Menu

08.04.2022 r. - DROGA KRZYŻOWA

Przez cały Wielki Post wierni naszej parafii włączali się w przeżywanie nabożeństw pasyjnych w kościele i kaplicach. Śpiewaliśmy Gorzkie Żale i rozważaliśmy Drogę Krzyżową oana Jezusa.

W piątek, 8 kwietnia, trasa Drogi Krzyżowej wyszła poza mury świątyni i poprowadziła poprzez ulice Garbowa, pośród domów i miejsc, w których ludzie żyją, upadają, podnoszą się i uświęcają.

Szliśmy za Jezusem, w którego zmaganiu i zwycięstwie chcieliśmy odnaleźć pokój. Bo On jest Pokojem...

GALERIA

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 2 kwietnia br. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 9.00.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

27.03.2022 r. - ACIES LEGIONU MARYI

W IV Niedzielę Wielkiego Postu Legion Maryi - V Kuria pw. MB Królowej Polski, przeżywał swą największą coroczną uroczystość ACIES.

Mszy św. o g. 10.30 przewodniczył ks. Rafał Bratos, zaś homilię do zgromadzonych wygłosił ks. kan. Jan Żukowski. Po homilii nastąpiło odnowienie osobistego poświęcenia się Matce Bożej, po czym Kierownik Duchowy odczytał akt oddania się Maryi.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w naszym kościele. 

Galeria

22-25.03.2022 r. - Rekolekcje Wielkopostne

W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Odbędą się w dniach 22-25 marca 2022 r. /wtorek-piątek/.Jak zapowiadaliśmy wcześniej, będzie im przewodniczył ks. Jerzy Krawczyk – Moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Niech nikomu z nas nie zabraknie dobrej woli ani czasu na podjęcie tego daru, z którym Bóg wychodzi nam naprzeciw.

Zapraszamy.

 

Galeria

TRANSMISJA MSZY ŚW. Z GARBOWA

W przyszłą niedzielę /20 marca/ z naszego kościoła będzie transmitowana Msza św. przez TVP3 Lublin. Transmisja jest zawsze o g. 10.00. Stąd wymuszona zmiana w porządku Mszy św. przedpołudniowych w kościele – zamiast 9.00 i 10.30, Msze św. będą o g. 8.00 i 10.00. Intencje przyjęte na g. 9.00, będą odprawione o g. 8.00, a te z 10.30 - o g. 10.00.

WIZYTACJA KANONICZNA - 06.03.2022 r.

Za nami pierwszy dzień wizytacji kanonicznej w garbowskiej parafii. 6 marca 2022 r. bp Adam Bab odwiedził kaplice w Moszenkach, Ożarowie, Gutanowie oraz Woli Przybysławskiej. Wygłosił również homilię podczas popołudniowej Mszy św. w kościele. Nieodłącznym elementem wizytacji biskupiej są spotkania z grupami formacyjnymi. Dziś Ksiądz Biskup odwiedził: Legion Maryi oraz KSM Filii Dei Garbów. Kolejna część wizytacji odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Przejdź: Galeria

Wielki Post 2022 r.

Liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy Wielki Post.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 i o godz. 19.00 – dla młodzieży i pracujących. Gorzkie Żale - w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową.

Zapraszamy.

Galeria

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 5 marca br. Rozpoczęcie spowiedzią od godziny 8.30.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 5 lutego br. Rozpoczęcie spowiedzią od godziny 8.30.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 

III Niedziela w ciągu roku - w tym roku jest to 23.01 - obchodzona jest w polskim Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma być ona okazją do zastanowienia się czym dla nas słowa Boga zawarte w Biblii. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotowała losy, z cytatami z Pisma świętego. Znajdują się one na stolikach pod chórem naszego kościoła. Zabierzmy losy do naszych domów, niech będzie to okazja do usłyszenia tego, co Bóg chce nam powiedzieć przez słowa zapisane na kartach Świętej Księgi Chrześcijan. 

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 15 stycznia br. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 9.00.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

06.01.2022 r. - ORSZAK TRZECH KRÓLI

Święto Objawienia Pańskiego odsłania przed wiernymi wymiar misyjny Kościoła. Oto Nowonarodzony Jezus daje się poznać Mędrcom ze Wschodu - przedstawicielom narodów pogańskich. W tym dniu ulicami Garbowa przeszedł po raz piąty Orszak Trzech Króli. Jak co roku to barwne wydarzenie rozpoczęło się przy domu Sióstr Salezjanek, aby doprowadzić uczestników do spotkania z Jezusem w parafialnej świątyni, a później w Eucharystii.Hasło tegorocznego Orszaku brzmiało: „Dzień dziś wesoły!”. Tak też ten dzień był u nas przeżywany. 

GALERIA

ORSZAK TRZECH KRÓLI W GARBOWIE - Radio Lublin

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI W GARBOWIE - Telewizja Trwam

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2022

 

Zbliża się data 6 stycznia 2022 roku czyli piąta edycja Orszaku Trzech Króli w Garbowie. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Dzień dziś wesoły!”

Tradycyjnie Orszak Trzech Króli rozpoczniemy o godz. 9.45 przed Domem Sióstr Salezjanek. Następnie przejdziemy w towarzystwie Trzech Króli do kościoła parafialnego, gdzie będziemy uczestniczyli we Mszy świętej o godz. 10.30.

Co na Orszaku Trzech Króli?
- loteria głów koronowanych
- galeria Orszaku Trzech Króli
- listy do Trzech Króli

Przejdź: Orszak Trzech Króli

2021

BOŻE NARODZENIE 2021 r.

Za nami Święta Narodzenia Pańskiego.Jak co roku rozpoczęliśmy od modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli w ostatnim roku oraz zmarłych bliskich naszym sercom – „Wigilia ze zmarłymi”.Potem było spotkanie „wśród nocnej ciszy” w ramach Pasterki oraz trwanie w świątecznej radości przez dwa kolejne dni uroczystości.Dziękujemy wszystkim, których posługa pomogła nam lepiej i głębiej przeżywać objawioną tajemnicę miłości Boga.

Galeria

GARBOWSKA RUCHOMA SZOPKA

 

Ruchoma szopka włączana jest przed i po każdej Mszy świętej.

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2021

 

Tradycyjnym elementem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego są rekolekcje adwentowe. W tym roku będziemy je przeżywali od 14 do 17 grudnia. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Andrzej Derdziuk. Już dziś zarezerwujmy sobie odpowiednio czas, by uczestniczyć w każdym dniu rekolekcji. 

Przejdź: Program Rekolekcji

Galeria

OKRES ADWENTU

 

Rozpoczynamy czas Adwentu – okres oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dodatkowe msze o świcie – potocznie zwane w naszej parafii roratami - w każdą niedzielę o godz. 6.30. Tak zwane „roraty dla dzieci” we wtorki o godz. 17.00. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywali od 14 do 17 grudnia. Już dziś zarezerwujmy sobie odpowiednio czas.

OPŁATEK NA STÓŁ WIGILIJNY

 

W pierwszą Niedzielę Adwentu, podczas porannej Mszy świętej zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Prosimy Radnych o pomoc w dostarczeniu ich do domów naszych Parafian. Ofiary, które w tym roku będziemy mogli składać przy tej okazji przeznaczymy na dalszą renowację murów zewnętrznych kościoła. Za wszystkie datki, już dziś składamy serdeczne "Bóg zapłać".

WIGILIJNE ŚWIECE CARITAS

 

Polską tradycją stało się, że na naszych wigilijnych stołach ważne miejsce zajmuje świeca Caritas. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek dzieci z najuboższych rodzin. Świece są do nabycia w zakrystii naszego kościoła w cenie 7 zł i 18 zł. W kaplicach będzie można je kupić tylko w dwie niedziele: 5 i 12 grudnia.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 4 grudnia br. Rozpoczęcie spowiedzią od godz. 8.30 następnie Msza świętą oraz spotkania w grupach.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

WSPOMNIENIE BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY

 

W czwartek /18.11/ przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki polskiej młodzieży, której relikwie znajdują się w naszym kościele.

Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 17.00. Po Eucharystii wspólna modlitwa słowami litanii do bł. Karoliny.

Życiorys bł. Karoliny

GARBOWSKIE ŁAMIGŁÓWKI

 

Garbowskie Łamigłówki to ciekawa propozycja nauki poprzez zabawę dla najmłodszych. Czytelnicy mogą poznać najważniejsze miejsca, które znajdują się w Parafii i Gminie Garbów. Dwaj bohaterowie- Kicek i Garbek wspólnie opowiadają o historii tych miejsc oraz zachęcają do rozwiązywania zagadek jakie czekają na dzieci na każdej ze stron.

Zobacz więcej

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2021

„Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16) - To temat tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej. Tegoroczne spotkanie ma dwa główne wymiary. Spotkanie Chrystusa i potrzebującego człowieka. Chcemy również zaprosić młodych, aby mieli możliwość spotkać Chrystusa poprzez modlitwę, adorację, we wspólnocie wiary tworzonej przez młodych i w obecności pasterzy. Papież Franciszek zaprasza każdego młodego: Powstań! Nie możesz pozostać na ziemi „użalając się nad sobą”, czeka na ciebie misja! Także ty możesz być świadkiem dzieł, które Jezus zaczął w tobie wypełniać.

 

11.11.2021 r. - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

A tak przebiegały gminno-parafialne uroczystości 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do relacji fotograficznej.

GALERIA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W czwartek /11 listopada/ przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości – Święto Niepodległości. Wraz z Wójtem Gminy Garbów zapraszamy do włączenia się w świętowanie tych ważnych wydarzeń dla naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny rozpocznie się w naszym kościele o godz. 10.30. W tym też dniu po Mszy św. o g. 17.00 będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny. Prosimy o wywieszenie biało-czerwonych flag na dzień Święta Niepodległości.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w sobotę 13 października br. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 9.00.

Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

OGNISKO PATRIOTYCZNE 2021

Od kilku lat, obchody kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej parafii oraz Gminie Garbów inauguruje „Ognisko Patriotyczne”. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „JESTEM POLSKI”. Wydarzenie będzie miało miejsce 7 listopada 2021 r.

GALERIA

06.11.2021 r. - Odpust ku czci św. Leonarda

W sobotę /6 listopada/ przeżywaliśmy w naszej parafii ostatni z tegorocznych odpustów - ku czci św. Leonarda. Homilie na wszystkich Mszach św. wygłosił ks. Tomasz Gap – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Lublinie.

On też przewodniczył sumie odpustowej, którą koncelebrowali również ks. Krzysztof Kwiatkowski – Kanclerz Kurii Metropolitalnej i ks. Tadeusz Szaniawski – Kapelan S. Salezjanek. 

GALERIA

Uroczystość Wszystkich Świętych / Dzień Zaduszny

Pierwsze dni listopada są tradycyjnie poświęcone modlitwie za zmarłych. W tym czasie mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który jest darowaniem kar, jakie każdy z nas jako człowiek zaciąga poprzez grzechy. W te dni taki odpust możemy ofiarować za zmarłych, aby pomóc im w osiągnięciu nieba. W tym roku, z racji pandemii, Penitencjaria Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych do końca listopada - w osiem dowolnie wybranych przez siebie dni. Warto z tego skorzystać, bo jest to wyraz naszej wspólnoty ze zmarłymi, którzy potrzebują naszej pomocy i wstawiennictwa wszystkich świętych.

GALERIA

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

 

Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele. Od poniedziałku do soboty różaniec po Mszy o godz. 17.00 a w niedziele o 15.30.

Każdego dnia na dzieci czekają pamiątkowe naklejki, we wtorki i czwartki zapraszamy by prowadziły naszą wspólną modlitwę. 

 

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

 

     Zapraszamy dzieci, które w tym roku duszpasterskim przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą na pierwsze ze spotkań - 26 września br.. Prosimy by Kandydatom towarzyszyli Ich Rodzice. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 16.00.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

     Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz Ich Rodziców na pierwsze ze spotkań w niedzielę 19 września br. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 16.00.

     Aktualne informacje dotyczące kursu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

BEATYFIKACJA KARD. WYSZYŃSKIEGO I MATKI RÓŻY CZACKIEJ

 

     W niedzielę, 12 września 2021 r. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja uroczystości dostępna będzie w: TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz TVP Info.

     Włączmy się duchowo w przeżywanie tych uroczystości. Módlmy się za wstawiennictwem nowych błogosławionych.

SPOTKANIE MINISTRANTÓW

 

     Ks. Rafał zaprasza ministrantów na zbiórkę w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w kościele. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy jeszcze nie są ministrantami, a chcieliby służyć przy ołtarzu.

SPOTKANIA KSM

 

     Młodzież od klas VII Szkół Podstawowych zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - KSM.

Spotkania odbywają się w piątki. Rozpoczęcie w kościele o godz. 18.45.

 05.09.2021 r. - PIELGRZYMKA DO WĄWOLNICY

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września pielgrzymowaliśmy do Wąwolnicy na urovzystości rocznicy koronacji MB Kębelskiej.

Tym razem przewodnikiem duchowym był ks. Rafał Bratos.

Galeria

SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W GARBOWIE

     Rocznie przemierzają dziesiątki tysięcy kilometrów. Odwiedzają odległe zakątki świata. Symbole Światowych Dni Młodzieży. Krzyż Roku Odkupienia i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przypominają o wskazaniach Jana Pawła II: głębiej poznać tajemnicę Odkupienia i powierzyć się Maryi.      Spotkania w ramach Światowych Dni Młodzieży wpisały się już w tradycję Kościoła XX i XXI wieku. Co kilka lat młodzież z całego globu spotyka się, by wspólnie modlić się, bawić się, odkrywać Boga. Tym spotkaniom towarzyszą konkretne znaki – Krzyż i Ikona Matki Bożej. Podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odwiedzają one kraje, z których pochodzą młodzi pielgrzymi. 

Czytaj więcej

19-22.08.2021 r. - SMAL' 2021

Trwa 9. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Uczestniczy pół tysiąca młodych ludzi...

