26.01.2020 r. – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wszystkich naszych Parafian i Gości zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj po Mszy św. o g. 16.00. Wystąpi Orkiestra Wojskowa z Lublina pod dyr. st. chor. szt. p. Rafała Palutkiewicza oraz soliści. Zapraszamy i zachęcamy, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego niecodziennego wydarzenia.

2. Dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o g. 14.00 w związku z koniecznością przygotowania kościoła do wieczornego koncertu.

3. Porządek wizyty duszpasterskiej:

- 27 stycznia – pn – Blok Makowa 1 /1 ksiądz - od 16.00/, Bloki Szkolna 29 i 27 /1 ksiądz - od 16.00/.
Na tym zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Za tydzień – krótkie podsumowanie.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od g. 8.30, Msza św. o g. 9.00, a po niej spotkanie dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. Przyszła niedziela jest 1-szą niedzielą miesiąca. Z tej racji ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace remontowe w parafii. W styczniu złożono na ten cel 5.056 zł.

6. Za tydzień /2 lutego/ podczas Mszy św. o g. 16.00 kolejna 80-osobowa grupa rodziców dokona Aktu Zawierzenia i rozpocznie codzienną modlitwę w intencji swoich dzieci. Osoby chętne do włączenia się w Róże Różańcowe Rodziców mogą zgłaszać się do zakrystii.

7. Klinika Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza osoby z rozpoznaną cukrzycą na bezpłatną ocenę dna oka w kancelarii parafialnej w Garbowie. Początek badania – w niedzielę, 2 lutego, po Mszy św. o g. 9.00.

* Warunkiem udziału w badaniu jest rozpoznana cukrzyca (w miarę wolnych miejsc zapraszamy także osoby powyżej 50 roku życia - bez rozpoznanej cukrzycy)

* Badanie odbywa się bez rozszerzenia źrenic - można przyjechać samochodem

* Nie jest wymagane skierowanie na badanie

* Po badaniu będzie udzielana informacja przez okulistę

* Uwaga: nie będą dobierane okulary

8. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Aneta Poznańska, Marija Grzegorczyk, Małgorzata, Katarzyna i Cezary Kulik, Grażyna Adamczyk, Elżbieta Grzegorczyk, Kazimierz Kwiatek. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę, na godz. 10.00 /1. sobota/, zapraszamy cd. mieszkańców Woli P - Piachy od p. Krystyny Malesy do p. Julianny Woch.

9. Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /numer lutowy/.

10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Genowefa Kamińska z Garbowa, l. 88
- śp. Jan Ścirka z Bogucina, l. 79
- śp. Wiesław Niezbecki z Lublina /pochodzący z Bogucina/, l. 74. Pogrzeb: wtorek, g. 12.00.
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

niedziela,
26 stycznia 2020