17.08.2014 r.  – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Przeżywamy dziś odpust w Ożarowie ku czci św. Maksymiliana. Suma o g. 12.00.

2.      W sobotę /23. sierpnia/ od godz. 10.00 nasza parafia będzie gościć młodzież z całej archidiecezji w ramach drugiego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. W programie SMAL-u m.in.

- g. 11.00 - konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza „Jaka jest Twoja cena”

- g. 13.00 - Eucharystia i przekazanie znaków Światowych Dni Młodzieży

- g. 16.00 - koncert Arkadio „Rób to, co kochasz”

- g. 18.00 - Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej

- g. 21.00 - Uwielbienie „Bezcenni w oczach Boga”

Naszą młodzież zachęcamy do skorzystania z tego daru spotkania na miejscu. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa, bądź to e-mailem ze strony internetowej naszej parafii, bądź osobiście w zakrystii.

3.      W niedzielę /24. sierpnia/ będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 10.30 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne. Szczegóły na plakatach.

W imieniu Wójta Gminy Garbów, Mieszkańców Garbowa – tegorocznego Współgospodarza dożynek oraz w imieniu własnym serdecznie zapraszamy na uroczystości.

4.      Ks. Arcybiskup i Kustosz Sanktuarium w Wąwolnicy zapraszają na uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę września /07.09.2014 r./. Suma o godz. 12.00.

Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. Duchowym opiekunem będzie tym razem ks. Zbigniew. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00 /tak jak przed rokiem/. Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej. Gospodarze uroczystości proszą również o delegacje z wieńcami dożynkowymi.

5.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Emilia, Kamil, Paweł Kozieł, Mariola Sugier, Monika i Grażyna Zamojska, Hanna Stachyra.

Wszystkim - „Bóg zapłać”.

Na najbliższy piątek na godz. 17.30 /ze względu na sobotnie Spotkanie Młodych/ zapraszamy cd. mieszkańców Sługocina od p. Renaty Krawczak do p. Andrzeja Paszczyka.

6.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

7.      W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:

- śp. Wanda Mazurek z Garbowa, l. 92

- śp. Zofia Beda z Puław /związana z Garbowem/, l. 68. Pogrzeb: wtorek, godz. 15.00

...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

piątek,
22 sierpnia 2014