23.08.2015 r.  – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dziś w nocy zakończyło się 3-cie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Uczestniczyło w nim ponad tysiąc młodych ludzi. Dziękujemy młodzieży za uczestnictwo i za okazywaną pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy również naszym dorosłym parafianom, którzy nie postawili się jedynie w roli obserwatorów, ale zechcieli ofiarować swoją pomoc w tworzenie tego wielkiego przedsięwzięcia: - Urzędowi Gminy w Garbowie – za pomoc w organizacji i wyżywieniu młodzieży. - Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół w Garbowie – za przyjęcie i wyżywienie wolontariuszy w czasie przygotowań do SMAL-u - Siostrom Salezjankom – za otwartość i zaangażowanie się w przygotowanie - Restauracji Podolanka i Złota Rybka – za przygotowanie posiłków - Paniom z Krakowskiego Przedmieścia, Bogucina, Gutanowa, Karolina, Lesiec, z Oazy Rodzin i osobom indywidualnym – za przygotowanie ciasta dla młodzieży - wszystkim, którzy przyjęli młodzież na nocleg do swoich domów - wszystkim pozostałym, którzy z otwartym sercem pospieszyli z pomocą. „Bóg zapłać”.

2.      W dzisiejszą niedzielę dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 10.30 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne. Szczegóły na plakatach.

3.      Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem są zbierane do puszek ofiary dla Caritas w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”, na pomoc w wyprawkach szkolnych dla dzieci.

4.      W środę /26 sierpnia/ wypada uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o g. 7.00, 7.30, 8.00 i 17.00.

5.      W następną niedzielę /30 sierpnia/ będziemy przeżywać odpust ku czci MB Częstochowskiej w Moszenkach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zapraszamy.

6.      We wtorek /1 września/ rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Msza św. dla nauczycieli i rodziców, dzieci i młodzieży z całej naszej parafii zostanie odprawiona o g. 9.00.

7.      Ofiary indywidualne na spłatę należności za prace wykonane na cmentarzu:
- Of. bezimienna z Marianki – 200 zł  „Bóg zapłać''.

8.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli z Ługowa: p. Marzena i Adam Reszka, Wiesława Woch, Katarzyna Kanadys, Józef  Gnieciak, Michał Gagoś. „Bóg zapłać”.
Natomiast na najbliższą sobotę na g. 8.30, zapraszamy cd. mieszkańców Ługowa - od p.
Józefa Nakoniecznego do p. Józefa Bakiery.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

piątek,
28 sierpnia 2015