27.07.2014 r.  – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dziś kończy się 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie naszych pojazdów - dziś po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc w zakupie pojazdów na misje.

2.      Również dzisiaj o g. 13.00 na boisku w Bogucinie rozpocznie się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Przy tej okazji będzie można oddać krew dla osób potrzebujących tego bezcennego daru. Specjalny autobus będzie czekał na parkingu przy „Groszku” w Bogucinie już od g. 12.00.

3.      W poprzednią niedzielę na spotkaniu z Radą Parafialną zostało omówione życie religijne i sprawy gospodarcze naszej parafii. Radni jako pierwsi dowiedzieli się, że dług związany z remontem kościoła został już spłacony /w niecałe trzy lata/. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy zaangażowali się w to wspólne wielkie dzieło. Obecnie nasza parafia realizuje trzy projekty unijne, o których już wcześniej mówiliśmy. Największy z nich /Wymiana nawierzchni na placu przed kościołem/ został już praktycznie zrealizowany i czeka na rozliczenie w najbliższym czasie.
Z radnymi ustaliliśmy, że utrzymujemy zwyczaj tac w pierwszą niedzielę miesiąca na inwestycje, które prowadzimy i będziemy prowadzić w naszej parafii. Jeśli nic nadwyczajnego się nie wydarzy, to zaplanowaliśmy na przyszły rok wykonanie alejek z kostki brukowej na cmentarzu /w całości lub część – w zależności od kosztów i możliwości/. Wszyscy liczymy na zrozumienie ze strony parafian.

4.      Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając zużyty sprzęt pozbywamy się kłopotu z jego utylizacją, a jednocześnie dokładamy swoją cegiełkę do akcji niesienia pomocy /budowa studni, szpitali... / -zwłaszcza na misjach. Ministranci rozdają specjalne ulotki z informacjami na ten temat.
Z naszej parafii zużyty sprzęt zostanie odebrany w najbliższy czwartek /31 lipca/ o g. 18.30.
Prosimy, aby w tym dniu składać niepotrzebne elektrośmieci na parkingu przy kościele /obok kontenerów z używaną odzieżą /.

5.      W piątek/1 sierpnia/ mija 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tych walk oraz budujmy w naszych czasach patriotyzm - dziś tak często nawet ośmieszany.

6.      Stosownie do apelu naszych Pasterzy, miesiąc sierpień przeżywajmy jako miesiąc trzeźwości. Niech tworzy się kultura życia i nie picia, w miejsce wstydliwego naszego narodowego nałogu, który niesie za sobą tyle nieszczęść.

7.      W tym tygodniu – 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od 16.30. Każdego zaś, kto obchodzi 1-sze soboty, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź od 8.30.

8.      Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli sierpnia/ jest przeznaczona na dalsze inwestycje w naszej parafii.

9.      Przygotowujemy się do naszego sierpniowego głównego odpustu parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego – w środę, 6 sierpnia. W przeddzień odpustu, we wtorek, na cmentarzu o g. 19.00 będziemy się modlić za zmarłych. Prosimy o wcześniejsze przygotowywanie cmentarza na tę uroczystość. Natomiast podczas sumy odpustowej prosimy, niech obsługę procesji podejmie straż z Ożarowa, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Ługowa.

10.Na inwestycje prowadzone w parafii:
- Ewa i Marek Maciejewscy z Bogucina – 500 zł
„Bóg zapłać”.

11.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Anna Michałek, Anna Janek, Anna i Antoni Szymańscy, Anna Orpik, Anastazja Smolak, Sylwia Wójcik, Barbara i Jagoda Ciszewska.
Wszystkim - „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz.10.00 /1-sza sobota/ zapraszamy cd. mieszkańców Moszenek od p. Mirosława Pszczoły do p. Jerzego Mrozka i od p. Krzysztofa Łuki do p. Marka Zuchniarza.

12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

13.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Adam Janczak z Moszenek, l. 64
- śp. Genowefa Janczała z Łucki /związana z Bogucinem/, l. 95. Pogrzeb: poniedziałek g. 10.00


...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Dzisiaj jest

środa,
30 lipca 2014

(211. dzień roku)

Wyszukiwanie

Święta

św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Julity, Ludmily

Polecamy strony

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
185284