Dzieje się... Jest na co popatrzeć...

PRZEDSMAL'2021

HYMN SMAL2021 "TAK JAK ONA"

SMAL LIVE-DZIEŃ1

SMAL VLOG 1

SMAL LIVE-DZIEŃ2

SMAL VLOG 2

SMAL LIVE-DZIEŃ3

SMAL VLOG 3

SMAL LIVE-DZIEŃ4

SMAL VLOG 4

PROGRAM SMAL 2021

 

19.08.2021 - Czwartek - OTO JA

09:00 – 11:00 - Recepcja
10:00 – Boska Zabawa
11:00 – Początek –  Rozpoczęcie SMAL2021
11:45 – „Oto ja” - konferencja
13:00 – Obiad
14:00 – Projekt Woda Żywa
15:30 – „Oto ja” – konferencja cz. II
16:30 – Spotkania w grupach
18:00 – Kolacja
19:00 – Msza Święta 
20:00 – Koncert NiemaGotu

 

Dalsza część programu SMAL 2021

15.08.2021 r. - WNIEBOWZIĘCIE NMP - Msza św. dziękczynna za zbiory

W niedzielę /15. sierpnia/ przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP /MB Zielnej/. W tym roku trudnych żniw, był to również dzień wdzięczności Panu Pogu za zebrane plony, z prośbą o szczęśliwe dokończenie zbiorów. Mszy św. o g. 10.30 przewodniczył ks. proboszcz Zenon Małyszek. Koncelebrowali: ks. Józef Trąbka - kapelan Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie i ks. Tomasz Gap - Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Lublinie, który wygłosił okolicznościową homilię. Na każdej Mszy św. zostały też poświęcone tegoroczne zioła, zboża i owoce.

W tym też dniu  o g. 12.00 rozpoczęła się Msza św. odpustowa w Ożarowie ku czci św. Maksymiliana. Odprawił ją również ks. Tomasz Gap.

GALERIA

06.08.2021 r. - PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - Odpust Odpust Parafialny

W piątek /6 sierpnia/ – Kościół przeżywa święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii jest to  główny odpust parafialny - uroczystość całej parafii. Sumę odpustową o g. 12.00 odprawił były wikariusz garbowskiej parafii, a obecnie proboszcz par. Popkowice – ks. kan. Andrzej Mizura. On również przez cały dzień pełnił posługę słowa.

Mszę św. o g. 12.00 koncelebrowali również: ks. prof. Marian Stasiak i ks. proboszcz Zenon Małyszek. 

Galeria

ZAPISY NA SMAL 2021

 

Od 19 do 22 sierpnia w Garbowie będzie odbywało się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL) pod hasłem „Tak jak Ona”. Wśród gości tegorocznego spotkania będą między innymi zespół niemaGOtu oraz o. Tomasz Nowak. Już dziś polecajmy Bogu w naszych modlitwach to spotkanie. Ruszyły zapisy na to wydarzenie. Tradycyjnie młodzież z naszej parafii ma możliwość bezpłatnego uczestnictwa w SMALu. Wszystkie informacje dotyczące SMALu i zapisów znajdziesz w zakładce #SMAL2021

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Aby umożliwić wiernym i kapłanom uczestnictwo w nabożeństwach, kancelaria parafialna w maju, czerwcu i październiku będzie czynna wieczorem dopiero po zakończeniu nabożeństwa /majowego, czerwcowego bądź różańcowego/.

Godziny poranne pozostają bez zmian.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W czwartek, 10 czerwca 2021 r., wspólnota naszej parafii zakończyła 8-dniowe uroczystości uwielbienia Boga w tajemnicy Ciała i Krwi Pańskiej. Dzień ten zakończył obchód Oktawy Bożego Ciała.

Na zakończenie zostały poświęcone wianki z kwiatów i ziół, a dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Galeria

"ESSA" TVP3 LUBLIN W GARBOWIE 

W wiosenne, niedzielne przedpołudnia widzowie TVP 3 Lublin o godz. 11.00 mogą oglądać program "ESSA". Autorzy pokazują, jak wygląda młode oblicze Kościoła Archidiecezji Lubelskiej. W każdym z odcinków możemy zobaczyć między innymi sondę na temat aktualnych tematów związanych z życiem Kościoła oraz wysłuchać rozmowy z gośćmi programu.

12 czerwca gościliśmy ekipę TVP w naszej parafii, która realizowała zdjęcia do ostatniego z odcinków wiosennej ramówki. Tematyką odcinka będą odpoczynek, wakacje i oczywiście SMAL. Premiera odcinka w niedzielę, 20 marca o godz. 11.00 w TVP3 Lublin.

 

Zobacz wszystkie odcinki "ESSA"

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 

03  czerwca 2021 r., w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, Kościół przeżywał wspaniały dzień uwielbienia Bożej obecności w Eucharystii - Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej.

Jest to dzień odkrywania obecności Boga w naszym życiu, budowania swojej wiary oraz budowania swoją wiarą i postawą innych ludzi.

Głównej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz Zenon Małyszek.  Koncelebrował Ks. Kapelan Tadeusz Szaniawski.

Tak to było w naszej parafii...

Galeria

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego /30 maja 2021 r./ podczas Mszy św. o g. 10.30 dzieci z klas czwartych naszej parafii świętowały rocznicę swojej pierwszej Komunii św.

Była to okazja do podziękowania Panu Bogu za rok szczególnej bliskości z Nim oraz do postawienia pytań, czy dar otrzymany przed rokiem był właściiwe pielęgnowany i pomnażany.

Dziękujemy rodzicom, którzy codziennie podejmują troskę o duchowy rozwój swoich dzieci.

Galeria

16.05.2021 r. - SAKRAMENT BIERZMOWANIA

W niedzielę /16 maja/ podczas Mszy św. o g. 16.00 młodzież z naszej parafii (63 osoby) przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Adama Baba.

Ks. Biskupowi dziękujemy za sakramentalną posługę w naszej parafii, a ks. Mateuszowi i młodzieży z KSM - za zaangażowanie w całoroczny cykl formacji kandydatów do bierzmowania i świadectwo wiary. "Bóg zapłać".

Galeria

INFORMACJE ORGANIZACYJNEDLA KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

Zapraszamy Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2021 roku do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi dotyczącymi ostatniego miesiąca przygotowań. Informacje znajdują się w zakładce "Sakrament Bierzmowania". 

 

Przejdź: Sakrament Bierzmowania

03.05.2021 r. - UROCZYSTOŚĆ MB KRÓLOWEJ POLSKI

Każdego roku 3. maja przeżywamy Uroczystość MB Królowej Polski. W tym roku była to również 230. rocznica Konstytucji 3. Maja.Podczas Mszy św. o g. 10.30 w lokalnej społeczności modliliśmy się za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji.

Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Zenon Małyszek, a okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Kapelan Tadeusz Szaniawski.

Po Mszy św. zostały złożone kwiaty przy Kamieniu Kościuszki w Garbowie.

Galeria

MEBLE W ZAKRYSTII

W czwartek /29 kwietnia/ przywieźliśmy kolejną partię mebli do zakrystii: zabytkową szafę po renowacji i dwie nowe drewniane rzeźbione szafy 4-drzwiową i 2-drzwiową – dostosowane do stylu kościoła. Do wykonania pozostały jeszcze dwa elementy, które zostaną wykonane w najbliższym czasie.

Można przyjść i zobaczyć jak teraz wygląda zakrystia kościoła.

Galeria

23.04.2021 r. - ODPUST KU CZCI ŚW. WOJCIECHA

W piątek /23 kwietnia/  przeżywaliśmy odpust ku czci św. Wojciecha.

Sumę odpustową celebrował ks. Tomasz Gap – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Lublinie wraz z ks. Krzysztofem Kwiatkowskim - Kanclerzem Lubelskiej Kurii Metropolitalnej oraz ks. Tadeuszem Szaniawskim - Kapelanem Siostr Salezjanek.

Obsługę procesji zapewnili strażacy z OSP Ługów, zaś procesję z darami ołtarza przygotowali mieszkańcy Woli P. – Starej Wsi.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla pań z KGW z terenu parafii za uroczystą procesję eucharystyczną.

Galeria

DOSTOJNEMU JUBILATOWI...

09.04.1961 r. w Katedrze Lubelskiej ówczesny biskup Piotr Kałwa udzielił święceń kapłańskim diakonom diecezji lubelskiej. Był wśród nich m. in. późniejszy wieloletni proboszcz naszej parafii ks. kan. Stanisław Wąsik

W 60 rocznicę święceń o g. 12.00 Księża Jubilaci celebrowali Mszę św. w Archikatedrze Lubelskiej.

W naszym kościele chcemy włączyć się w radosne dziękczynienie w Niedzielę Miłosierdzia /11 kwietnia/ o g. 9.00.

Chcemy wspólnie dziękować Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa i 42 lata posługi w Garbowie Ks. Kan. Stanisława Wąsika.

Ad multos annos!

GALERIA

11.04.2021 r. - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W najbliższą sobotę – w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia, udamy się naszym zwyczajem na cmentarz, aby wypraszać radość zmartwychwstania dla naszych zmarłych. Najpierw o g. 16.45 rozpoczniemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych i odczytamy tych, którzy zmarli w ostatnim roku.O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych od ostatniej Wielkanocy i za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

W Niedzielę Miłosierdzia Msze św. będą sprawowane tylko w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 /nie ma Mszy św. w kaplicach/.

Natomiast o g. 15.00 – w „Godzinie Miłosierdzia” - w kościele będzie modlitewne czuwanie, jako nasza odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do św. s. Faustyny.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

GALERIA

MSZA ŚWIĘTA DLA KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

W sobotę 10 kwietnia, na godz. 9.00 zapraszamy Kandydatów do przyjącia Sakramentu Bierzmowania na Mszę świętą. 

Na zakończenie Eucharystii zostaną podane informacje organizacyjne związane z rozmową podsumowującą czas przygotowań, próbami itp.

WIELKANOC '2021

 

W tych dniach, tak ważnych dla ludzi wierzących chcemy wraz z Wami uradować się faktem zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i grzechem oraz umocnić naszą wierność łasce otrzymanej na chrzcie świętym i pomnażanej przez codzienne życie sakramentalne.

Z całego serca życzymy Wam spokojnych i pełnych miłości Świąt Wielkanocnych. Niech moc Zmartwychwstania Chrystusa udziela się każdemu i czyni z Was odważnych, pokornych i wiarygodnych świadków Bożej Miłości i Miłosierdzia wobec współczesnego świata, tak bardzo zagubionego i potrzebującego Prawdy Chrystusowej Ewangelii.

                                                                                                                                             Duszpasterze.

Galeria

28.03.2021 r. - NIEDZIELA PALMOWA 

Wielki Tydzień w Kościele otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. W tym dniu wspomina się uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego mękę i śmierć na krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu".

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane.

Galeria

26.03.2021 r. - DROGA KRZYŻOWA NA ULICACH GARBOWA

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową mieliśmy okazję przeżywać jedno z nabożeństw pasyjnych - Drogę Krzyżową w nietypowej scenerii.

Po zakończeniu Mszy św. o g. 17.00 wyruszyliśmy z kościoła, aby przeżywać wraz z Chrystusem Jego zbawczą mękę na ulicach naszej parafii, wśród naszych domostw.

Dziękujemy tym, których możemy zobaczyć na pamiątkowych fotografiach oraz wszystkim tym, których nie widać, a którzy tak licznie podążyli za umęczonym Jezusem. 

Galeria

WIELKANOCNE AKCJE CARITAS ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ 2021

 

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w wielkanocnych akcjach organizowanych na terenie archidiecezji. Dotychczas sztandarową akcją Caritas było rozprowadzanie „chlebków dobroci”, które poświęcone wraz z pokarmami w Wielką Sobotę były spożywane w rodzinach podczas wielkanocnego śniadania. Niestety, epidemia i obostrzenia sanitarne spowodowały, że w miejsce „chlebków dobroci” zostały przygotowane „baranki wielkanocne” z białej czekolady oraz małe świece paschalne, które można wykorzystać podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

Można je nabywać w zakrystii naszego kościoła w cenie 6 zł, wspierając w ten sposób charytatywną posługę lubelskiej Caritas.

19-25.03.2021 r. - TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA

 

W liturgiczne wspomnienie św. Józefa /19 marca/ rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Zakończy się 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele decyzją św. Jana Pawła II jest to Dzień Świętości Życia.

W naszym kościele parafialnym modlimy się w tych dniach codziennie po Mszy św. wieczorowej.

Zapraszamy.

09-12.03.2021 r. - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Zapraszamy do uczestnictwa w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które mają nas otwierać na spotkanie ze zbawiającym Bogiem. Rozpoczynamy we wtorek /09 marca/ o g. 9.00.

Przez cztery dni będzie nas prowadził z przesłaniem rekolekcyjnym ks. dr Andrzej Krasowski - proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku.

Zapraszamy do uczestnictwa.

Galeria

APEL O POSZANOWANIE NIEDZIELI JAKO DNIA WOLNEGO OD PRACY

Mija właśnie 1700 lat od dekretu cesarza Konstantyna I Wielkiego, który – dnia 7 marca 321 roku – zarządził, aby dies solis, dzień Słońca, stał się dniem wolnym od pracy.

Zgodnie z tym prawem „sędziowie, mieszczanie i wszyscy uprawiający rzemiosło” mieli „odpoczywać w godnym wielkiej czci dniu Słońca”, który chrześcijanie – wtedy już wolni w wyznawaniu swojej wiary – świętowali jako pierwszy dzień tygodnia, dzień Zmartwychwstania Chrystusa.

Uwolnienie tego dnia od obowiązku pracy przyczyniło się do tego, że z biegiem czasu powszechnie świętowano to zbawcze wydarzenie, co w efekcie przyniosło zasadę świętowania niedzieli jako dnia Boga i człowieka.

