12.04.2015 r.  –  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1.      Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Błagamy Boga „o miłosierdzie dla nas i całego świata” i uczymy się, co to znaczy być miłosiernym dla innych.
"Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz". - odwołując się do słów skierowanych przez Pana Jezusa do siostry Faustyny Kowalskiej zapraszamy na dzisiejsze czuwanie w „Godzinie Miłosierdzia” o godzinie 15.00 w kościele.

W Niedzielę Miłosierdzia obchodzimy również Międzynarodowe Święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.

2.      W najbliższy poniedziałek /13 kwietnia/ zapraszamy na Mszę św. o g. 19.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.

3.      Serdecznie dziękujmy p. Wiesławowi Morycowi, który wielokrotnie bezinteresownie swoją ładowarką zmagał się ze śmieciami pozostawionymi na cmentarzu. Dziękujemy również p. Edwardowi Malesie, który pomagał w porządkowaniu. Dziękujemy wreszcie wszystkim, którzy rozumieją, że miejscem na gromadzenie śmieci jest tylko i wyłącznie kontener. Oby kulturalnych użytkowników naszego cmentarza wciąż nam przybywało.

4.      Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na Lubelskie Seminarium Duchowne.

5.      W czwartek /23 kwietnia/ będziemy przeżywać w naszej parafii odpust św. Wojciecha. Jest to uroczystość dla całej parafii. Wszyscy parafianie powinni więc uczestniczyć we Mszy św.
Porządek Mszy św. w kościele: godz. 9.00, 12.00 i 17.00.
Prosimy, niech obsługę procesji podejmie straż z Lesiec, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Karolina. Wszystkich odpowiedzialnych za chorągwie i feretrony prosimy do orszaku procesyjnego, a do udziału zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości.

6.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Ewelina Jędrejek, Elżbieta i Rafał Koput, Elżbieta Peciak, Maria Szymańska, Marta Hajdarowicz, Iwona Czubaszek, Joanna i Jacek Mucha, Roman Wojcieszek i Michał Gagoś.
„Bóg zapłać”
Na najbliższą sobotę, na g. 8.30 zapraszamy mieszkańców Kol. Słonecznej od p. Ireny Goral do p. Lidii Wójcik.

7.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

sobota,
18 kwietnia 2015