25.01.2015 r. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Lubelskie Seminarium Duchowne.

2.Dzisiaj o g.15.00 na plebanii – spotkanie opłatkowe dla sekcji dekoratorskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przez niemal miesiąc wypraszaliśmy Boże błogosławieństwo w domach naszych parafian. Prawie wszędzie spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem i przygotowaniem do spotkania domowników z duszpasterzem. Budujące jest, że wiele osób autentycznie cieszy się dobrem, które dzieje się w naszej parafii i w sprawy parafii pozytywnie się angażuje. Dostrzegamy także i smutne strony: zubożenie w wielu rodzinach, mnóstwo ludzi szukających pracy w dużych miastach i poza granicami Polski - z dala od swoich rodzin, plaga rozpadających się małżeństw i przyzwolenie niektórych na związki niesakramentalne, oziębłość bardzo wielu ludzi w uczestnictwie w coniedzielnej Mszy św. czy rekolekcjach, zniewolenie nałogami... Oby to, co trudne - przy dobrej woli ludzi i przy współpracy z łaską Bożą – mogło zostać zwycięsko rozwiązane.

Szczerze dziękujemy Radnym i wszystkim, którzy zorganizowali podwózkę na czas kolędy. To nam bardzo pomogło i ułatwiło dotarcie do Waszych domów. Dziękujemy za pokrzepienie nas posiłkami, na które zostaliśmy zaproszeni. Dziękujemy wreszcie za ofiary złożone przy okazji wizyty, które zgodnie z zapowiedzią, są przeznaczone na wykonanie chodników w alejkach na cmentarzu.

4.W najbliższą sobotę /31 stycznia/ - kolejne spotkanie młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Msza św. o godz. 9.00, a pół godziny wcześniej – spowiedź.

5.Od dzisiaj w zakrystii kościoła można już zamawiać intencje mszalne na 2016 r. Podobnie jak w poprzednim roku prosimy o uszanowanie zasady, że jedna rodzina wpisuje  maksymalnie 2 intencje na niedziele i święta /aby jak najwięcej rodzin mogło mieć Mszę św. w niedzielę/, zaś w dni powszednie nie ma żadnych ograniczeń w zapisywaniu intencji.

6.Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę /I-sza niedziela lutego/ są przeznaczone na wykonanie nowych alejek na cmentarzu. W 1-szą niedzielę stycznia złożono na ten cel 7.257 zł.

7. Pielgrzymów do Fatimy i innych miejsc w Portugalii prosimy o dokonywanie wpłaty drugiej raty /1.200 zł/ dzisiaj i w najbliższą niedzielę.

8.Wójt Gminy Jastków serdecznie zaprasza parafian na Jastkowskie Kolędowanie 1 lutego  2015 r. - g. 13.00 - w Szkole w Jastkowie. Wystąpią: Orkiestra Dęta Gminy Jastków, Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica”

- g. 17:00 – „Wieczorne kolędowanie” w kościele w Jastkowie.

9.Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Kol. Miesiące. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Łukasz i Ilona Wojcieszek, Anita Jędrejek, Maria Stróżek, Anna Staniak, Wanda Chabros, Natalia, Kamil i Lucyna Pokrywka. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 /po spotkaniu bierzmowanych/ prosimy mieszkańców Miesiąców od p. Gzara/Feldman do p. Krystyny Dados.

10.Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

11.W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
- śp. Marian Pasternak z Gutanowa, l. 76
- śp. Maria Socha z Lublina /pochodząca z Ługowa/, l. 60
    ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

środa,
28 stycznia 2015