01.03.2015 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      Papieskie intencje modlitwy na miesiąc marzec:
Ogólna: Aby wszyscy ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie inte­gralnemu dobru człowieka.
Misyjna: Aby coraz bardziej uzna­wany był specyficzny wkład kobiety w życie Kościoła.

2.      Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na tegoroczne inwestycje, czyli na nowe alejki na cmentarzu.

3.      W tym tygodniu wypada 1-szy piątek miesiąca /spowiedź od g. 16.30/ i 1-sza sobota miesiąca - od 8.30 spowiedź, o 9.00 Msza św., a po niej spotkania w grupach młodzieży przed bierzmowaniem.

4.      Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00, nabożeństwo Adoracji Krzyża - w każdy piąte o godz. 19.00, Gorzkie Żale - w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową. Między jednym, a drugim nabożeństwem Gorzkich Żali, przez cały czas trwa indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.      Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywali w tradycyjnym terminie tj. od wtorku do piątku przed Niedzielą Palmową /24-27 marca/. Już teraz dobrze zaplanujmy nasze uczestnictwo. Módlmy się także za ks. Rekolekcjonistę – ks. Krzysztofa Czajkę i o otwartość serc wszystkich naszych parafian na rekolekcyjne przesłanie.

6.      Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Garbowa Dolnego. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Irena i Józef Trepkowie, Bogdan, Wiesława, Maciej Troccy, Agnieszka Buczyńska, Halina Reszka, Grzegorz Gorzym, Wioletta, Jan, Anna Walczakowie, Katarzyna, Marian Chabros, Anna, Hanna Dec. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 11.00 /1-sza sobota/ prosimy cd. mieszkańców Garbowa Dolnego od p. Jolanty Michalskiej do p. Magdaleny Jakubczak.

7.      Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego wszystkim, którym leży na sercu troska o piękno naszej świątyni:
- of. bezimienna z Garbowa -  100 zł

8.      Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

9.      W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Jarosław Glegoła z Ożarowa, l. 25
- śp. Helena Szymczyk z Garbowa, l. 84
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

sobota,
28 lutego 2015