01.11.2014 r.  – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1.      Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również 1-sza sobota miesiąca. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza.
Msze św. w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 16.00. O godz. 12.00 procesja i Msza św. na cmentarzu. Do obsługi prosimy straż z Ożarowa. Procesję rozpoczniemy od 1-szej bramy. Najpierw wszyscy weźmy udział w procesji, następnie we Mszy św., a dopiero potem pójdźmy nad groby bliskich na indywidualną modlitwę. Po Mszy św. na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nagrobków.
O godz. 18.00 odprawimy na cmentarzu specjalną Drogę Krzyżową za zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa.

2.      Jutro - Dzień Zaduszny. Jest to zarazem 1-sza niedziela miesiąca. Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 – na starym cmentarzu i o 16.00. Prosimy straż z Garbowa o przygotowanie procesji i ołtarza do Mszy św.

3.      Od jutra rozpoczynamy modlitwy wypominkowe za zmarłych. Każda rodzina otrzymała zaproszenie do włączenia się w tę modlitwę Kościoła. Kolejność wypominków z poszczególnych miejscowości można sprawdzić w gablocie i na drzwiach kościoła. Kartki możemy składać do przygotowanej skrzynki stojącej za ławkami w kościele lub przynieść do zakrystii

4.      Od 1-8 listopada każdy, kto pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych, może zyskać odpust zupełny dla określonej zmarłej osoby. Trzeba przy tym spełnić pozostałe warunki:
- być w stanie łaski uświęcającej
- przyjąć Komunię św.
- odmówić modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga
- odmówić dowolną modlitwę wg intencji Ojca św.

5.      Uczniowie i absolwenci naszego Gimnazjum kwestują na cmentarzu parafialnym zbierając ofiary na renowację nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu. Uczniom i nauczycielom garbowskiej szkoły przy tej okazji dziękujemy za coroczną troskę o porządkowanie starego cmentarza.

6.      Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę /1-sza niedziela listopada/ są przeznaczone na dalsze dzieła prowadzone w parafii.
Jak już wcześniej ogłaszaliśmy. w przyszłym roku chcemy zrobić alejki na cmentarzu /wszystkie lub część – w zależności od możliwości finansowych/ i na to odkładamy pieniądze składane na tacę w pierwsze niedziele miesiąca.

7.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

piątek,
31 października 2014