20.04.2014 r.  – WIELKANOC

1.      Dziś Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 6.00 – Rezurekcja, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o 12.00 do godz. 16.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu.

2.      Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym w kościele i w kaplicach. Modlitwami i ofiarami na tacę wspieramy KUL.

3.      Serdecznie dziękujemy:
- za przygotowanie pięknych dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy - ks. Zbigniewowi, s. Wioletcie, p. Kościelnemu i wszystkim pomagającym.
- za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – dzięki nim nasz kościół może dziś wyglądać świątecznie i okazale.
- za adoracje w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę: Siostrom Salezjankom, Kółkom Różańcowym, strażakom z całej naszej parafii, młodzieży i wszystkim modlącym się indywidualnie
- za oprawę uroczystości całego Triduum Paschalnego: Ks. Seniorowi, Ks. Kapelanowi, Ks. Jerzemu, Ks. Zbigniewowi, scholi Sióstr i młodzieży, chórowi z Panem Organistą, p. Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Jerzym oraz za dzisiejszą procesję – wszystkim strażakom z naszej parafii, KGW i wszystkim zaangażowanym w niesienie chorągwi i feretronów.
Bóg zapłać.

4.      W poniedziałek i wtorek /21-22 kwietnia br./, jest organizowany kolejny dzień skupienia dla kandydatów do Seminarium. Organizatorzy zapraszają na godz. 17.00 do Seminarium. Spotkanie zakończy się po godz. 13.00, jego zaś szczegóły są dostępne na stronie internetowej (www.seminarium.kuria.lublin.pl).

5.      W najbliższą środę /23 kwietnia/ przeżywamy w naszej parafii odpust św. Wojciecha. Jest to uroczystość dla całej parafii. Wszyscy parafianie powinni więc uczestniczyć we Mszy św.
Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Piotr Kot – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie.
Prosimy, niech obsługę procesji podejmie straż z Borkowa, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Janowa. Wszystkich odpowiedzialnych za chorągwie i feretrony prosimy do orszaku procesyjnego, a do udziału zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości.

6.      W czwartek pielgrzymi udający się na kanonizację bł. J XXIII i JP II rozpoczynają 9-dniową pielgrzymkę do Włoch. Autokar wyrusza z parkingu przed kościołem o godz. 8.00.

7.      W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.      Tradycją naszej parafii jest pamięć i modlitwa za zmarłych, którzy już nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Przypominamy, że ze względu na kanonizację JPII – uroczystą Mszę św. za zmarłych na cmentarzu odprawimy w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia, tj. w sobotę, 26 kwietnia o godz. 18.00.

9.      Porządek Mszy św. w dniu kanonizacji /27 kwietnia/ też ulegnie zmianie:
- godz. 7.30 - kaplice w Borkowie, Moszenkach, Piotrowicach i Woli P.
- godz. 9.00 - Ożarów i Gutanów
- kościół parafialny – tylko godz. 9.00 i 16.00.
Od g.10.00 trwa transmisja Mszy św. z Rzymu – zechciejmy wszyscy uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Podczas Mszy św. o g. 16.00 do naszego kościoła zostaną przekazane relikwie II-go stopnia tj. fragment papieskiej sutanny św. Jana Pawła II. Odpowiedni relikwiarz został już zakupiony, a relikwie przekaże nam nasze Gimnazjum im. Jana Pawła II. Jeśli ktoś chciałby być fundatorem tego relikwiarza, który na stałe będzie umieszczony w ołtarzu głównym, prosimy o kontakt z księżmi.

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Marianna Kulik z Wysokiego, l. 89. Pogrzeb: wtorek, g. 11.00
- śp. Czesław Zdzisław Gawron z Kol. Słonecznej, l. 64. Pogrzeb: czwartek, g.15.00
...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

środa,
23 kwietnia 2014