Odnosząc się z szacunkiem do tej wiekowej tradycji stwierdzamy za papieżem św. Janem Pawłem II, że „także w obecnej sytuacji historycznej mamy obowiązek tak działać, aby wszyscy mogli zaznać wolności, odpoczynku i odprężenia, które są człowiekowi niezbędne ze względu na jego ludzką godność oraz związane z nią potrzeby religijne, rodzinne, kulturowe i społeczne, trudne do zaspokojenia, jeśli nie jest zagwarantowany przynajmniej jeden dzień w tygodniu dający wszystkim możliwość wspólnego odpoczynku i świętowania” (por. Dies Domini, 66).

Ponawiamy treści zawarte w „Apelu Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli” z dnia 20 stycznia 2015 roku:

– apelujemy więc do władz, by uczyniły wszystko w celu ochrony niedzieli, tak by człowiek nie był traktowany jako narzędzie zysku i mógł przeżywać niedzielę zgodnie ze swoimi przekonaniami;

– apelujemy do pracodawców, aby uszanowali świętość dnia Pańskiego, nie angażując zawodowo pracowników jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne;

– apelujemy do pracowników, by w niedziele i święta nie podejmowali niekoniecznej pracy zarobkowej;

– apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o poszanowanie niedzieli i świąt z uwagi na społeczny i religijny pożytek należnego odpoczynku i świętowania – dla dobra naszych rodzin, dla dobra obywateli naszego państwa.

– apelujemy do parlamentarzystów, aby strzegli stabilności obowiązującego prawa w zakresie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, by wolna od pracy niedziela – jako prawo obecne w wielu europejskich demokracjach, szanujących godność i prawo do wypoczynku każdego obywatela – nie była kwestionowana w systemie prawnym naszej ojczyzny.

Wspominając fakt ustanowienia 1700 lat temu, przez władzę cywilną, świątecznego charakteru niedzieli, zachęcamy wszystkich do poszanowania tej tradycji, do jej docenienia, strzeżenia i pielęgnowania oraz przekazywania jej młodemu pokoleniu.

Czytaj dalej...

RENOWACJA KREDENSJI

 

Do odnowionej zakrystii naszego kościoła powrócił pierwszy z mebli oddanych do renowacji - kredensja.

Teraz wygląda ona tak...

 

 NABOŻEŃSTWA  WIELKOPOSTNE

 

Droga Krzyżowa:

 - piątek: 16.00, 19.00

  Gorzkie Żale:

 - niedziela: po Mszy świętej o godz. 10.30, 15.40 

Galeria

S. JANINA FLISOWSKA (1922-2021)

 

10 stycznia 2021 r. w Garbowie w wieku 98 lat i 70 lat profesji odeszła do Domu Ojca Salezjanka, Siostra Janina Flisowska. Przez ponad 30 lat posługiwała w placówkach Salezjanów. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 stycznia br. w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie (11.30 różaniec, 12.00 Msza święta).

ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

6 stycznia 2021 r. po raz kolejny w naszej parafii odbędzie się Orszak Trzech Króli. Z racji obostrzeń sanitarnych nie przybierze on tradycyjnej formy, a nowąZdradzimy, że spotkanie rozpocznie się kilkanaście minut przed Mszą świętą o godzinie 10.30 w naszym kościele. Dzieci zapraszamy do wykonania własnych koron - czekają niespodzianki: między innymi piętnaście wielbłądów!

S. STEFANIA BLECHARCZYK (1923-2020)

 

31 grudnia 2020 roku w wieku 97 lat życia i 71 lat profesji zakonnej, odeszła do Pana Siostra salezjanka Stefania Blecharczyk FMA. Pełniła w latach 1973-1979 posługę Inspektorki Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki w Polsce, a także była pionierką misji w Zambii (1984). Przez wiele lat mieszkała w Domu Zakonnym w Garbowie.

Urczystości żałobne odbędą się 5 stycznia 2021 roku w garbowskim kościele. O godzinie 11.30 różańiec. Msza pogrzebowa pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Abp. Stanisława Budzika rozpocznie się o godzinie 12.00. Po Eucharystii ziemskie szczątki s. Stefanii zostaną złożone w zakonnym grobowcu na naszym parafialnym cmentarzu. 

 

GALERIA

2020

 

Tajemnica Bożego Narodzenia – tajemnica niezmiennej miłości Boga do człowieka.

Pośród nocy świata zapala się nowe światło. Bóg stał się człowiekiem, przyszedł, by zamieszkać wśród nas. Jest Bogiem, który kocha i chce być zjednoczony z człowiekiem. Przynosi nadzieję, umocnienie i otwartość na braci.

Napełniajmy się w tych dniach Bogiem, aby niebo poprzez nas mogło dotykać każdego spotkanego człowieka.

Błogosławionych Świąt!

 

Galeria

GARBOWSKA RUCHOMA SZOPKA

 

24.12.2020 r. - WIGILIA ZE ZMARŁYMI

 

W czwartek /24 grudnia/ - Wigilia Bożego Narodzenia. Podobnie, jak w latach poprzednich, rano o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych od ostatniej wigilii – Wigilia ze zmarłymi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Można do tej Mszy św. dołączyć także innych zmarłych. Prosimy, aby po Mszy św. rodziny zaniosły zapalone światło na groby swoich bliskich. 

15-17.12.2020 r. - REKOLEKCJE ADWENTOWE

 

Niektórym do przygotowania się do świąt wystarczy dodatkowa niedziela handlowa. Wszystkim osobom wierzącym i poszukującym proponujemy jednak coś więcej: jak co roku w naszej parafii - przygotowanie duchowe, aby nikt nie musiał przeżywać jedynie „święta zapalonych choinek” czy „festiwalu przydomowych dekoracji”.

Zapraszamy na REKOLEKCJE ADWENTOWE, które mają nas otwierać na spotkanie z oczekiwanym Bogiem. Rozpoczynamy we wtorek /15 grudnia/ o g. 9.00.

Przez trzy dni będzie nas prowadził z przesłaniem rekolekcyjnym ks. Grzegorz Korgul – doktorant z KUL JPII.

Zapraszamy do uczestnictwa.

PROGRAM REKOLEKCJI

11.11.2020 r. - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W środę  /11 listopada/ przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w kościele o g. 9.00, 10.30 i 17.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny rozpocznie się w naszym kościele o g. 10.30. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. Zapraszamy również do udziału w tych uroczystościach wszystkich, dla których słowo „Ojczyzna” nie jest jedynie pustym frazesem. W tym też dniu po Mszy św. o g. 17.00 będziemy się modlić za tych, którzy oddali życie w służbie Niepodległej Ojczyzny.Prosimy też o wywieszenie biało-czerwonych flag na dzień Święta Niepodległości. 

Galeria

06.11.2020 r. - ODPUST PARAFIALNY

 

W najbliższy piątek /6 listopada/ będziemy przeżywali ostatni z tegorocznych odpustów w naszej parafii - ku czci św. Leonarda.

Msze św. w kościele o g. 9.00, 12.00 - suma odpustowa, 17.00.

Homilie na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Marcin Grzesiak - Dyrektor Metroplitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria

ZMARŁ KS. KAN. EUGENIUSZ MIKITA

 

W dniu 3 listopada 2020 r. w Żyrzynie zmarł  ks. kan. Eugeniusz Mikita.Urodzony 2 stycznia 1937 r. w Księżomierzy. Święcenia kapłańskie przyjął 9 kwietnia 1961 r. w Lublinie.Pracował duszpastersko w parafiach:Wikariusz: Garbów, Przemienienia Pańskiego (1961–1965), Krzeszów,  Narodzenia NMP (1965–1967), Żyrzyn, św. Apostołów Piotra i Pawła (1967–1969), Żółkiewka, św. Wawrzyńca (1969–1970), Żyrzyn, św. Apostołów Piotra i Pawła (1970–1982). Proboszcz parafii w Żyrzynie (1982–2007). Emeryt od 2007 roku.Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 7 listopada br. (sobota) o godz. 13.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Żyrzynie. Ciało Zmarłego spocznie na miejscowym cmentarzu.    ...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei.

NABOŻEŃSTWA WYPOMINKOWE

 

Zapraszamy do wspólnej MODLITWY WYPOMINKOWEJ za zmarłych...

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 1-2 XI 2020

 

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego cmentarze w dniach 31 X – 02 XI mają pozostać zamknięte. W związku z tym jesteśmy zmuszeni do odwołania tradycyjnych nabożeństw i procesji żałobnych. 

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W GARBOWSKIM KOŚCIELE

1 XI: 9.00, 10.30, 12.00, 16.00

2 XI: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

 

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa również w budynku kościoła.

OGNISKO PATRIOTYCZNE 2020

 

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19 została podjęta decyzja o przeniesieniu tegorocznej edycji "Ogniska Patriotycznego" na czas, który umożliwi nam bezpieczne spotkanie w duchu radości z Wolności i Niepodległości naszej Ojczyzny.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa również w budynku kościoła.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

 

Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele. Od poniedziałku do soboty różaniec po Mszy o godz. 17.00 a w niedziele o 15.30.

Każdego dnia na dzieci czekają pamiątkowe naklejki, we wtorki i czwartki zapraszamy by prowadziły naszą wspólną modlitwę. 

 

KANCELARIA PARAFIALNA W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU

 

Aby umożliwić wszystkim wiernym oraz kapłanom uczestnictwo w nabożeństwach, kancelaria parafialna w maju, czerwcu i pażdzierniku będzie czynna dopiero po zakończeniu nabożeństwa okresowego /majowego, czerwcowego bądź różańcowego/.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

KONCERT PAPIESKI

 

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19 została podjęta decyzja o odwołaniu koncertu Orkiestry Wojskowej z Lublina, który miał się odbyć w najbliższą niedzielę.
Jednocześnie przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa również w budynku kościoła.

 PIELGRZYMKA DO WĄWOLNICY

 

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Blisko 150 osób – zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi – wędrowało od świtu by spotkać się z Panią Kębelską. W tym roku przewodnikiem duchowym pielgrzymki był ks. Mateusz Wójcik. Wspólne modlitwy i śpiewy prowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którą wspomagały Siostry Salezjanki. Wśród wielu intencji jakie ze sobą nieśliśmy szczególny wydźwięk miała prośba o nowe powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii. Z miłych niespodzianek jakie spotkały pątników były słowa pozdrowień skierowane za pośrednictwem łączy telefonicznych między innymi od księdza biskupa Adama Baba czy księdza proboszcza Zenona Małyszka.  

Galeria

DOŻYNKI 2020

 

Nawiązując do tradycji lat poprzednich, w przedostatnią niedzielę sierpnia świętowaliśmy Gminno-Parafialne Dożynki. Koncelebrowanej Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ks. Proboszcz Zenon Małyszek, zaś homilie wygłosił ks. Mateusz Wójcik.

 

Przedstawiciele większości miejscowości z terenu gminy Garbów oraz przedstawiciele Ługowa /Gmina Jastków/ przybyli do kościoła z pięknymi wieńcami dożynkowymi, aby dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Obecne były władze samorządowe naszej Gminy na czele z Wójtem p. Kazimierzem Firlejem i Przewodniczącym Rady Gminy p. Piotrem Adamczykiem. Swoją obecnością zaszczycił nas również wicestarosta lubelski p. Grzegorz Kozieł.W oprawę muzyczną uroczystości włączyła się, jak co roku,  Garbowska Orkiestra Dęta.

Galeria

BIERZMOWANIE 2021

 

Młodzież z klas VIII wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne rozpoczynające ostatni rok przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

Niedziela, 20 IX 2020, godz. 16.00 (Msza święta oraz spotkanie)

 

 

MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ

 

15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP, to kolejna okazja, by popatrzeć na Maryję.

Ona jest najpiękniejszym Bożym kwiatem i najpiękniejszym dziełem, jakim ów kwiat mógł zaowocować.

Ona jest dla nas w pewnym sensie drogowskazem.

 

To Ona uczy nas iść przez ziemię myśląc o niebie i patrzeć w niebo nie gardząc ziemią.  

Galeria

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

Święto Przemienienia Pańskiego jak co roku ściąga do Garbowa liczne rzesze wiernych. Również w tym roku, korzystając z pięknej pogody, mogliśmy duchowo wzrastać dzięki odpustowym przeżyciom. 

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marcin Grzesiak - dyrektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. 

 

Galeria

ARCHIWUM POPRZEDNIEJ WERSJI STRONY

2020

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020

Orszak Trzech Króli 2020

 

 

Zbliża się data 6 stycznia 2020 roku czyli trzecia edycja ORSZAKU TRZECH KRÓLI w Garbowie. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”

 

Tradycyjnie Orszak Trzech Króli ROZPOCZNIEMY o godz. 9.45 przed Domem Sióstr Salezjanek. Następnie przejdziemy w towarzystwie Trzech Króli do kościoła parafialnego, gdzie będziemy uczestniczyli we MSZY ŚWIĘTEJ o godz. 10.30.

 

Podobnie jak w minionym roku PRZYGOTOWALIŚMY DLA UCZESTNIKÓW orszaku nie tylko korony, śpiewniki, naklejki ale również KONKURSY Z NAGRODAMI. Każdy z uczestników orszaku, który zgłosi do konkursu (namiot przed Domem Sióstr Salezjanek) zrobioną przez siebie koronę może wygrać nagrodę główną – dużego, pluszowego wielbłąda lub jego mniejszych kolegów. Na kolejnych zwycięzców (oraz osoby zgłaszające w konkursie korony otrzymane od organizatorów) czekają orszakowe smycze, notesy, płyty CD „Betlejem w Polsce”.

 

ORGANIZATORAMI Orszaku Trzech Króli są Parafia Garbów oraz Gmina Garbów. Głównym SPONSOREM przedsięwzięcia jest Restauracja Złota Rybka w Garbowie. WSPIERAJĄ NAS również Stajnia Bogucin, Tartak Bogucin p. Wiesława Sołdaja oraz Usługi transportowe i dźwigowe p. Hieronima Chabrosa. MUZYCZNĄ STRONĄ wydarzenia zajmie się Garbowska Orkiestra Dęta oraz dziecięcy zespół Bogutki.

