24.05.2015 r.  – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się już Okres Wielkanocny. Czy każdy z nas spełnił obowiązek wielkanocnej spowiedzi i przyjęcia Komunii św? Jeśli nie – gorąco zachęcamy do ożywienia gorliwości w tym względzie.

2. Dziś II tura wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do wzięcia udziału i wskazania tego, który według naszego sumienia i rozeznania jest lepszym kandydatem. Jako Polacy mamy obowiązek nie tylko modlić się za Ojczyznę, ale także jej przyszłość oddawać w ręce właściwych osób – głos każdego może mieć duże znaczenie.

3. Jest już komplet osób zapisanych na pielgrzymkę do  Rzeszowa i okolic, organizowaną przez Akcję Katolicką w dniu 13 czerwca br. Ze względu na dużą liczbę chętnych, osoby zapisane prosimy o dokonanie wpłaty 100 zł, która będzie potwierdzeniem udziału w pielgrzymce. Wpłaty przyjmują panie z Akcji Katolickiej po każdej Mszy Św. przed kościołem.

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy św. w kościele i kaplicach jak w niedzielę – wyjątek stanowi Msza św. wieczorna /będzie o godz. 17.00/. Po tej Mszy św. i nabożeństwie majowym - próba liturgiczna przed bierzmowaniem – zapraszamy młodzież i świadków. Wszystkich prosimy o obecność.

5. We wtorek podczas Mszy św. o g. 17.00, 85 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie z rąk bp. Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski, sakrament bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość, aby modlitwą wspólnoty Kościoła wspierać tych młodych ludzi.

6. W tym roku przypada jubileusz 25-lecia Odrodzonego Samorządu Gminnego w naszej Ojczyźnie.
Z tej okazji w środę /27 maja/ o g.17.00 w rocznicę wyborów do rad gmin będziemy się modlić o pomyślność, dobre relacje w naszej społeczności i dalszy rozwój naszej małej ojczyzny oraz dziękować za dobro, które otrzymaliśmy.
Wójt Gminy i Przewodnicząca Rady Gminy Garbów zapraszają mieszkańców do wspólnej modlitwy w szczególności: byłych i obecnych radnych, sołtysów, pracowników gminnych instytucji i wszystkich mieszkańców gminy.

7. W czwartek /28 maja/, będziemy obchodzić święto Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto jest uwielbieniem Chrystusa i dziękczynieniem za dar kapłaństwa dla Kościoła. Zapraszamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za kapłanów oraz do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej w ich intencji.

8. Na sobotę /30 maja/, na g. 9.00 zapraszamy dzieci I-Komunijne i ich bliskich do spowiedzi.

9. W niedzielę Trójcy Świętej /31 maja/ dzieci z klas trzecich przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. podczas Mszy św. o 10.30. Z tego względu ulegają zmianie godziny Mszy św. w niektórych kaplicach: W Moszenkach, Piotrowicach i Woli – Msza św. będzie o 7.30. W pozostałych kaplicach bez zmian.

10. Pielgrzymom, którzy w lipcu wyruszają do Fatimy przypominamy, że do końca maja należy wpłacić 3-cią ratę. Zapraszamy również w przyszłą niedzielę /31 maja/ na ostatnie spotkanie organizacyjne z p. Przewodnikiem. Spotkanie po Mszy św. wieczorowej – czyli ok. g. 17.00 w kancelarii.

11. Ofiary indywidualne na nowe alejki na cmentarzu:
- Edyta i Zbigniew Wartacz z Ługowa - 200 zł. „Bóg zapłać”.

12. Rodzicom i młodzieży bierzmowanej dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Wszystkim, którym troska o piękno kościoła leży na sercu składamy podziękowanie. „Bóg zapłać”. Na wtorek, na g. 8.30 zapraszamy część młodzieży bierzmowanej i ewentualnie rodziców, aby zetrzeć posadzkę po dwóch dniach świątecznych.
Natomiast na następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich rodziców dzieci I-Komunijnych. Najpierw będzie spowiedź, a później – sprzątanie kościoła.

13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Wzrastanie – nowy miesięcznik dla młodzieży oraz Mały Gość Niedzielny.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
- śp. Danutę Wieseń z Łukowa /związana z Garbowem/, l. 68

...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

środa,
27 maja 2015