PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW DO WAWOLNICY 2008

Przy kościele w Wąwolnicy

W dniu 17 maja 2008 roku odbyła się diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Wąwolnicy, w której wzięli udział ministranci z około 50 parafii archidiecezji lubelskiej w tym naszej Garbowskiej parafii. Wyjechaliśmy z Garbowa ok. godz. 900, a o 1000 byliśmy już w Kęble przy kaplicy MB Kębelskiej skąd wyruszyliśmy procesyjnie do bazyliki w Wąwolnicy. W czasie przemarszu była odśpiewana litania Loretańska do MB. W Wąwolnicy odbywały się główne uroczystości, czyli uroczysta msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem jego ekscelencji bp. lubelskiego Ryszarda Karpińskiego. Zaś po mszy świętej wszyscy obecni mogli spróbować grochówki zrobionej przez żołnierzy Wojska Polskiego. Po głównych uroczystościach wracając zajechaliśmy do Nałęczowa na lody i pyszne ciasto ufundowane przez księdza proboszcza Stanisława Wąsika naszego obecnego opiekuna. Tam przespacerowaliśmy się po parku zdrojowym i posililiśmy się, po czym wróciliśmy do Garbowa koło godz. 1600. Miłym przeżyciem ministrantów z Garbowa w tym dniu było spotkanie z księdzem Piotrem naszym byłym opiekunem. W tej pielgrzymce uczestniczyliśmy już po raz drugi. Bardzo wszystkim się podobało i mamy nadzieję, że odbędą się kolejne wyjazdy pielgrzymkowe.