 

Do zobaczenia 6 stycznia 2020 roku!


 

05.01.2020 R. - OPŁATEK PARAFIALNY

Radosny czas Okresu Narodzenia Pańskiego obfituje w wiele spotkań opłatkowych.

W niedzielę /5 stycznia/ po Mszy św. o 10.30 w Złotej Rybce odbył się opłatek dla Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, chóru, orkiestry, wszystkich lektorów, szafarzy, zakrystianów i organistów oraz grupy dekoratorskiej. To coroczne spotkanie jest formą wdzięczności parafii wobec tych, którzy na co dzień czynnie angażują się w posługę w naszej parafii .

Za tę posługę wszystkim dziękujemy. "Bóg zapłać"

 

Galeria


06.01.2020 R. - ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2020 r. w wielu miejscowościach w Polsce wyruszyły Orszaki Trzech Króli. Także w Garbowie przeżywaliśmy trzecią edycję Orszaku, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Tradycyjnie Orszak Trzech Króli rozpoczął sie o godz. 9.45 przed Domem Sióstr Salezjanek. Następnie uczestnicy w towarzystwie Trzech Króli przeszli do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyli we Mszy św. o g. 10.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku oraz tym, którzy wzięli w nim udział. 

GALERIA


PIELGRZYMKA DO HISZPANII

W przyszłym roku parafia Garbów organizuje 9-dniową pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Hiszpanii. W programie m. in. Barcelona, sanktuaria: św. Jakuba /Santiago de Compostella/, Maryjne /Montserrat, Saragossa/, Oviedo i inne miejsca warte zwiedzenia.

Termin: 14-22 maja 2020 r.

Koszt: 3.950 zł + 85 E

 

PROGRAM PIELGRZYMKI


02.02.2020 R. - OFIAROWANIE PAŃSKIE

W niedzielę /2 lutego/ przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego /MB Gromnicznej/. Wspominając ofiarowanie Jezusa w świątyni jerozolimskiej, przynosimy do poświęcenia świece-gromnice, aby w tym znaku przyzywać obecności Chrystusowego światła w każdej chwili naszego życia. Msze św. z poświęceniem gromnic w kościele i kaplicach w porządku niedzielnym.

2 lutego, to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić o nowe powołania oraz wspierać modlitewnie osoby konsekrowane.

Podczas Mszy św. o g. 16.00, kolejna 100-osobowa grupa rodziców zawierzy swoje dzieci i rozpocznie codzienną modlitwę za dzieci w ramach Róż Różańcowych Rodziców.

Galeria


 

ŚRODA POPIELCOWA' 2020

Środa Popielcowa początkująca okres Wielkiego Postu w Kościele Katolickim, mimo iż nie jest dniem, w którym obowiązkowo winno się być w kościele, jest chyba najbardziej pożądanym przez katolików dniem, w którym nie może ich tam zabraknąć. Starają się oni niemal za wszelką cenę przybyć do kościoła, by dać sobie posypać głowę popiołem. Tak niech też będzie na rozpoczęcie tegorocznego Wielkiego Postu.

Msze św. w Środę Popielcową w kościele o g. 7.00, 9.00 i 17.00.

Zapraszamy.


 

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Trwa Wielki Post. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa - w każdy piątek: - o godz. 16.00 - o godz. 19.00 – dla młodzieży i pracujących.

Gorzkie Żale - w każdą niedzielę: - po Mszy św. o 10.30 - o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową.

 

 Galeria

 


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE' 2020

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych i Konferencji Episkopatu Polski z 13 marca br., mając na względzie zdrowie wiernych, została podjęta decyzja o odwołaniu tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

Bliżej Niedzieli Palmowej zrobimy jeden dzień spowiedzi, aby każdy nasz parafianin mógł się wyspowiadać przed Wielkanocą. Ze spowiedzi można również korzystać, w miarę możliwości, w każdą niedzielę i w dni powszednie przed Mszami św.


 

ZALECENIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS TRWANIA STANU EPIDEMII

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 i 25 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., polecam co następuje: ....

CZYTAJ DALEJ


 

ZASADY FUNKCJONOWANIA NASZEGO KOŚCIOŁA PODCZAS STANU EPIDEMICZNEGO

Przypominamy zasady funkcjonowania naszego kościoła podczas stanu epidemicznego

(do odwołania).

 

Dostosowując funkcjonowanie kościoła do obowiązujących przepisów prawnych informujemy, że:

 

- celebracje Mszy świętych pozostają bez zmian: (7.00, 7.30, 17.00 – w dni powszednie oraz 9.00, 10.30, 16.00 – w niedziele i święta nakazane).

Drzwi główne będą zamknięte, a wejście do kościoła będzie możliwe 5 minut przed każdą Mszą św. jedynie przez zakrystię (od strony plebanii)

We Mszy św. może uczestniczyć 5 osób ( nie licząc osób posługujących) – pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje na daną Mszę św.

- możliwość korzystania ze spowiedzi po indywidualnym umówieniu się ze spowiednikiem (najłatwiej po zakończeniu Mszy św. wieczorowej i różańca o ustanie epidemii – ok. 18.00 w dni powszednie i ok. 17.15 w niedziele).

- Nabożeństwa pasyjne (Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale) pozostają o stałych porach – też z ograniczoną liczbą wiernych.

- Wszystkich pozostałych wiernych zachęcamy do uczestnictwa w transmisjach Mszy św. i nabożeństw poprzez TV, radio i internet.

 

Przepraszamy za utrudnienia, ale są to decyzje niezależne od nas

                                                        – duszpasterze parafii Garbów


 

TRIDUUM PASCHALNE' 2020

Zgodnie z zarządzeniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 marca 2020 r. „In tempore Covid-19 (I)”, które zobowiązuje Konferencje Episkopatów i poszczególne diecezje do dostarczenia materiałów wiernym świeckim do modlitwy rodzinnej i osobistej w czasie Świętego Triduum Paschalnego, aby wierni, nie mając możliwości gromadzenia się w kościele, mogli głębiej przeżyć obchody tych świętych dni, gorąco prosimy wiernych do korzystania z niniejszego opracowania, ewentualnie z transmisji uroczystości w mediach.

WPROWADZENIE

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIGILIA PASCHALNA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU WIELKANOCNEGO


 

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII GARBÓW

Tegoroczne obchody Uroczystości Paschalnych będą miały bardzo okrojony wymiar ze względu na epidemię koronawirusa.

Zostały przedłużone obostrzenia do dn. 19.04.2020 r. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w liturgii może uczestniczyć 5 osób ( nie licząc osób posługujących) – pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje na daną Mszę św.

Wszystkich, którzy nie będą mogli wziąć udziału w liturgii w kościele zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy bądź w Grobie Pańskim /z zachowaniem ilości osób w kościele/.

W tym roku Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny odprawimy też Msze św. w kaplicach /wg porządku niedzielnego/.

Mieszkańców miejscowości przynależących do kaplic prosimy o udział we Mszy św. w kaplicy, aby dać szansę na Mszę św. w kościele tym, którzy nie mają kaplic.

PROGRAM


 

DODATKOWE MSZE ŚW. W KAPLICACH

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi ograniczeniami ilości osób uczestniczących we Mszy św., w tym roku odprawimy dodatkowo Msze św. w kaplicach w Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny i w Niedzielą Miłosierdzia - porządek Mszy św. jak w niedzielę.

 

Mieszkańców miejscowości przynależących do kaplic prosimy o udział we Mszy św. w kaplicy, aby dać szansę na Mszę św. w kościele tym, którzy nie mają kaplic.


 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU WIELKANOCNEGO – TEKST

 

 

 

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO  STOŁU  WIELKANOCNEGO


 

WIELKANOC' 2020 R.

Z okazji Świąt Paschalnych prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia.

Niech Duch Święty, mocą którego Bóg Ojciec wskrzesił z martwych Jezusa, umacnia naszą miłość oraz buduje jedność i pokój. Mocni Jego darami, wydajmy Jego owoce i nieśmy całemu światu Radosną Nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa i zwycięstwie dobra nad złem.

 

 

Galeria


 

WIĘCEJ LUDZI W KOŚCIELE!

Od poniedziałku /20 kwietnia 2020 r./ zacznie obowiązywać nowy limit osób w miejscach kultu religijnego, według którego 1 osoba może przypadać na 15 m2 powierzchni kościoła lub kaplicy.

Zgodnie z tym przepisem w naszym kościele może się modlić jednocześnie 88 osób – oczywiście zachowując bezpieczne odstępy.

Do stojących na zewnątrz kościoła odnoszą się normy ogólne tzn. zachowanie min. 2 m odległości, maseczki ochronne itp.

         Zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedziele i dni powszednie.


 

KANCELARIA PARAFIALNA

Aby umożliwić wiernym i kapłanom uczestnictwo w nabożeństwach, kancelaria parafialna w maju, czerwcu i październiku będzie czynna wieczorem dopiero po zakończeniu nabożeństwa /majowego, czerwcowego bądź różańcowego/.

Godziny poranne pozostają bez zmian.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 

KARD. SARAH: MSZA NIE MOŻE STAĆ SIĘ SPEKTAKLEM TELEWIZYJNYM

Msza nie może stać się spektaklem telewizyjnym – przestrzegł prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah na portalu internetowym włoskiego dziennika „Il Foglio”. Uznając oczywistą użyteczność transmisji Mszy w czasie pandemii, hierarcha wezwał do unikania pułapek z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ


 

OTRZYMUJEMY NOWĄ SZANSĘ...

Od niedzieli /17 maja 2020 r./ rozpoczyna się kolejny etap zmniejszania ograniczeń związanych z pandemią. W kościele podczas Mszy św. lub nabożeństwa na jednego uczestnika ma przypadać 10 m2, a nie jak dotychczas - 15 m2.

W naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie ponad 130 osób - nie licząc posługujących. Stojący na zewnątrz kościoła powinni zachować sugerowaną bezpieczną odległość 2 m.

Już czas najwyższy, aby wierni – nasi parafianie /dorośli, młodzież, dzieci/, wracali do realnego, a nie tylko wirtualnego uczestnictwa w liturgii.

Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić”.  /J 15,5/


 

NOWY BISKUP W ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

 

W dniu 22 maja 2020 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dra Adama Piotra Baba biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. W Kurii Metropolitalnej w Lublinie odbyło się uroczyste ogłoszenie komunikatu przekazanego przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce.

Biskupowi Nominatowi życzymy wielu łask Bożych i pięknych owoców pasterskiego posługiwania.

CZYTAJ WIĘCEJ


INFORMACJE O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA 2020

 

Informacja o nowym tereminie sprawowania Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii - 30 VI 2020. 

 

Więcej na podstronie "Bierzmowanie 2020".


 

13.06.2020 R. - NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13 czerwca, to kolejna data objawień Matki Bożej w Fatimie.

Zapraszamy wszystkich na kolejne Nabożeństwo Fatimskie  w naszym kościele 13.06.2020 r. o godz. 19.00.

Tradycyjnie rozpoczynamy Mszą św.

Prosimy zabrać lampiony na procesję.


 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

11 czerwca 2020 r., w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, Kościół przeżywał wspaniały dzień uwielbienia Bożej obecności w Eucharystii - Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej.

Jest to dzień budowania swojej wiary oraz budowania swoją wiarą i postawą innych ludzi.

A tak to było w naszej parafii...

W czwartek /18 czerwca/ - zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o g. 17.00.

Zapraszamy. 

Galeria


POZNAJ HISTORIĘ TEGO MIEJSCA -OZNAKOWANIE TABLICAMI INFORMACYJNYMI

Grant z LGD Kraina wokół Lublina

 

Parafia Garbów pozyskała z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich dofinansowanie na projekt pn. „Poznaj historię tego miejsca -oznakowanie tablicami informacyjnymi” w ramach grantu Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”- „Oznakowanie miejsc atrakcyjnych historycznie, kulturowo lub przyrodniczo”.

Dofinansowanie w wysokości 96% pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

Projekt grantowy pod nazwą „Oznakowanie miejsc atrakcyjnych historycznie, kulturowo lub przyrodniczo” mający na celu rozwój potencjału rekreacyjno – wypoczynkowego i podniesienie atrakcyjności obszaru LGD „Kraina wokół Lublina” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W czwartek, 18 czerwca 2020 r., wspólnota naszej parafii zakończyła 8-dniowe uroczystości uwielbienia Boga w tajemnicy Ciała i Krwi Pańskiej. Dzień ten zakończył obchód Oktawy Bożego Ciała.

Na zakończenie zostały poświęcone wianki z kwiatów i ziół, a dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo.

 

Galeria


BIERZMOWANIE' 2020

We wtorek /30 czerwca/ 77 osób spośród naszej młodzieży przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. abp. Stanisława Wielgusa. W niełatwym czasie pandemii udało się przygotować duchowo i organizacyjnie wszystko, co otworzyło młodzieży  drogę do przyjęcia ostatniego z sakramentów inicjacji chrześcijańskiej.

Wszystkim życzymy obfitych owoców przyjętego sakramentu i nierozmytej tożsamości ucznia Chrystusa. 

Galeria


I KOMUNIA ŚW.

W sobotę /27 czerwca/ dzieci klas trzecich przeżyły wzruszającą uroczystość przyjęcia I Komunii św.

77 dzieci wraz z rodzinami i bliskimi mogło w tym roku przeżywać tę podniosłą chwilę.

Dziękujemy ks. Rafałowi za całoroczny trud przygotowania dzieci oraz za piękną uroczystość dnia I Komunii św.

Dziękujemy również rodzicom i katechetom, którzy w trudnych dniach pandemii potrafili przygotować dzieci na tę ważną chwilę.

