14.12.2014 r. – III NIEDZIELA ADWENTU„GAUDETE”

1.       „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary, którymi dziś wspieramy Lubelskie Seminarium Duchowne.

2.      Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”.

3.      Od wtorku /16 grudnia/ rozpoczynamy modlitewną Nowennę przed Bożym Narodzeniem. To piękne nabożeństwo będzie śpiewane każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.

4.      W dniach 19 i 20 grudnia br. w parafii św. Jana Pawła II w Lublinie, /ul. Bp Mariana Fulmana 9/ odbędą się rekolekcje adwentowe dla małżeństw bezdzietnych. Rekolekcje poprowadzi ks. prałat Ryszard Winiarski. Msza św. z nauką rekolekcyjną - o g. 19.15.

5.      W najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 17.00, będzie kolejne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała /z racji 3-ciej soboty miesiąca/. Zapraszamy do uczestnictwa.

6.      W zakrystii można zgłaszać chorych, do których zechcemy się udać w poniedziałek przed wigilią /22 grudnia/ przed południem.

7.      W zakrystii w dalszym ciągu można nabywać wigilijne świece CARITAS – pozostały jeszcze najmniejsze po 5 zł i największe /różne wzory/ po 15 zł.

8.      Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Garbowa-Osiedla. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Tomasz Jóźwiak, Andrzej Berej, Stanisława Janczak, Wiesława Węcławska, Aneta Jaroszuk, Barbara Wiraszka, Justyna i Michał Sobczyński, Halina Skowronek i Michał Gagoś.
 „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Osiedla Domków od p. Edyty Chabros, całą drugą ulicę - do p. Haliny Sierakowskiej

9.      Na nowe alejki na cmentarzu:
- Of. bezimienna z Kol. Słonecznej – 100 zł. „Bóg zapłać”.

10.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Joanna Wojnowska z Krakowskiego Przedmieścia, l. 88
- śp. Jan Wójcik ze Sługocina, l. 89
- śp. Stanisław Kmieć z Miesiąców, l. 71
- śp. Leokadia Kozieł z Woli Przybysławskiej, l. 85
- śp. Helena Pietrak z Wysokiego, l. 84
- śp. Laura Pelowska z Ługowa, l. 2. Pogrzeb: poniedziałek, g. 12.30
- śp. Józef Wędrocha z Piotrowic, l. 68. Pogrzeb: wtorek, g. 12.00
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

piątek,
19 grudnia 2014

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin