20.07.2014 r.  – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dziś po Mszy św. o g. 10.30 zebranie chórzystów, natomiast po Mszy św. wieczorowej zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie w kościele.

2.      Przy kościele znaleziono obrączkę – jest do odebrania w zakrystii.

3.      Jeszcze do czwartku trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.  Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w te 12-dniowe rekolekcje w drodze. Można też włączyć się w fundusz „Idę z Tobą” tzn. osoby, które nie mogą osobiście pielgrzymować, wspierają finansowo Pielgrzymkę podając jednocześnie intencję, w której będą się modlić się pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

4.      W dniach 20 – 27 lipca 2014 r. jest obchodzony 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Nieodłączną częścią jego obchodów jest Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki tej akcji jest udzielana niezbędna pomoc w zakupie pojazdów na misje.
Poświęcenie naszych pojazdów - w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

5.      W niedzielę /27 lipca/ o g. 13.00 na boisku w Bogucinie rozpocznie się VII Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Przy tej okazji będzie można oddać krew. Początkowo krew miała być zbierana dla p. Sławomira Sołdaja, ale teraz przeznaczamy ją dla innych osób potrzebujących tego bezcennego daru. Specjalny autobus będzie czekał na parkingu przy „Groszku” już od g. 12.00.

6.      Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając zużyty sprzęt pozbywamy się kłopotu z jego utylizacją, a jednocześnie dokładamy swoją cegiełkę do akcji niesienia pomocy /budowa studni, szpitali... / -zwłaszcza na misjach.
Z naszej parafii zużyty sprzęt zostanie odebrany w czwartek /31 lipca/ o g. 18.30. Prosimy, aby w tym dniu składać niepotrzebne elektrośmieci na parkingu przy kościele /obok kontenerów z używaną odzieżą /.

7.      Na spłatę pozostałego zadłużenia poremontowego:
- Uczestnicy pielgrzymki do Częstochowy – 435 zł
- R: Miturów z Bogucina /z racji chrztu/ - 200 zł
- Of. bezimienna z Garbowa – 100 zł
Przy okazji informujemy, że w 1-szą niedzielę lipca złożono na ten cel 7.883 zł. „Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Anastazja Smolak, Leszek Chwalisz, Patrycja Kowalska, Edyta Gumieniak, Sylwia Mierzwińska, Adrianna Bicka, Lucyna i Klaudia Michałek.
Wszystkim - „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Moszenek od p. Antoniego Szymańskiego do p. Witolda Ciszewskiego.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

Dzisiaj jest

środa,
23 lipca 2014

(204. dzień roku)

Wyszukiwanie

Święta

św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy - święto

Imieniny:
Apolinearego, Bogny

Polecamy strony

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
184337