23.11.2014 r. – CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.      Kończy się rok liturgiczny, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Dziś, w Chrystusa Króla Wszechświata, przypada Patronalne Święto Akcji Katolickiej.
Akcja Katolicka do swoich zadań przygotowuje się poprzez pogłębianie formacji duchowej, udział w spotkaniach formacyjnych, rekolekcjach. Owocem jest czyn apostolski w akcjach duszpasterskich, organizowanie pielgrzymek do sanktuariów...  Przy okazji uroczystości dziękujemy Księdzu Kapelanowi Tadeuszowi Szaniawskiemu za prowadzenie Akcji Katolickiej w naszej parafii. Zachęcamy również do włączenia się do tej wspólnoty religijnej i otoczenia modlitwą z racji dzisiejszego święta.

2.      Mieszkańców Bogucina – Kol. pod Ługowem przepraszamy, że pomyłkowo nie wydrukowano dla nich kartek wypominkowych. Dopiero w piątek ta informacja dotarła do nas i rzeczywiście okazała się prawdziwa. Jeśli ktoś chce jeszcze polecić swoich zmarłych, to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, modlimy się za niech każdego dnia po Mszy św. wieczorowej – aż do Adwentu.

3.      Siostry Salezjanki proszą całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji młodzieży, która w dniach 28-30 listopada będzie przeżywała swoje dni skupienia z okazji Uroczystości Maryi Niepokalanej. W tym roku hasłem przewodnim są słowa: „Gdy chcesz odbić się od dna, poznaj swoje DNA!”. Młodzi będą pogłębiać tajemnice życia sakramentalnego, przyglądając się swojemu chrześcijańskiemu DNA. W spotkaniu uczestniczyć ma ok. 100 młodych ludzi.

4.      W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj, że w czasie adwentowym nie uczestniczymy w zabawach czy dyskotekach. Uszanujmy ten piękny zwyczaj.
Msza św. tzw. „roratnia” będzie w każdą adwentową niedzielę o godz. 6.30 rano. W I-niedzielę Adwentu podczas Mszy św. o godz. 6.30 będą poświęcone opłatki na stół wigilijny i przekazane Radnym do rozniesienia wszystkim rodzinom naszej Parafii. Prosimy Radnych o pomoc w roznoszeniu opłatków.

5.      Ważnym wydarzeniem w najbliższych dniach będą 4-dniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii -  tym roku wyjątkowo od niedzieli do środy /od 30 listopada do 03 grudnia/. Poprowadzi je ks. Bogusław Jaworowski – Misjonarz Świętej Rodziny.
Rekolekcje będą głoszone zasadniczo w kościele parafialnym. Ponadto w każdej kaplicy będzie jedno spotkanie, aby starsi i chorzy mogli się wyspowiadać i ewentualnie przyjąć namaszczenie chorych.
Rekolekcje, to nie tylko spowiedź odbyta przed świętami. Poprzez uczestnictwo w całych rekolekcjach, zadbajmy o pogłębienie naszej osobistej więzi z Bogiem i odnawianie chrześcijańskich relacji wzajemnie między sobą.
DOROSŁYCH - zapraszamy każdego dnia na godz. 9.00 lub 17.00
MŁODZIEŻ /i pracujących/ – każdego dnia na godz.19.00.
GIMNAZJALISTÓW – we wtorek i środę na 10.45, a w poniedziałek na 19.00
DZIECI – we wtorek i środę na 12.00, a w niedzielę i poniedziałek na Mszę św. o dowolnej porze.
KAPLICE:
PONIEDZIAŁEK:       - 14.30 – OŻARÓW;           15.30 – MOSZENKI
WTOREK:                     - 14.30 – GUTANÓW;        15.30 – PIOTROWICE
ŚRODA:                         - 14.00– BORKÓW;           15.30 – WOLA PRZYBYSŁAWSKA
Szczegóły na plakacie z programem.
Gorąca prośba do wszystkich naszych parafian, aby dołożyli wszelkich starań i mimo różnych trudności WZIĘLI UDZIAŁ W CAŁYCH REKOLEKCJACH.
Spowiedź we wtorek i środę – pół godziny przed każdą Mszą św.
Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na później, lecz rekolekcje uwieńczyć sakramentalnym pojednaniem i Komunią św.

6.      Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Kol. Lipy. Na zaproszenie odpowiedzieli jedynie: p. Monika Tomasiak, Agnieszka Grzegorczyk, Zofia Skrzypek, Aneta Janczak, Joanna Stachura i Michał Piwko. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy pozostałych mieszkańców Kol. Lipy od p. Marzeny Ratajczyk do p. Anety Kieraga.

7.      Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz na 2015 r., a do Małego Gościa – lampion na roraty.

8.      Na nowe alejki na cmentarzu wpłynęła ofiara:
- Bezimienna z Gutanowa – 1.000 zł
„Bóg zapłać”.

9.      W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
- śp. Stanisława Strąk z Lesiec, l. 79

...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

środa,
26 listopada 2014