Galeria

Fot. mjfotografiaslubna


2019

Orszak Trzech Króli 2019

 

 

więcej informacji o wydarzeniu:

WWW.GARBOW.ORSZAK.ORG

Galeria

 

 


 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

 

 

 

 

 

 

Galeria


OPŁATEK DOMOWEGO KOŚCIOŁA

 

 

 

 

 

Galeria


PANAMA W GARBOWIE

Nie pojechaliście do Panamy a tęsknicie za atmosferą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie? Nic straconego. Zapraszamy właśnie Ciebie, Twoich przyjaciół i znajomych do wspólnego ŚWIĘTOWANIA MŁODOŚCI. Stwórzmy wyjątkowy most między Garbowem a Panamą.

 

Plan spotkania (Dom Sióstr Salezjanek w Garbowie, 27.01.2019)

13.30 Rozpoczęcie spotkania

13.40 Modlitwa Liturgią Godzin w intencji uczestników ŚDM

14.00 Telemost Panama-Garbów – wspólne przeżywanie Mszy Posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka

Zakończenie: Msza święta niedzielna w intencji owoców ŚDM 2019.

 

SCHODZIMY Z KANAPY!

Zabierz ze sobą karimatę, koc, na których – jak na Campus Misericordiae – będziesz siedzieć podczas transmisji. Pamiętaj o odpowiednim stroju – białą koszulę i czarne spodnie czy spódnicę zostaw w szafie – ubierz się jak Ci wygodnie! Podczas spotkania możliwość rozmowy z księdzem, siostrą zakonną. No i oczywiście możliwość pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty.  

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/293092108078551/

 


KONCERT BOŻONARODZENIOWY W GARBOWIE

plakat_kol_2019

 

W niedzielę, 27 stycznia 2019 r. wystąpią w naszym kościele muzycy Orkiestry Wojskowej z Lublina pod dyrekcją st. chor. sztabowego Rafała Palutkiewicza wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Na Koncert Kolęd i Pastorałek w nowej aranżacji zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości.

Rozpoczynamy Mszą św. o g. 16.00. Po niej - koncert.

Wstęp wolny.


 

 

PANAMA W GARBOWIE ZA NAMI!

     Za nami namiastka Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 w Garbowie. Wspólnie - w grupie blisko 50 osób - najpierw modliliśmy się w intencji uczestników ŚDM 2019, następnie wspólnie oglądali transmisję Mszy Posłania by na koniec uczestniczyć w Eucharystii w intencji owoców ŚDM oraz dobrego przygotowania do spotkania w Portugalii. Towarzyszyły nam Strefa Powołaniowa i Strefa Pojednania, gdzie była możliwość prywatnej rozmowy z siostrą zakonną czy księdzem.

     Kolejnym krokiem w celebrowaniu radości z wiary i młodości będzie czerwcowe spotkanie na Polach Lednickich, na które będzie możliwość wyjazdu z naszej parafii w zorganizowanej grupie. Dalsza perspektywa to wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii!

 

Panama w Garbowie w mediach:


27.01.2019 R. - KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Za nami Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Lublina pod dowództwem st. chor. sztabowego Rafała Palutkiewicza, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod dyrekcją p. Kateriny Osiik oraz solistów: Agnieszki Dobrowolskiej, Katarzyny Motyki, Tomasza Mazura i Kamila Króla.

Wielu przybyłych do naszego kościoła Parafian i Gości mogło usłyszeć wspaniałe wykonanie pieśni bożonarodzeniowych w tradycyjnych i nowych aranżacjach.Koncetr poprowadziła p. Izabela Pęcak.

Było pięknie...    Galeria


ŚRODA POPIELCOWA' 2019

Środa Popielcowa początkująca okres Wielkiego Postu w Kościele Katolickim, mimo iż nie jest dniem, w którym obowiązkowo winno się być w kościele, jest chyba najbardziej pożądanym przez katolików dniem, w którym nie może ich tam zabraknąć. Starają się oni niemal za wszelką cenę przybyć do kościoła, by dać sobie posypać głowę popiołem. Tak też było na rozpoczęcie tegorocznego Wielkiego Postu.

 

Galeria


NIESAMOWITA HISTORIA

 

W najbliższą sobotę /9 marca/ będziemy gościć w naszym kościele p. Wiesława Jindraczka. Na codzień posługuje w Sanktuarium Królowej Pokoju w Medjugorie. Jego historię życia można określić słowami „Z piekła do nieba”. On sam chce nam opowiedzieć o niesamowitym prowadzeniu go przez Pana Boga.

Zapraszamy w sobotę – najpierw na Mszę św. o g. 17.00, potem na świadectwo Wiesława Jindraczka, a następnie na nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.

Nie zaprzepaśćmy szansy spotkania ze świadkiem fatalnych doświadczeń człowieka i nieskończonych możliwości Boga.

 

Galeria

 


NABOŻEŃSTWA PASYJNE

Trwa Wielki Post. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 i o godz. 19.00 – dla młodzieży i pracujących.

Gorzkie Żale - w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową.

Galeria


26-29.03.2019 R. - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od najbliższego wtorku rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Tym razem będzie im przewodniczył ks. Marcin Jarek z Tarnowa.

Wszyscy wypraszajmy poprzez modlitwę obfite plony rekolekcyjnego zasiewu Bożego słowa. Niech nikomu z nas nie zabraknie dobrej woli ani czasu na podjęcie tego daru, z którym Bóg wychodzi nam naprzeciw.

Zapraszamy.

Program rekolekcji

Galeria


DROGA KRZYŻOWA PO ULICACH GARBOWA

Podobnie jak przed rokiem, w piątek przed Niedzielą Palmową /12 kwietnia/ o g. 17.00 odprawimy uroczystą Drogę Krzyżową po Garbowie.

Jest to modlitwa w intencji całej naszej parafii. Wszyscy parafianie niech czują się zaproszeni i oczekiwani na tej modlitwie.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie sprawowana Msza św. w kościele.

Nie będzie Drogi Krzyżowej o g. 19.00.


 

DZIEŃ FATIMSKI

W sobotę /13 kwietnia 2019 r./ - Dzień Fatimski.

Msza św. o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie.

Prosimy zabrać lampiony na procesję.

Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie.


NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA BOGA

W najbliższą sobotę, jak zapowiadaliśmy, odbędzie się kolejne nabożeństwo z modlitwą uwielbienia Boga i uzdrowienia duszy i ciała. Zaczynamy Mszą św. o 17.00! Tej soboty, ze względu na nabożeństwo fatimskie będziemy modlić się do 19.00 Zapraszamy i módlmy się za ten czas!


 

 

Z GARBOWA NA LEDNICĘ!

 

1 czerwca 2019 - po raz dwudziesty trzeci - młodzież z całej Polski spotka się nad Jeziorem Lednickim – miejscu początku Chrześcijaństwa na Polskiej Ziemi. Po wielu latach przerwy młodzież z Garbowa będzie uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. Hasłem spotkania będą słowa „Wiesz, że Cię kocham.”

 

Dlaczego warto pojechać?

  • spędzisz weekend inaczej niż zwykle
  • staniesz się częścią ponad 70-tysięcznej grupy młodych ludzi zgromadzonych wokół bramy-ryby
  • weźmiesz udział w wielkim „przedstawieniu” pomagającym zrozumieć wiarę i Boga
  • będziesz mieć możliwość pojednania się z Bogiem w „strefie spowiedzi”
  • doświadczysz Kościoła Młodych
  • najważniejsze, że spotkasz: Boga, drugiego człowieka i prawdziwą, prawdziwego siebie.

PODEJMIJ DECYZJĘ, ŻE CHCESZ JECHAĆ!

Program:

  • około 4.00 - wyjazd z Garbowa (plac przy kościele)
  • 12.00 – Anioł Pański
  • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 17.00 Oficjalne rozpoczęcie spotkania
  • Część I: Opowiem Ci o Spowiedzi
  • Cześć II: Opowiem Ci o Eucharystii
  • 20.00 Eucharystia Godzina Jana Pawła II
  • Część III: Opowiem Ci o Miłości
  • 23.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 23.45 – Wybór Chrystusa
  • 24.00 – Przejście przez bramę-rybę
  • godziny poranne – powrót do Garbowa (plac przy kościele)

Koszt wyjazdu to jedyne 70 zł. Dla porównania – większość wyjazdów z Lubelszczyzny na spotkanie to wydatek około 120 zł. Skąd taka cena? Czuwają nad nami Dobre Duchy!

 

Adresaci spotkania: Młodzież od 8 klasy Szkoły Podstawowej.

 

Zapisy: Nie czekaj do ostatniej chwili – ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmuje ks. Mateusz Wójcik (ksmateuszwojcik@gmail.com).

 

<<>>


 

DROGA KRZYŻOWA

W piątek /12 kwietnia/ w ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej,  wielka rzesza ludzi wyszła z modlitwą na ulice Garbowa. Była to modlitwa w intencji całej naszej parafii.

Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele o g. 17.00 w blasku dnia, a zakończyło już w blasku zachodzącego słońca.

Zwieńczeniem przeżyć było uczestnictwo we Mszy św.

Prowadzącym dziękujemy za piękne przeżycia.

Galeria


NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej gromadzi w kościołach większą niż zwykle liczbę wiernych. 14 kwietnia 2019 r., skąpani w promieniach wiosennego słońca, mogliśmy wspólnie przeżywać piękną liturgię rozpoczynającą Wielki Tydzień.

W ramach przeżywanych w tym dniu Światowych Dni Młodzieży, we wspólne świętowanie włączyła się także młodzież z naszej parafii.

Niech Bóg wspiera swym błogosławieństwem wszystko to, co służy Jego chwale i dobru człowieka.

Galeria


WIELKANOC' 2019 R.

Święta Paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończą się Nieszporami w Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nie ma większych dni w ciągu roku. Nie ma ważniejszych świąt. Nie są to trzy dni Świąt, ale jedno Święto trwające trzy dni, gdzie najważniejszą jest noc z soboty na niedzielę.

Niektórzy są przekonani, że trzy dni /od Wielkiego Czwartku/ są przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych, które ich zdaniem rozpoczynają się w Wielką Niedzielę rano. Dlatego też Wielki Czwartek, Wielki Piątek a także Wielką Sobotę poświęcają na przygotowania, sprzątanie, pieczenie, zakupy, itd…., by dopiero w niedzielę rano po procesji przystąpić do świętowania. Tymczasem w niedzielę Święto zbliża się ku końcowi.

Rozpocznijmy zatem świętowanie od samego początku.

Zapraszamy.

PROGRAM


Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI...

 

Przeżywając radość zmartwychwstania składamy wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

Niech Zmartwychwstały Pan, który pokonał śmierć, umacnia nas w wierze i przekonaniu, że my również zmartwychwstaniemy. Niech Jego łaska nieustannie nam towarzyszy, aby nasze życie było nieustannym zanurzaniem się w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Szczęść Boże!

 


ŚWIĘTA PASCHALNE

Za nami Święte Triduum Paschalne i Oktawa Wielkanocy.

 

Nadszedł czas, aby na spokojnie wrócić do przeżyć utrwalonych w galerii fotografii.

 

Galeria


27.04.2019 R. - MSZA ŚW. NA CMENTARZU

Modlitwa za zmarłych jest jednym z uczynków miłosierdzia.

Z tej racji każdego roku z okazji Święta Miłosierdzia gromadzimy się na parafialnym cmentarzu, aby wypraszać Boże Miłosierdzie dla tych, którzy nas poprzedzili w pielgrzymce ku wieczności.

Mszy św., sprawowanej w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia, przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Marian Stasiak.

Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Galeria


ZMARŁ KS. ANDRZEJ GROMADA

W dniu 29 kwietnia 2019 r. zmarł w Lublinie

        ks. Andrzej Gromada

Urodzony: 30 listopada 1926 r. w UhnowieŚwięcenia prezbiteratu: 23 marca 1952 r. w Lublinie.

Pracował jako wikariusz w parafii Garbów: 4.07.1956 – 6.05.1961 r.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2019 R. - ODPUST ŚW. WOJCIECHA

Po zakończeniu tegorocznej Oktawy Wielkanocy, w poniedziałek /29 kwietnia/ mogliśmy przeżywać pierwszy odpust parafialny ku uczczeniu św. Wojciecha - biskupa, męczennika, głównego Patrona Polski.

Mszy św. w naszym kościele przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Grzegorz Ogorzałek - Ojciec Duchowny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Koncelebrowali: ks. prof. Marian Stasiak i ks. dr Marek Gątarz - Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie. Przy ołtarzu posługiwał również nasz nowy diakon - Krzysztof Michalak OFM Cap. z Lesiec.

Galeria


03.05.2019 R. - UROCZYSTOŚĆ MB KRÓLOWEJ POLSKI

3 maja to ważna data dla Polaków i katolików. Przeżywamy w tym dniu  Uroczystość MB Królowej Polski oraz dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. W tym roku była to również 228. rocznica Konstytucji 3. Maja.

Uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył ks. prof. Marian Stasiak, koncelebrowali: ks. proboszcz Zenon Małyszek i ks. dr Tadeusz Szaniawski, który wygłosił okolicznościowe kazanie.

W uroczystości włączyli się przedstawiciele wielu grup istniejących w naszej parafii.

Galeria


SAKRAMENT BIERZMOWANIA

26 maja 2019 r. podczas Mszy św. o g. 16.00 w naszym kościele parafialnym 138-osobowa grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystość poprzedził 3-letni okres przygotowań, zgodnie z wytycznymi Kościoła w Polsce.

Szafarzem sakramentu był bp Artur Miziński - Sekreterz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Naszych młodych parafian wspierali również modlitwą: ks. dr Krzysztof Kwiatkowski - Kanclerz Kurii Metropolitalnej, ks. kan. Marek Czerko - dziekan dekanatu Garbów, wszyscy nasi kapłani, nauczyciele, katecheci, świadkowie, rodzice i bliscy.

Młodzieży życzymy obfitych owoców Ducha Świętego w dojrzałym życiu chrześcijańskim. 

