19.10.2014 r.  – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Zgodnie z zaleceniem Episkopatu, dziś liczymy osoby uczestniczące we Mszach św. i przyjmujące Komunię św. Dla ułatwienia liczenia prosimy, aby kobiety wychodziły drzwiami głównymi, a mężczyźni – bocznymi.

2.      Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Z tej racji nasze Siostry tradycyjnie przygotowały przy kościele kiermasz misyjny po każdej Mszy św., zaś po przedpołudniowych Mszach św. będzie również krótka inscenizacja misyjna przygotowana przez dzieci i młodzież z oratorium.
Nabywając pamiątki na kiermaszu wspieramy pracę Sióstr Salezjanek w krajach misyjnych.

3.      W imieniu wychowawców i kleryków dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na Lubelskie Seminarium Duchowne, natomiast taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na misje.

4.      Wzorem lat ubiegłych będzie przeprowadzona zbiórka płodów ziemi dla Lubelskiego Seminarium Duchownego / warzywa, zboże, ziemniaki.../. Prosimy, aby podobnie jak w latach poprzednich, w najbliższą sobotę rano dary dostarczyć radnym bądź strażakom, aby oni ok. południa mogli je przywieźć na plebanię. Zaraz po południu chcemy je przekazać dalej, póki jest jeszcze dobra pogoda.
Prosimy, aby w miarę możliwości włączyły się także te miejscowości, które dotychczas tego nie czyniły.

5.      Za tydzień będziemy przeżywać odpust w kaplicy w Borkowie ku czci św. Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. w kościele i kaplicach bez zmian.

6.      W przyszłą niedzielę po Mszach św. chcemy wspomóc ofiarami do puszek 21-letniego Piotra, który jest sparaliżowany po wypadku i potrzebuje długotrwałej rehabilitacji. Jego siostra, która mieszka na terenie naszej parafii zwróciła się z prośbą o taką pomoc, bo koszty leczenia przekraczają możliwości rodziny, a jak jest z publiczną służbą zdrowia – każdy wie najlepiej. Jeśli to możliwe – nie przechodźmy obojętnie wobec tych, których życie mocno doświadczyło.

7.      W poniedziałek /27 października/zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie. Rozpoczniemy o g. 16.00 – najpierw będą spotkania w grupach, o 17.00 Msza św., a po niej różaniec. Spotkanie odbędzie się już teraz, bo 1‑sza sobota listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych.

8.      Na potrzeby dzieł prowadzonych w parafii:
- Of. bezimienna z Piotrowic Wielkich – 100 zł.

„Bóg zapłać”.

9.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli jedynie: p. Barbara Wiater, Ewa i Ryszard Muciek, Tomasz Sołyga, Małgorzata Raczyńska i Michał Gagoś. „Bóg zapłać”.
Na następną sobotę na godz. 8.30, prosimy cd. mieszkańców Kol. Północ od p. Kazimiery Orendeckiej do p. Władysława Siedliskiego.

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – dla dzieci.

11.W minionym tygodniu odeszła:
- śp. Eugenia Bednarczyk z Janowa, l. 87, Pogrzeb: poniedziałek, godz. 15.00

...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego

na uroczystości jubileuszowe 300-lecia Seminarium Duchownego w Lublinie

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Trzysta lat temu, 8 października 1714 r., powołane zostało do życia Seminarium Duchowne w Lublinie. Od tego czasu na historycznym Żmigrodzie kształcą się przyszli kapłani podejmujący pracę duszpasterską w archidiecezji i na całym świecie. Seminarium, nazywane sercem diecezji, zawsze pozostaje w centrum naszej wspólnej troski i modlitwy.

Pragnę gorąco zaprosić na centralne obchody jubileuszowe, które odbędą się w sobotę, 25 października br. Najważniejszą ich częścią będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana o godz. 1900 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Gorąco zachęcam kapłanów, siostry życia konsekrowanego i wiernych świeckich do wzięcia udziału w liturgii dziękczynnej za pokolenia wychowawców, profesorów i alumnów naszego Seminarium. Ufam, że uroczystości jubileuszowe zmobilizują liczne grono diecezjan do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich.

W oczekiwaniu na wspólne świętowanie z serca wszystkim błogosławię

-  Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 15 października 2014 r.

środa,
22 października 2014

św. Donata, biskupa - wspomnienie dowolne

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Filipa, Korduli