybysławskiej /MB Różańcowej/
- 29 października – w Borkowie /św. Judy Tadeusza.
Msze św. odpustowe rozpoczną się o g. 12.00. Zapraszamy.

6.      Dziękujemy za ofiary złożone na tacę /z racji 1-szej niedzieli miesiąca/, przeznaczone na dalsze remonty w kościele. „Bóg zapłać”.

7.      Ofiary indywidualne na remont kościoła:
- Anna i Sylwester Uniłowscy z Lesiec /z racji rocznicy ślubu/ - 300 zł
- Agata i Dawid Swaczyna ze Sługocina /z racji chrztu/ - 100 zł.
„Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za posprzątanie kościołaNa zaproszenie odpowiedzieli: p. Anna i Alicja Wójcik, Waldemar Kowalczyk, Sebastian, Maksymilian Kuzioła, Teresa i Tadeusz Filipiak, Irena Latoch, Jarosław Maj, Aneta Feldman.
Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na g. 10.30 /1. sobota/ zapraszamy mieszkańców Garbowa – Blok ul. Makowa 1 – od p. Marty Jedut do p. Teresy Kowalczyk.

9.      Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny EXTRA /poświęcony objawieniom maryjnym/ - po 14 zł i  Mały Gość Niedzielny /numer październikowy/.

10.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Jan Iwaniak z Ożarowa, l. 83
- śp. Barbara Głuchowska z Czesławic, l. 75
        ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…