Galeria


 

 

OSTATNIA PROSTA PRZED LEDNICĄ!

Ostatnia prosta!

 

1.      Wyjazd: spotykamy się w sobotę 1 czerwca przed kościołem w Garbowie o godz. 3.45.

2.      Pobierz aplikację „Lednica 2000”. Aplikacja dostępna na system Android [ http://app.lednica2000.pl/ ] Pomoże nam ona w przeżyciu duchowym ale i logistycznym naszego wyjazdu. Przed wyjazdem – sprawdź co w niej znajdziesz. Ostatnia ważna aktualizacja aplikacji zostanie dokonana w piątek – pamiętaj by zaktualizować (warto zabrać powerbank).

3.      Wciąż brakuje części danych – proszę o jak najszybsze ich uzupełnienie.

4.      III kroki ku Lednicy – czyli duchowe przygotowanie do Spotkania. Przejdziemy je wspólnie, w autokarze. Weź ze sobą długopis.

5.      Co ze sobą zabrać? Coś do siedzenia (karimata, koc), wygodne buty, ciepłe ubrania, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy, coś na głowę, okulary przeciwsłoneczne, w razie słońca – krem z filtrem UV, wodę, jedzenie (nikt nie zapewnia podczas wyjazdu posiłku!), podstawowe lekarstwa, które regularnie zażywasz. 

6.      Przypominam o zgodach rodziców!

7.      Powrót: niedzielne przedpołudnie.


 

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

Przed rokiem, w niedzielę /27 maja 2018 r. / w Uroczystość Trójcy Świętej, 81 dzieci z klas trzecich przeżyło wzruszające wydarzenie - uroczystość przyjęcia I Komunii św.

 

Po upływie roku, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zgromadziły się znowu wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi, aby przeżywać rocznicę swojej I Komunii św.

Był to czas dziękczynienia za dary Boże i refleksji nad ich wykorzystaniem.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w tych młodych pięknych sercach i ich odpowiedzialnych rodzicach. 

Galeria


PRZYGOTOWANIA DZIECI DO PRZYJĘCIA I KOMUNII ŚW.

 

W niedzielę /09 czerwca/ w ramach przygotowania do I Komunii św. dzieci z klas 3-cich odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, uroczyście wyrzekły się zła i wyanały swoją wiarę.

W duchowym wzrastaniu towarzyszyły dzieciom ich rodzice.

Uroczystość I Komunii św. odbędzie sie w naszej parafii w niedzielę /16 czerwca/ podczas Mszy św. o g. 10.30. 

Galeria


 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

20 czerwca 2019 r., w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, Kościół przeżywał wspaniały dzień uwielbienia Bożej obecności w Eucharystii - Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej.

Jest to dzień budowania swojej wiary oraz budowania swoją wiarą i postawą innych ludzi.

A jak to było w naszej parafii? ...

Galeria


 

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

 

W czwartek, 27 czerwca 2019 r., wspólnota naszej parafii zakończyła 8-dniowe uroczystości uwielbienia Boga w tajemnicy Ciała i Krwi Pańskiej. Dzień ten zakończył obchód Oktawy Bożego Ciała.

Na zakończenie zostały poświęcone wianki z kwiatów i ziół, a dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Galeria


 

05.08.2019 R. - MSZA ŚW. NA CMENTARZU

Zanim rozpoczniemy uroczystości odpustowe Przemienienia Pańskiego w naszej parafii, w przeddzień tego świętowania gromadzimy się na cmentarzu, aby poprzez wspólną modlitwę przychodzić z duchowymi darami do naszych bliskich zmarłych.

Tegoroczna Msza św. za zmarłych będzie sprawowana na cmentarzu w poniedziałek /05.08.2019 r./ o godz. 18.00.

Już od godz. 17.30 będziemy się modlić wspólnym różańcem za zmarłych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 Galeria


 

06.08.2019 R. - ODPUST KU CZCI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Święto Przemienienia Pańskiego jak co roku ściąga do Garbowa liczne rzesze wiernych.

Również w tym roku, korzystając z pięknej pogody, mogliśmy duchowo wzrastać dzięki odpustowym przeżyciom.

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Jarosław Popławski z KUL-u -/były wikariusz garbowskiej parafii/. W celebracji Mszy św. uczestniczył ks. prof. Marian Stasiak oraz ks. kan. dr  Dariusz Jaworski /do niedawna misjonarz w Ekwadorze/.

Więcej

Galeria


#SMAL2019

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 

Garbów, 22-25 VIII 2019

"UWOLNIJ SIĘ!" 

Przejdź do strony zapisów na #SMAL2019

 


 INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW Z PARAFII GARBÓW

 

1. PROGRAM: https://smal.lublin.pl/smal-2019/ 

2. NOCLEG I WYŻYWIENIE: Jesteś pełnoprawnym uczestnikiem #SMAL2019. Oznacza to, że w pełni możesz korzystać z tego, co przygotowaliśmy – miedzy innymi z posiłków i pola namiotowego (jeżeli chcesz nocować na terenie #SMAL2019 musisz mieć własny namiot, jeżeli chcesz możesz wracać do domu – decyzja należy do Ciebie) 

3. PAKIET UCZESTNIKA: Pierwsze kroki podczas #SMAL2019 skieruj w stronę recepcji – tam otrzymasz pakiet uczestnika, w którym znajdziesz między innymi „coś” co sprawi, że nie będziesz mieć problemów przy przechodzeniu np. na pole namiotowe, czyli teren zamknięty dla osób spoza #SMAL2019. Poinformuj tylko o jednej bardzo istotnej rzeczy – „Jestem zapisany/n przez Parafię Garbów”.  

4. WARSZTATY: Lista warsztatów ciągle się rozrasta! Zapiszesz się na jeden z nich w momencie odbioru pakietu uczestnika.  

5. ZGODY: Osoby niepełnoletnie przy odbiorze pakietów uczestnika muszą oddać organizatorom zgodę podpisaną przez Opiekuna. Link do dokumentu: https://smal.lublin.pl/wp-content/uploads/2019/07/zgoda_niepe%C5%82noletnich.odt 

6. INNE: Zapisy wciąż trwają – zachęć swoich znajomych do uczestnictwa w #SMAL2019!

 

25.08.2019 R. - ODPUST W MOSZENKACH

 

W niedzielę /25 sierpnia/ będziemy przeżywali kolejnę uroczystość odpustową w naszej parafii.

Tym razem w kaplicy w Moszenkach pw. MB Częstochowskiej.

Suma odpustowa o g. 12.00.

Zapraszamy.


 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP, to kolejna okazja, by popatrzeć na Maryję.

 

Ona jest najpiękniejszym Bożym kwiatem i najpiękniejszym dziełem, jakim ów kwiat mógł zaowocować.

Ona jest dla nas w pewnym sensie drogowskazem.

To Ona uczy nas iść przez ziemię myśląc o niebie i patrzeć w niebo nie gardząc ziemią.  

Galeria


22-25.08.2019 R. -SMAL W GARBOWIE

 

Wystartowała 7. edycja SMAL

Wolność trzeba rozumieć i umieć z niej korzystać.

WIĘCEJ

POSŁUCHAJ


 

01.09.2019 R. - PIELGRZYMKA DO WĄWOLNICY

W uroczyste obchody 41. rocznicy koronacji Figury MB Kębelskiej włączyło się wielu garbowskich parafian. Wielu udało się na uroczystą wieczorną Mszę św. do Kębła. Kolejni pielgrzymowali pieszo, wychodząc w niedzielę /1 września/ o g. 5.00 z kościoła w Garbowie, aby po przejściu 20 km stanąć na wąwolnickich błoniach - miejscu celebry. Tym razem ponad 400 osób, wraz z Ks. Proboszczem, podjęło trud pieszej pielgrzymki. Jeszcze inni dotarli samochodami, aby włączyć się w przeżywanie głównej rocznicowej Mszy św., w której głównym celebransem był ks. bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza. On też wygłosił homilię. 

Galeria


KANCELARIA PARAFIALNA

Aby umożliwić wiernym i kapłanom uczestnictwo w nabożeństwach, kancelaria parafialna w maju, czerwcu i pażdzierniku będzie czynna dopiero po zakończeniu nabożeństwa /majowego, czerwcowego bądź różańcowego/.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


1-2 LISTOPADA 2019 R.

2018

ZESPÓŁ MAZOWSZE

W czwartek /04 stycznia 2018 r./ po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie będzie miał miejsce wyjątkowy koncert, podczas którego wysłuchamy najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

„Mazowsze” jest jednym z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego.

Zapraszamy.

Galeria

Zobacz również


I Garbowski Orszak Trzech Króli

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy będzie zorganizowany w naszej parafii.

Rozpocznie się on o godz. 9.45 przy domu Sióstr Salezjanek. Następnie wraz z 3 Królami udamy się na Mszę świetą na godz. 10.30.

Najmłodszych zachęcamy do przygotowania koron, które będą nieśli na swoich głowach.

Galeria


XI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W dwie kolejne niedziele nowego roku - 07. i 14. stycznia 2018 r., trwał w garbowskim kościele XI Gminno-Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Bóg się rodzi...". Uczestniczyło w nim 240 osób - soliści, zespoły, chóry..., od najmłodszych po... nieco starszych.Każdy wyszedł z miłym upominkiem i przekonaniem, że śpiewać warto.

Było pięknie - Dziękujemy.

Galeria


NASZE WIELKOPOSTNE NAWRÓCENIE’ 2018

 

Liturgią Środy Popielcowej rozpoczął się w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu – czas naszego nawrócenia. Nawrócenie to zaprzestanie czynienia zła i zaprawianie się w dobrym. To pójście za Jezusem w taki sposób, aby Jego Ewangelia stała się konkretnym przewodnikiem naszego życia. To zaniechanie myślenia, że to my jesteśmy wyłącznymi budowniczymi własnego życia. To uznanie, że jesteśmy stworzeniami, że zależymy od Boga, od Jego miłości i jedynie „tracąc” własne życie w Nim, możemy je zyskać.

 

Galeria

 

 


 

06-09 MARCA 2018 R.

Wszystkich naszych parafian oraz wszystkich pragnących wraz z nami trwać na słuchaniu słowa Bożego, na modlitwie i we wspólnocie, zapraszamy na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.Gdzie: kościół i kaplice parafii pw. Przemienienia Pańskiego w GarbowieKiedy: 06-09 marca 2018 r.Z kim: prowadzi ks. kan. dr Waldemar Sądecki

Zapraszamy.

PROGRAM

Galeria


DROGA KRZYŻOWA

W piątek /23 marca/ w ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej,  wielka rzesza ludzi wyszła z modlitwą na ulice Garbowa. Była to modlitwa w intencji całej naszej parafii.

Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele o g. 17.00 w blasku dnia, a zakończyło już w blasku księżyca.

Prowadzącym dziękujemy za piękne przeżycia.

Galeria


NIEDZIELA PALMOWA '2018

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej gromadzi w kościołach większą niż zwykle liczbę wiernych. 25 marca 2018 r., skąpani w promieniach wiosennego słońca, mogliśmy wspólnie przeżywać piękną liturgię rozpoczynającą Wielki Tydzień.

W ramach przeżywanych w tym dniu Światowych Dni Młodzieży, byliśmy też świadkami nowej inicjatywy duszpasterskiej "Garbów młodych".

Niech Bóg wspiera swym błogosławieństwem wszystko to, co służy Jego chwale i dobru człowieka.

Galeria


WIELKANOC '2018

Święta Paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończą się Nieszporami w Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nie ma większych dni w ciągu roku. Nie ma ważniejszych świąt. Nie są to trzy dni Świąt, ale jedno Święto trwające trzy dni, gdzie najważniejszą jest noc z soboty na niedzielę.

Niektórzy są przekonani, że trzy dni /od Wielkiego Czwartku/ są przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych, które ich zdaniem rozpoczynają się w Wielką Niedzielę rano. Dlatego też Wielki Czwartek, Wielki Piątek a także Wielką Sobotę poświęcają na przygotowania, sprzątanie, pieczenie, zakupy, itd…., by dopiero w niedzielę rano po procesji przystąpić do świętowania. Tymczasem w niedzielę Święto zbliża się ku końcowi.

Rozpocznijmy zatem świętowanie od samego początku.

Zapraszamy.

PROGRAM


Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI...

Z okazji przeżywanych świąt, w imieniu całej wspólnoty kapłanów posługujących w naszej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstały, który daje odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z nadzieją patrzeć na to, co wciąż przed nami.


ŚWIĘTA PASCHALNE

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie i wspóltworzenie bogactwa przeżyć Triduum Paschalnego, składamy serdeczne podziękowania.

"Bóg zapłać"

A było tak...

Galeria


07.04.2018 R. - MSZA ŚW. NA CMENTARZU

Wzorem lat ubiegłych w Wigilię Święta Bożego Młosierdzia, czyli w sobotę /07 kwietnia/ o godz. 17.00 będziemy się modlić za zmarłych od ostatniej Wielkanocy oraz za wszystkich naszych zamrłych spoczywających na cmentarzu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

Galeria


SMAL '2018

W dniach od 23 do 26 sierpnia, w Garbowie po raz szósty odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej – SMAL. Ruszyły zapisy do wolontariatu towarzyszącemu temu wydarzeniu. Zachęcamy by młodzież z naszej parafii aktywnie włączyła się w przygotowania do sierpniowego spotkania.Co należy zrobić aby zostać wolontariuszem SMAL 2018?1.      Musisz mieć dobre chęci

2.      Dolna granica wieku kandydatów do wolontariatu to druga klasa gimnazjum

3.      Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1l1Coy2sOh_LY-pjsvrrOGBPiU1J14KqEE7V2HVGUF6E/viewform?edit_requested=true


JUBILEUSZ 50-LECIA MAŁŻEŃSTWA W OŻAROWIE

W sobotę, 14 kwietnia 2018 r., ponad 20 par małżeńskich z terenu Gminy Jastków świętowało swój Złoty Jubileusz małżeństwa.Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Jubilatów sprawowaną w kaplicy pw. św. Maksymiliana w Ożarowie sprawowaną przez Ks. Proboszcza Zenona Małyszka. Następnie w miejscowej świetlicy małżonkowie otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP wręczył Wojewoda Lubelski p. Przemysław Czarnek. Uroczystości wzbogaciła część artystyczna przygotowana przez dzieci ze SP w Ożarowie.

