05.07.2015 r.  – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z racji 1-szej niedzieli miesiąca, przeznaczone na prace prowadzone na cmentarzu. „Bóg zapłać".

2.      Pielgrzymi udający się do Portugalii spotykają się w najbliższy piątek /10 lipca/. Pielgrzymka rozpocznie się od Mszy św. w naszym kościele o g. 9.00.
Natomiast pielgrzymi wyjeżdżający na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Radia Maryja wyruszają z parkingu przed kościołem w sobotę /11 lipca/ o g. 23.45.

3.      Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w te rekolekcje w drodze /3-14 sierpnia/. Koszt uczestnictwa wynosi 75 zł.
Jak co roku rusza też fundusz „Idę z Tobą” tzn. osoby, które nie mogą osobiście pielgrzymować, wspierają finansowo Pielgrzymkę podając jednocześnie intencję, w której będą się modlić pielgrzymi w drodze na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

4.      Ofiary indywidualne na nowe alejki na cmentarzu:
- of. bezimienna z Borkowa – 200 zł
- of. bezimienna z Garbowa Dolnego – 100 zł
- of. bezimienna z Garbowa – 300 zł
- of. bezimienna z Krak. Przedm. - 400 zł
- of. bezimienna z Piotrowic - 100 zł
- Tadeusz Tudryj z Puław – 200 zł
„Bóg zapłać”.

5.      Mieszkańcom bloku 53D dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli : Agnieszka Grzegorczyk, Dominika Antoniak, Beata Samoń, Ilona i Adam Jałocha, Alina Reszka, Marta i Wiesława Schab, Anna Chojnowska, Urszula Marciniak, Agata i Waldemar Mitura. „Bóg zapłać”.
Natomiast na najbliższą sobotę na g. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców bloku 53D – V i VI klatka – od p. Zbigniewa Chabrosa do p. Kazimierza Firleja.

6.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik dla młodzieży Wzrastanie oraz Mały Gość Niedzielny /numer wakacyjny/.

7.      W związku z bardzo wysokimi temperaturami Urząd Gminy ponawia prośbę o niepodlewanie upraw wodą z wodociągów, gdyż istnieje niebezpieczeństwo, iż niektóre gospodarstwa mogą zostać w ogóle pozbawione wody. Prosimy, aby pomyśleć też o potrzebach innych ludzi.

8.      W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty:
- śp. Czesław Kamiński z Kol. Słonecznej, l. 81

...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

wtorek,
07 lipca 2015