14.09.2014 r.  – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dzisiaj święto Podwyższenia Krzyża św., a w ciągu tygodnia w Kościele wspominamy: w poniedziałek – MB Bolesną , w czwartek – św. Stanisława Kostkę , patrona młodzieży .

2.      Po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.

3.      Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. ze szczególnym udziałem dzieci i rodziców – Msze św. rodzinne, oraz przygotowanie dzieci z klas III do I Komuni świętej  o godz. 16.00.  Zachęcamy, aby godz. 16.00 gromadziła w naszym kościele jak najwięcej dzieci. Prosimy rodziców o umożliwienie tego swoim pociechom.

4.      W najbliższy wtorek, jak każdego 16 – go dnia  miesiąca, po Mszy św. wieczorowej, modląc się słowami litanii do św. Jana Pawła II, przyzywamy jego wstawiennictwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.      W czwartek / 18 września /, święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży . Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

6.      W najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 17.00, będzie kolejne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała / z racji 3 – ciej soboty miesiąca /. Zapraszamy do tej modlitwy.

7.      W przyszłą niedzielę 21 września podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych tegorocznych pierwszoklasistów ze szkół naszej parafii. Zapraszamy dzieci na Mszę św.

8.       Wznawiamy spotkania: - dla młodzieży /gimnazjum, szkoła średnia/ - piątek, g. 19.00 w kościele - dla ministrantów / szkoła podstawowa, gimnazjum/ - sobota, g. 10.00 w sali nad zakrystią - dla ministrantów / szkoła średnia, studenci/ - czwartek, g. 19.00 na plebanii.

9.      Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczniemy przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że według zaleceń Kościoła, młodzież z danej parafii – niezależnie od tego, w jakiej szkole i miejscowości się uczy – bierzmowanie przyjmuje w parafii, w której mieszka. Od tego roku zostaje również rozszerzony okres przygotowania do bierzmowania na cały czas nauki w gimnazjum. Młodzież z naszego Gimnazjum zostanie zapoznana ze szczegółami podczas religii, zaś młodzież z innych szkół prosimy o kontakt z naszymi księżmi. Również młodzież starszą, która jeszcze nie była bierzmowana zapraszamy do włączenia się w przygotowanie w tym roku.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Natalia Prażmo, Barbara, Emilia Kulik, Anna Mrozek, Anna Wójcik, Zofia Banach – Saba, Małgorzata, Krzysztof Sadurscy, Monika, Dorota Wójcik, Agnieszka Prażmo, Ulesława Lubek, Agnieszka Banaszek, Małgorzata Lubek.  Wszystkim  z Wysokiego - „Bóg zapłać”. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy  mieszkańców Garbowa–Krakowskiego  Przedmieścia od p. Tomasza Dobrzyńskiego do p. Zofii Zdun.

11.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W Gościu znajduje się płyta z drugą częścią „ Dzienniczka ‘’ św. s. Faustyny.

12.Na potrzeby inwestycji parafialnych:  - Of. bezimienna z Janowa – 100 zł. „Bóg zapłać”.

13.W minionym tygodniu odeszli:
- śp. Wacław Nowak z Woli Przybysławskiej, l. 89
- śp. Zbigniew Kozłowski z Gutanowa, l. 55 – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00
- śp. Marek Jóźwiak z Woli Przybysławskiej, l. 60 – pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00

...Requiem aeternam dona eis Domine, et luxperpetua luceat eis…

W sobotę 27 września w Madrycie odbędzie się beatyfikacja bpa Álvaro del Portillo, pierwszego następcy św. Josemaríi Escrivy, Założyciela Opus Dei. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam o godz. 12.00.

Bp Álvaro oddał całkowicie swoje talenty – był doktorem w trzech specjalizacjach (inżynierii lądowej, historii i prawie kanonicznym) – na wierną służbę Kościołowi. Spełniał liczne i odpowiedzialne zadania, które powierzała mu Stolica Apostolska, zwłaszcza podczas Soboru Watykańskiego II. W 1982 r. św. Jan Paweł II ustanawiając Opus Dei jako Prałaturę Personalną, mianował Álvaro del Portillo pierwszym Prałatem tej instytucji kościelnej, a w 1991 r. udzielił mu sakry biskupiej. Był głęboko zjednoczony z Papieżem i utrzymywał braterską więź ze wszystkimi biskupami. Znamienna była jego synowska przyjaźń ze św. Janem Pawłem II, którego uważał za podarunek Kościoła Polski dla Kościoła Powszechnego.

Był najwierniejszym duchowym synem św. Josemaríi Escrivy. Dzięki temu prowadził Opus Dei śladami Założyciela, którego wyniesienia na ołtarze szczęśliwie doczekał się w 1992 r. Z jego inspiracji powstało wiele dzieł apostolskich i charytatywnych na całym świecie, szczególnie w krajach potrzebujących – w Afryce, Ameryce Południowej i na Dalekim Wschodzie.

W roku 1989, spełniając życzenie św. Jana Pawła II, przyszły Błogosławiony zdecydował o rozpoczęciu pracy apostolskiej Opus Dei w Polsce. Kilka razy odwiedził Polskę: po raz pierwszy w 1979, wtedy to się spotkał z Kard. Stefanem Wyszyńskim. W 1991 uczestniczył w Światowym Dniu Młodzieży w Częstochowie.  Ostatni raz był w naszym kraju w październiku 1993 na pół roku przed śmiercią.

Pan powołał do siebie tego dobrego i wiernego sługę wczesnym rankiem 23 marca 1994 r., zaledwie kilka godzin po powrocie z pielgrzymki do Ziemi Świętej. Znamienny jest fakt, że ostatnią Mszę św. w swoim życiu odprawił w Wieczerniku Pańskim.

Telewizja Trwam będzie transmitowała na żywo uroczystość beatyfikacyjną bpa Álvaro del Portillo w sobotę 27 września o godz. 12.00.

Więcej informacji o nowym błogosławionym można znaleźć:

wtorek,
16 września 2014

Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Dziś także:
Dzień modlitw w intencji Ojca Świętego