Galeria


MSZA ŚW. URODZINOWA W INT. KS. KAN. STANISŁAWA WĄSIKA

Dokładnie 15 kwietnia 2018 r. ks. kan. Stanisław Wąsik ukończył 80 lat. Z tego prawie połowę /39 lat/ przeżył w parafii Garbów. Najpierw jako administrator, potem przez wiele lat jako proboszcz, a od 2008 r. - jako emeryt.

W przeżywaniu tego pięknego wydarzenia Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła modlitwa i życzliwość wielu garbowskich parafian.

Ad multos annos Księże Jubilacie!

Galeria


ODPUST ŚW. WOJCIECHA

W uroczystość św. Wojciecha, Główniego Patrona Polski /23 kwietnia/ przeżywaliśmy w naszej parafii pierwszy tegoroczny odpust.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. Józef Trąbka - kapelan lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina. On również wygłosił homilie na wszystkich Mszach św. w dniu odpustu.

Galeria


WYZNANIE WIARY

W niedzielę /29 kwietnia/ grupa 60 młodych osób - kandydatów do bierzmowania - przeżyła piękną uroczystość. Wobec zgromadzonej na liturgii wspólnoty Kościoła, młodzi wyznali swoją wiarę. Przewodniczący liturgii ks. proboszcz Zenon Małyszek poświęcił i nałożył młodzieży krzyże - widzialny znak przynależności do Chrystusa.

Piękno tych wydarzeń tworzyła też uroczysta asysta Liturgicznej Służby Ołtarza oraz śpiew scholi młodzieżowej. Obie grupy zostały przygotowane przez ks. Jerzego Czępińskiego.

Galeria


03 MAJA 2018 R. - UROCZYSTOŚĆ MB KRÓLOWEJ POLSKI

W czwartek - 3 maja – Uroczystość MB Królowej Polski. Jest to również 227. rocznica Konstytucji 3. Maja oraz dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji.

Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpią dalsze uroczystości patriotyczne, zostanie odprawiona o godz. 10.30.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu.

     Regina Poloniae - ora pro nobis!

Galeria


BIERZMOWANIE '2018

W sobotę /05 maja/ o g. 12.00, młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk JE Bp. Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

Modlitwą wspólnoty Kościoła wspierajmy nadal tych młodych ludzi.

 

Galeria


WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W sobotę /19 maja/, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na CZUWANIE MODLITEWNE w kościele w Garbowie.

Początek o g. 19.00.

Galeria


31.05.2018 R. - BOŻE CIAŁO

31 maja 2018 r. cała społeczność parafialna świętowała Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/.

Uroczystej Mszy św. o g. 10.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Czesław Krakowiak - liturgista z KUL. Koncelebrowali z nim ks. Piotr Jabłoniec - misjonarz z Ukrainy i ks. Zenon Małyszek - miejscowy proboszcz.

W każdym detalu uroczystych obchodów niech Pan Bóg będzie uwielbiony.

Galeria


KONCERT CHÓRU

W niedzielę, 3 czerwca, po Mszy św. o godz.16.00 zapraszamy na koncert Chóru Polskiej Macierzy Szkolnej "Polesie" z Brześcia na Białorusi.

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości, chór zaprezentuje piękny, patriotyczny repertuar w naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

Więcej

Galeria


ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W czwartek, 7 czerwca 2018 r., wspólnota naszej parafii zakończyła 8-dniowe uroczystości uwielbienia Boga w tajemnicy Ciała i Krwi Pańskiej. Dzień ten kończył obchód Oktawy Bożego Ciała.

Na zakończenie zostały poświęcone wianki z kwiatów i ziół, a dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Galeria


MSZA ŚW. Z MODLITWAMI O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Sobota, 09 czerwca, godz. 17.00

Chcesz doświadczyć  obecności Boga? Masz szansę spotkać Go naprawdę!Bóg jest  i czeka, abyś pozwolił Mu się z tobą spotkać, abyś pokazał Mu swój ból, abyś otworzył się na Jego moc, troskę i czułość…A co wtedy się stanie? Dowiesz się, tylko daj Bogu szansę, by sam mógł się o ciebie zatroszczyć.Przynosimy do błogosławieństwa wodę, sól, olej,leki.Zapraszamy.

90-LECIE OSP GARBÓW

Strażacy zapraszają na obchody 90–lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbowie - w niedzielę, 10 czerwca 2018 r.

W programie:

10:30 – Msza święta

11:30 – Przemarsz na plac  przy Domu Strażaka

12:00 – Rozpoczęcie uroczystości i Ceremoniał Strażacki oraz część artystyczna

Galeria


SMAL 2018

Tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się już po raz 6. w Garbowie od 23 do 26 sierpnia pod hasłem „Teraz On”.

Konferencje podczas spotkania poprowadzi ks. dr Andrzej Krasowski.

Jest już oficjalny hymn SMAL-u 2018 "Teraz On"

Posłuchaj


ZAPISY NA SMAL

Rozpoczęły się zapisy na VI Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej – SMAL. W tym roku wydarzenie przebiega pod hasłem „Teraz On”. Adresatami SMALu są ludzie młodzi. Dolną granicą wieku jest VI klasa Szkoły Podstawowej.

W tym roku przewodnikiem duchowym spotkania jest wieloletni ojciec duchowny Lubelskiego Seminarium Duchownego - ks. Andrzej Krasowski. Gwiazdy muzyczne spotkania to Good God oraz Siewcy Lednicy – zespół dbający o stronę muzyczną spotkań młodzieży nad jeziorem Lednickim, zapoczątkowanych przez o. Jana Górę.

Więcej


06.08.2018 R. - ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach odpustowych:

05.08.2018 r. /niedziela/ - NA CMENTARZU:- godz. 18.30 - Różaniec za zmarłych- godz. 19.00 - Msza św. za zmarłych

06.08.2018 r. /poniedziałek/ - W KOŚCIELE:- godz. 9.00 - Msza św.- godz. 12.00 - Suma odpustowa z procesją- godz. 17.00 - Msza św.


25.06-06.07.2018 R. - RELACJA Z PIELGRZYMKI DO GRUZJI I ARMENII

W pierwszy piątek lipca zakończyła się pielgrzymka do Gruzji i Armenii organizowana przez naszą parafię.

Zapraszamy do włączenia się w przeżycia pielgrzymów.

 

 

A zatem... przeżyjmy to jeszcze raz.

Relacja z pielgrzymki


ŚLUBY SIÓSTR

05 sierpnia 2018 r. w naszej świątyni, dwie siostry Salezjanki - nowicjuszki: Halina Rutkowska i Monika Tanasiewicz, złożyły swoją Pierwszą Profesję Zakonną na ręce Delegatki Matki Generalnej - s. Lidii Strzelczyk.

Pozostałe trzy nowicjuszki, które w ostatnich latach formowały się w Garbowie, przeżywały podobną uroczystość w kaplicy Domu Sióstr w Pieszycach.

Wszystkie Neoprofeski polecajmy w modlitwie dobremu Bogu za przyczyną MB Wspomożycielki.

 

Galeria


05.08.2018 R. - MSZA ŚW. NA CMENTARZU

Jak co roku, zanim rozpoczniemy świętowanie odpustu Przemienienia Pańskiego, w wigilię tej uroczystości gromadzimy się na parafialnym cmentarzu, aby spieszyć z modlitewną pomocą naszym bliskim zmarłym i wszystkim potrzebującym naszej modlitwy.

Tak było i w tym roku.

Mszy św. na cmentarzu przewodniczył ks. proboszcz Zenon Małyszek, a homilię wygłosił ks. Mateusz Wójcik.

 

Galeria


06.08.2018 R. - ODPUST PARAFIALNY

Święto Przemienienia Pańskiego ściąga do Garbowa liczne rzesze wiernych.

Również w tym roku, korzystając z pięknej pogody, mogliśmy duchowo wzrastać dzięki odpustowym przeżyciom.

W celebracji Mszy św. uczestniczył ks. prof. Marian Stasiak. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Paweł Kuzioła - były wikariusz garbowskiej parafii.

 

Galeria


15.08.2018 R. - WNIEBOWZIĘCIE NMP

Uroczystość Wniebowzięcia NMP zalicza się do najstarszych na ziemiach polskich świąt maryjnych. Tego dnia przynosi się do kościoła do poświęcenia bukiety złożone ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół

15 sierpnia jest także rocznicą "Cudu nad Wisłą", czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowietami w 1920 r. i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi w Polsce przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej.

W tym dniu w latach 1923-47 i ponownie od 1992 r. Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Galeria


19.08.2018 R. – DOŻYNKI

W niedzielę /19. sierpnia/ będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 12.00 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele. Następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne.

W imieniu Wójta Gminy Garbów, mieszkańców Karolina oraz w imieniu własnym serdecznie zapraszamy na uroczystości.

Ze względu na dożynki zostają zmienione godziny niektórych Mszy św: - w kościele nie będzie Mszy św. o 10.30 lecz o 12.00 - w kaplicach: Moszenki – 7.30, Wola P. – 7.30, Piotrowice – 10.30 Pozostałe Msze św. bez zmian.


DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

Nawiązując do tradycji lat poprzednich, w przedostatnią niedzielę sierpnia świętowaliśmy Gminno-Parafialne Dożynki. Koncelebrowanej Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ks. Proboszcz Zenon Małyszek, zaś homilie wygłosił ks. Tomasz Gap - Organizator Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie.

Przedstawiciele 12. miejscowości z terenu gminy Garbów przybyli najpierw do kościoła z pięknymi wieńcami dożynkowymi. Po Mszy św., przy muzyce Garbowskiej Orkiestry Dętej, cały korowód przeniósł się na plac dożynkowy.

Galeria


23-26.08.2018 R. - SMAL – INFORMACJE

- osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców na udział w SMAL-u (Wzór) - osoby pełnoletnie muszą podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Wzór) - osoby zapisane w naszej parafii zapraszamy w czwartek do recepcji SMAL-u w celu odbioru pakietów uczestnika, gadżetów, przydziału do grupy wiekowej itp. - zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do modlitwy w intencji SMAL-u i jego uczestników, jak również zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych czy otwartych koncertach - dziękujemy za sygnały o chęci ofiarowania dla młodzieży ciast czy innych wypieków. Osoby, które zechcą podjąć trud upieczenia ciasta i przekazania go uczestnikom SMAL-u, prosimy o dostarczanie takich upominków do kuchni na plebanii.

PROGRAM SMAL-u

Galeria


02.09.2018 R. - PIELGRZYMKA DO WĄWOLNICY

Zapraszamy na uroczystości 40. rocznicy koronacji Figury MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Wychodzimy z kościoła w pierwszą niedzielę września /2 września/ o godz. 5.00.

Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości na placu koronacyjnym. Suma o godz. 12.00.

Galeria


03.09.2018 R. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Wszystkie dzieci i młodzież z terenu naszej parafii wraz z nauczycielami i rodzicami zapraszamy na Mszę św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019:

poniedziałek /3 września/ , godz. 9.00

Prosimy również, aby były obecne poczty sztandarowe poszczególnych szkół.

Zachęcamy też do skorzystania

2017

WIELKI POST' 2017

W środę /1 marca/ rozpoczął się Wielki Post – czas pokuty i wewnętrznej przemiany. Dla wszystkich katolików jest to także czas powstrzymania się od wesel i zabaw hucznych.

* Liturgia Środy Popielcowej z wymownym znakiem posypania głów popiołem - 01.03.2017 r., g. 7.00, 9.00 i 17.00. * Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00. * Adoracja Krzyża - w każdy piątek o godz. 19.00. * Gorzkie Żale - w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową.

Zapraszamy.

Galeria


25.03.2017 R. - ZWIASTOWANIE NMP

25 marca 1995 r. została ogłoszona przez Jana Pawła II encyklika „Evangelium vitae”. To w niej zawierała się sugestia papieża, by w związku z uroczystością Zwiastowania Kościół każdego roku potwierdzał świętość życia. Papież napisał wówczas: „proponuję (...), aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (...). Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia... (nr 85).

Przeżywając Dzień Świętości Życia, zachęcamy do włączenia się również w tym roku w modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na codziennej modlitwie /przez 9 miesięcy/ w intencji dziecka znanego jedynie Bogu, którego życie już się rozpoczęło w łonie matki, aby nie zostało zabite, lecz mogło się narodzić. Podczas Mszy św. o 17.00 wszyscy chętni złożą uroczyste ślubowanie. Prosimy, by te osoby przyniosły świece na ślubowanie.

Porządek Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania NMP: - w kościele - 9.00, 10.30 i 17.00- w kaplicach - jak w niedzielę


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE '2017

 

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tak, jak w poprzednim roku tzn. od wtorku do piątku przed Niedzielą Palmową /04-07 kwietnia 2017 r./.

Poprowadzi je ks. dr hab. Marcin Wysocki z KUL.

Zapraszamy do uczestnictwa.

Program

GALERIA


09.04.2017 R. - NIEDZIELA PALMOWA

Zapraszamy na uroczystość Niedzieli Palmowej 

 

 

 

 

 

 

Galeria


WIELKI TYDZIEŃ I WIELKANOC 2017 R.

 

Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

- g. 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek - dzień śmierci Jezusa (obowiązuje post ścisły)

- g. 17.00 - Droga Krzyżowa - g.18.00 - Liturgia Męki Pańskiej - po liturgii – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia

Wielka Sobota - dzień adoracji przy Grobie Pańskim

- g. 17.45- Nowenna do Bożego Miłosierdzia - g. 18.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece)

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św.: 6.00 rezurekcja, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00

Więcej szczegółów


 

WIELKANOC '2017

Z okazji przeżywanych świąt, w imieniu całej wspólnoty kapłanów posługujących w naszej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstały, które daje odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z nadzieją patrzeć na to, co wciąż przed nami...

