28.09.2014 r.  – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Papieskie intencje modlitwy na miesiąc październik:
- ogólna: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.
- misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

2.      Od środy rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia po Mszy św. wieczorowej, natomiast w niedzielę – pół godziny przed Mszą św. tj. o g. 15.30.
Kto ma bliżej do kaplic, niech tam włączy się w tę piękną Maryjną modlitwę odmawianą w kaplicach w godzinach ustalonych w danej miejscowości. Ważne jest, aby nie odchodzić od tej pięknej tradycji modlitwy różańcowej. Zachęcamy do gorliwości.

3.      W tym tygodniu – 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od g. 16.30. Każdego zaś, kto obchodzi 1-sze soboty, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź od 8.30.
Jest to także Msza św. dla kandydatów do bierzmowania. Od tego miesiąca rozpoczynamy przygotowanie bliższe do tegoż sakramentu. Będzie złożenie odpowiednich deklaracji... Zapraszamy młodzież naszej parafii klas z III-cich naszego gimnazjum oraz uczęszczającą do innych szkół np. w Jastkowie, Przybysławicach i in. Zapraszamy także naszą młodzież starszą, która jeszcze nie była bierzmowana. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

4.      W przyszłą niedzielę /5 października/ będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci MB Różańcowej w Woli Przybysławskiej. Suma o godz. 12.00. Zapraszamy.

5.      Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę /jako1-szą  niedzielę października/, będą przeznaczone na dalsze inwestycje w parafii. W 1-szą niedzielę września zebrano na ten cel 5.246 zł. „Bóg zapłać”.

6.      Na potrzeby inwestycji parafialnych:
     - Of. bezimienna z Bogucina  – 1.000 zł

- Agnieszka Osińska i Krzysztof Cybula – wczorajsi nowożeńcy – 200 zł.
„Bóg zapłać”.

7.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Ewa Szczuka, Elżbieta Węsierska, Krystyna Nakonieczna, Jankowski Zbigniew, Łukasz Wójcik, Wiesław i Henryka Moryc, Dorota Galińska, Sylwester Wójcik, Piotr Kędzierski, Małgorzata Zarzyka, Rodzina Chyłów.
 „Bóg zapłać”.
Na następną sobotę na godz. 11.00 /z racji 1-szej soboty/ , prosimy cd. mieszkańców Krakowskiego Przedmieścia / prawa strona/ . od p. Józefa Bedy  do p. Marzeny Feldman

8.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – dla dzieci oraz miesięcznik  Nowy List.

9.      W minionym tygodniu odeszła:
- śp. Zofia Rozwadowska  z Ługowa, l. 67

...Requiem aeternamdonaeiDomine, et lux perpetualuceatei…

środa,
01 października 2014

św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Danuty, Remigiusza