22.05.2022 r. – 6 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.      W czwartek miała miejsce w naszej parafii wizytacja kurialna, poprzedzająca wizytację biskupią, która odbywa się co 5 lat w każdej parafii. Jakie będą wnioski i zalecenia – dowiemy się po otrzymaniu protokołu powizytacyjnego.

2.      W środę /25 maja/ ruszają prace związane z czyszczeniem i konserwacją starej posadzki, której podczas remontu kościoła w 2011 r. nie pozwolił wymienić konserwator zabytków. Mamy nadzieję, że po wykonaniu prac renowacyjnych posadzka odzyska swój blask, bo dziś wygląda ona mocno niekorzystnie.
Msze św. przy tych pracach będą odprawiane o zwykłych porach.

3.      W piątek /27 maja/ przypada Dzień Odrodzonego Samorządu w naszej Ojczyźnie.  O g. 17.00 będziemy się modlić o pomyślność, dobre relacje w naszej społeczności i dalszy rozwój naszej małej ojczyzny oraz dziękować za dobro, które otrzymaliśmy.
Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Garbów zapraszają mieszkańców do wspólnej modlitwy w szczególności: byłych i obecnych radnych, sołtysów, pracowników gminnych instytucji i wszystkich mieszkańców gminy.

4.      W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dzieci z klas IV wszystkich szkół z terenu naszej parafii. Dzieci te będą przeżywały rocznicę swojej I-Komunii św. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /5 czerwca/ podczas Mszy św. o g. 10.30.
Prosimy Wszystkich rodziców o przybycie ze swoimi dziećmi na to spotkanie przygotowujące.

5.      Ofiary indywidualne na dalszy remont kościoła:
- Barbara i Krystyna Szymczyk z Karolina – 200 zł
- Of. bezimienna z Orlicza – 200 zł
- Irena Boreczek-Ochmińska z Orlicza – 200 zł
„Bóg zapłać”.

6.      Dziękujemy za sobotnie posprzątanie kościoła.  Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Alicja Szymczyk, Anna Majewska, Agnieszka i Damian Sokołowscy i Zofia Sokołowska.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz.8.00 zapraszamy cd. mieszkańców Karolina od p. Pawła Gibuły do p. Ireneusza Staniaka.

7.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

8.      W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
- śp. Marianna Jędrejek z Lesiec, l. 89
- śp. Barbara Chołody z Lublina /pochodząca z Ługowa/, l. 74
- śp. Stanisław Bożek z Ługowa, l. 76. Pogrzeb: wtorek, g. 12.00.

...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…