Galeria


ODPUST ŚW. WOJCIECHA

24 kwietnia 2017 r. wspólnota naszej parafii przeżywała pierwszy w tym roku odpustku czci św. Wojciecha.

Sumę odpustową sprawował i homilie na wszystkich Mszach św. wygłosił ks. dr Marek Gątarz - prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Dziękujemy mieszkańcom Marianki za przygotowanie procesji z darami, strażakom z Ożarowa za obsługę procesji, paniom ze wszystkich KGW uczestniczących w liturgii i wszystkim za obecność i wspólną modlitwę w czasie uroczystości.

 

Galeria


30.04-06.05.2017 R. - TYDZIEŃ BIBLIJNY

W niedzielę, 30 kwietnia rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku po raz pierwszy Niedziela Biblijna została połączona z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, który przebiega pod hasłem „Weź i czytaj”.

Pismo Święte jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą i stwórczą moc(...). Właśnie modlitwa, inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce – św. Jan Paweł II


NABOŻEŃSTWA MAJOWE

 

Rozpoczął się miesiąc maj. W tym pięknym maryjnym miesiącu trwajmy w tradycji nabożeństw majowych w kościele, bądź przy udekorowanych na ten czas figurach i kapliczkach.

W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę – o g. 15.45.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa.


UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

Od wielu lat dzień 3 maja gromadzi na modlitwie ludzi zatroskanych o pomyślność Rzeczypospolitej. Również w tym roku uroczystości rozpoczęliśmy od Mszy św. w kościele wraz z przedstawicielami duchowieństwa, władz samorządowych, licznymi pocztami sztandarowymi, strażakami, KGW dziećmi i młodzieżą ze szkół oraz licznymi wiernymi.

Mszę św., której  przewodniczył ks. Zenon Małyszek, koncelebrowali: ks. prof. Marian Stasiak i ks. Zbigniew Szabała - głoszący w tym dniu homilię.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i modlitewną troskę o Ojczyznę.

Galeria


21.05.2017 R. - WIZYTACJA KANONICZNA W PARAFII

Prawo Kościoła Katolickiego nakazuje przeprowadzenie co 5 lat wizytacji biskupiej w parafii.

Cały dekanat garbowski wizytuje w tym roku bp Mieczysław Cisło.

Do naszej parafii przybędzie dwukrotnie: 21maja /udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum/ i 11 czerwca /udzieli I-szej Komunii św./.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy z naszym Pasterzem.


BIERZMOWANIE '2017 R.

W niedzielę /21 maja/ 70-osobowa grupa młodzieży z nasze parafii przyjęła z rąk ks. bp. Mieczysława Cisło sakrament bierzmowania.

Młodym naszym parafianom życzymy owocnej współpracy z Duchem Świętym i odwagi w stawaniu się dojrzałymi świadkami Boga we współczesnym świecie.

 

Galeria


ZAWIERZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ RODZICÓW W INTENCJI DZIECI

 

W piątek /26 maja/, w Dniu Matki, dokonał się specjalny Akt Zawierzenia trzech Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci. 60 osób podjęło inicjatywę codziennej modlitwy różańcowej za swoje dzieci. Cieszymy się z tego faktu, dziękujemy za tę oddolna inicjatywę i zachęcamy innych do jednoczenia się w modlitwie w kolejnych kołach modlitewnych. Informacje można uzyskać w zakrystii.

Galeria


03.06.2017 R. - WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚW.

We wtorek, 3 maja, świętowaliśmy Uroczystość MB Królowej Polski. Była to również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

Mszy św. z licznym udziałem wiernych przewodniczył i wygłosił okolicznościowe kazanie ks. kan. Zenon Małyszek.

Po Mszy św. młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Garbowie zaprezentowała piękny i głęboki w treści montaż słowno-muzyczny.

 

Galeria


WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

14 maja 2016 r. wieczorem rozpoczęliśmy modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Wzorem lat ubiegłych w modlitwę włączyło się wielu naszych dorosłych i młodych parafian. Był to szczególny czas dla młodzieży oczekującej na dar Ducha św. w sakramencie bierzmowania.

Dziękujemy Siostrom Salezjankom wraz z młodzieżą z Oratorium za animowanie nabożeństwa.

 

Galeria


ROCZNICA KOMUNII ŚW.

15 maja 2016 r. dzieci z klas czwartych wraz z rodzinami i bliskimi przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii św.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w ich prostocie i entuzjazmie. Niech gorliwość tych dzieci będzie podtrzymywana dobrym przykładem ich rodziców.

 

Galeria


BOŻE CIAŁO

Wszystkim, którzy swoim czynnym uczestnictwem, wiarą i modlitwą oddali cześć Jezusowi Chrystusowi utajonemu w Najświętszej Eucharystii - serdecznie dziękujemy.

"Bóg zapłać".

 

Galeria


02.06.2016 R. - ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

Przez osiem dni po uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej wierni naszej parafii gromadzili się na modlitwie uczestnicząc w Eucharystii oraz procesji wokół kościoła.Ostatni dzień oktawy miał najbardziej uroczysty charakter. Procesja zatrzymywała się przy czterech ołtarzach na placu przykościelnym, aby wsłuchiwać się w przesłanie Ewangelii i adorować obecnego w monstrancji Jezusa Chrystusa.

Na zakończenie, jak co roku, zostały poświęcone wianki /stąd nazwa "wiankowy czwartek"/.

Galeria


05.06.2016 R. - ODPUST W GUTANOWIE

W niedzielę po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywaliśmy odpust w kaplicy w Gutanowie.

Sumę odpustową odprawił i homilię poświęconą miłosiernej miłości Boga wygłosił ks. dr Mirosław Kawczyński - opiekun duchowy Legionu Maryi w Archidiecezji Lubelskiej.

  Galeria


GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA - 12 CZERWCA 2016 R.

Wdzięczni Panu Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa na polskiej ziemi włączamy w to dziękczynienie historię i dziś wiary na ziemi garbowskiej.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości jubileuszowe w niedzielę, 12 czerwca 2016 r. o g. 18.00. Początek na placu przed kościołem, ciąg dalszy w kościele, potem procesja na „Kościelisko”, aby zatrzymać się przy „kolebce wiary” naszych przodków.

Na uroczystości przynosimy ze sobą lampiony i świece chrzcielne!


BIERZMOWANIE 2016 R.

W czwartek, 16 czerwca 2016 r., 82 młode osoby z naszej parafii, uczniowie klas trzecich gimnazjum, przyjęły sakrament bierzmowania - sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.Z tej okazji przybył do nas Ks. Bp Mieczysław Cisło, aby w sakramencie bierzmowanie przekazać młodym dar Ducha Świętego, który będzie ich umacniał do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

Za trud przygotowania młodzieży dziękujemy Siostrom Salezjankom i ks. Zbigniewowi.

Galeria


ŚDM - KRAKÓW 2016

20 lipca rozpoczęły się Dni w Diecezjach – cykl wydarzeń modlitewnych, ewangelizacyjnych, kulturalnych i sportowych z udziałem około 115 tysięcy młodych katolików ze 135 krajów i tysięcy ich polskich rówieśników.

Wydarzenie to bezpośrednio poprzedza 31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem papieża Franciszka.

Rozpoczęte 20 lipca Dni w Diecezjach potrwają do niedzieli, 24 lipca. Następnie ich uczestnicy pojadą do Krakowa, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. /Źródło: KAI/.

Papież Franciszek przybędzie do Polski w środę, 27 lipca, o g. 16.00 i pozostanie z nami do niedzieli, 31 lipca, do g. 18.15.

Program wizyty


06.08.2016 R. - PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – ODPUST

 

Uroczystości odpustowe w Garbowie:

- piątek /5 sierpnia/ - na cmentarzu o g. 18.30 będzie różaniec za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za polecanych w wypominkach, a następnie o g. 19.00 – Msza św. w tych intencjach.

- sobota /6 sierpnia/ –  Msze św. w kościele o g. 9.00 i 17.00. Suma odpustowa o g. 12.00. Odprawi ją ks. dr Leszek Pintal z KUL Jana Pawła II.

Zapraszamy.

 

Galeria


 

50-LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. PROF. MARIANA STASIAKA

W niedzielę, 14. sierpnia 2016 r., liczne rzesze wiernych zgromadzonych w garbowskim kościele świętowały podniosłą uroczystość - "Złoty Jubileusz" kapłaństwa Ks. Prof. Mariana Stasiaka.

Dotychczasowa bogata działalność Ks. Jubilata sprawiła, że zaszczycili nas goście z diecezji Como, z Rzymu, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz wiele osób, które zetknęły się osobiście z posługą Ks. Profesora.

Pięknie przygotowana Msza św. była okazją do wdzięczności Panu Bogu za dar kapłaństwa Ks. Profesora, jak również do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Galeria


15.08.2016 R. - WNIEBOWZIĘCIE NMP

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest uroczystością obowiązującą, to znaczy wszyscy wierni (duchowni i świeccy) mają obowiązek uczestniczyć w Eucharystii.

Wdzięczni Bogu i Jego Matce, przynosząc do poświęcenia wiązanki kwiatów, zbóż, roślin, warzyw, mamy nadzieję, że kiedyś, w wieczności, Maryja przedstawi nas Bogu z naręczem dobrych uczynków, pięknego naszego życia zgodnego z wyznawaną wiarą i przykazaniami.

Galeria


SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

W dniach 19-21 sierpnia 2016 r. w Garbowie przeżywaliśmy czwarte Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej /SMAL/. Ponad pięćset młodych ludzi tworzyło niepowtarzalną atmosferę spotkań.

Kto nie był - niech żałuje.

Kto był - niech wspomina patrząc na zdjęcia w galerii.

Zapraszamy za rok!

Galeria


DOŻYNKI 2016R

Trzecia niedziela sierpnia jest już od wielu lat czasem dziękczynienia za zbiory.

Tym razem 21 sierpnia w świątyni wypełnionej młodzieżą i dorosłymi rozpoczęły się Gminno-Parafialne Dożynki. Mszę św. sprawowało kilku kapłanów, a przewodniczył jej ks. kan. Zenon Małyszek - proboszcz parafii. Homilię skierował do zgromadzonych ks. prof. Marian Stasiak, który przed tygodniem obchodził w Garbowie 50-lecie święceń kapłańskich.

Galeria


GARBOWSKI WIENIEC - NAJPIĘKNIEJSZY W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Garbowie zajęły I miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych, w konkursie na najpiękniejszy wieniec województwa lubelskiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

Galeria


ODPUST W MOSZENKACH

W niedzielę, 28 sierpnia, przeżywaliśmy kolejny odpust w parafii. Tym razem w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Moszenkach.

Sumę odpustową sprawował i homilie wygłosił ks. dr Mirosław Kawczyński z Lublina.

 

 Galeria


04.09.2016 R. - ROCZNICA KORONACJI FIGURY MB KĘBELSKIEJ

Zapraszamy na Uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę września /4 września/ do Wąwolnicy.

Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Przewodnikiem duchowym będzie tym razem ks. Proboszcz. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00.

Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej. Suma o godz. 12.00

 

Galeria


ŚLUBY S.ILONY

W sobotę, 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, przeżywaliśmy w naszym kościele uroczystość wieczystej profesji zakonnej. S. Ilona Dziędziela - Salezjanka złożyła wieczyste śluby na ręce s. Lidii Strzelczyk - delegatki Matki Generalnej. Mszy św. z licznym udziałem wiernych /zwłaszcza młodzieży/ przewodniczył ks. Andrzej Wujek - Prowincjał Księży Salezjanów.Siostrze Profesce składamy najlepsze życzenia i gratulacje.

Galeria


UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA 2016R

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 10:30 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny i tych którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i za tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

Uroczystość uświetnił występ Garbowskiej Orkiestry Dętej w nowych mundurach. Zakup strojów dla członków orkiestry współfinansowany jest z projektu realizowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów.

Galeria


18-21.12.2016 R. - RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH

Od przyszłej niedzieli do środy /18-21 grudnia/ wszyscy nasi parafianie będą przeżywać Renowację Misji św.Duchowymi przewodnikami będą dla nas Misjonarze Św. Rodziny – podobnie jak było przed rokiem na misjach.

WSZYSTKICH PARAFIAN zapraszamy do uczestnictwa w tym czasie łaski.

Program


KALENDARZE PARAFIALNE '2017

W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze na 2017 r. upamiętniające wydarzenia z życia parafialnego, motywy ludowe oraz myśli naszego lokalnego artysty Bronisława Pietraka. Warto mieć samemu lub podarować komuś taką pamiątkę.

Są również wigilijne świece CARITAS, które na stałe wpisały się w tradycję wigilijnego stołu. Jak zawsze dochód z ich sprzedaży wspiera charytatywną działalność archidiecezjalnej Caritas.

Polecamy.


PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

Wieczorem, 30 stycznia, powróciła do Garbowa 40-osobowa grupa pielgrzymów, którzy przez 12 dni pielgrzymowali do największego na świecie sanktuarium MB z Guadalupe w Mexico City oraz do innych wartych zobaczenia miejsc w Meksyku.

Pielgrzymowanie zakończyła Msza św. dziękczynna w naszej świątyni.Szczegółowa relacja pojawi się w późniejszym terminie, a na razie dzielimy się niektórymi fotografiami. Zapraszamy do galerii.

 

Galeria


GADALUPE, MEKSYK - WARTO BYŁO...

 

Przeżycia i wrażenia pielgrzymów z pielgrzymki do sanktuarium MB z Gadalupe i do Meksyku zostały opisane.

Zapraszamy do zapoznania sie z nimi.

Czytaj tutaj