31.08.2014 r.  – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust ku czci MB Częstochowskiej w Moszenkach. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. Stanisław Kupczak z Lublina. Zapraszamy.

2.      W poniedziałek /1 września/ - 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. To również początek nowego roku szkolnego. Wszystkie dzieci i młodzież z terenu naszej parafii wraz z nauczycielami i rodzicami zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła na godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy także – jak co roku – kombatantów.
Autobusy dowiozą zainteresowanych uczniów do kościoła.
Godziny wyjazdu autobusów sprzed szkoły po uczniów Zespołu Szkoły w Garbowie:
- Bogucin, Piotrowice - godz. 7.30
- Ługów, Ożarów- godz. 7.40
- Gutanów- godz. 8.15
- Leśce, Karolin - godz. 8.15
- Wola Przybysławska - godz. 8.15
Pozostałe Szkoły Podstawowe:
- Szkoła w Bogucinie: 8.10 – Piotrowice i dzieci na przystankach, 8.30 – przy szkole w Bogucinie
- Szkoła w Borkowie -  rodzice przywożą dzieci
- Szkoła w Leścach – 8.30 przy szkole
- Szkoła w Ożarowie -  8.20 przy szkole
- Szkoła w Woli Przybysławskiej - rodzice przywożą dzieci.
Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, aby rozpoczynając nowy rok szkolny, skorzystali ze spowiedzi w pierwszym tygodniu nauki. Spowiadamy każdego dnia rano i wieczorem 15 min. przed każdą Mszą św.

3.      W tym tygodniu –1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od 16.30. Spowiedź w 1‑szą sobotę od 8.30, po niej Msza św. o 9.00.

4.      Zapraszamy na Uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę września do Wąwolnicy. Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00 /tak jak przed rokiem/. Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej. Suma o godz. 12.00.

5.      Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę /jako1-szą  niedzielę września/, będą przeznaczone na dalsze inwestycje w parafii. W 1-szą niedzielę sierpnia zebrano na ten cel 6.460 zł. „Bóg zapłać”.

6.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: Anna, Andrzej, Magdalena Kulik, Krystyna Banaszek, Wiesława Wójtowicz, Teresa, Katarzyna, Sebastian Wójcik, Monika, Paweł, Tomasz Grykałowscy i Izabela Wójcik. Wszystkim - „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 /1-sza sobota/ zapraszamy cd. mieszkańców Wysokiego od p. Krzysztofa Banaszka do p. Grzegorza Wójcika.

7.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8.      Na potrzeby inwestycji parafialnych wpłynęła:
 - Of. bezimienna z Garbowa – 50 zł. „Bóg zapłać”.

9.      Wszystko, co dobrego udaje nam się zrobić w parafii, cieszy większość z nas. Niestety nie wszystkich. W ostatnim tygodniu lokalny, jak przypuszczam, złodziej ukradł z nowowykonanego klombu przed bramą kościoła posadzone tam kwiaty. Jak mają się czuć ludzie, którzy nad tym pracowali, pragnąc estetycznego wyglądu otoczenia naszego kościoła? Jak ma się dziś czuć rodzina z naszej parafii, która bezinteresownie to wszystko wykonała? Co im mamy dziś powiedzieć?
Złodziejowi, a może nawet złodziejce, chcę publicznie przekazać dwie myśli:
* że kradzione nie tuczy – wcześniej, czy później wyjdzie bokiem /niezależnie, czy ktoś kradnie z kościoła, z cmentarza, z dobra państwowego, czy z prywatnego/
* że nie wystarczy się z tego wyspowiadać – krzywdę wyrządzoną należy naprawić – na tym polega zadośćuczynienie /inaczej człowiek czyni spowiedź nieważną/.
A swoją drogą niech nasi parafianie popatrzą u kogo przed domem w tym tygodniu pojawiły się kwiaty o nazwie żurawki /trzy rodzaje – takie jak te nieliczne, które pozostały na klombie/.

10.W minionym tygodniu odeszli:
- śp. Józefa Rzążewska z Woli P., l. 93
- śp. Leszek Miącz z Bogucina, l. 63
...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

wtorek,
02 września 2014