Menu

PARYŻ · WERSAL · CHARTRES · CHEVERNY · TOURS · LOURDES · BIARRITZ CARCASSONNE · AMETYSTOWE WYBRZEŻE · LA SALETTE · LYON · ARS

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników, transfer autokarowy na lotnisko. Przelot do Paryża. Przejazd na zwiedzanie Paryża. Z wysokości Wzgórza Montmartre popatrzymy na rozległy Paryż. Na placu Du Tertre zobaczymy, jak malują obrazy współcześni malarze. Zwiedzimy też Bazylikę Sacre Coeur. Przejazd w okolice Pól Elizejskich. Spacer w okolicy Łuku Triumfalnego. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolice Paryża.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Paryża. Udamy się do odbudowującej się po pożarze gotyckiej Katedry Notre Dame. Bulwarem św. Michała, przejście do Dzielnicy Łacińskiej. Przejdziemy obok Sorbony, Panteonu – miejsca pochówku Wielkich Synów Francji. Zwiedzimy kościół Saint Etienne Du Mont, gdzie wykładali św. Bonawentura i św. Tomasz z Akwinu. Tu przechowuje się relikwie św. Genowefy – patronki Paryża. Udamy się do kaplicy Cudownego Medalika. Popołudnie spędzimy na Polu Marsowym, w okolicy Wieży Eiffla. Na zakończenie dnia odbędziemy rejs po Sekwanie. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wersalu – spacer połączony ze zwiedzaniem pałacu oraz ogrodów wersalskich będących synonimem francuskiego stylu w sztuce ogrodowej oraz symbolem rozmachu i potęgi Francji epoki Ludwików. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do Chartres – zwiedzanie słynnej katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Tours.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zamku w Cheverny. Posiadłość ta od ponad 600 lat należy do rodziny Hurault i bez większych zmian zachowała wygląd z XVII wieku. Przejazd do Tours. Spacer po mieście, które od V w. jest ośrodkiem kultu św. Marcina. Nawiedzimy bazylikę zbudowaną przy grobie św. Marcina. Modlitwa przy sarkofagu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes

DZIEŃ 5

Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej, udział we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą, Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Biarritz. Do dnia dzisiejszego pozostała w nim atmosfera luksusowego kurortu z przełomu XX i XIX w. Zobaczymy m.in. wspaniały XIX-wieczny Hotel de Palais, który gościł wysoko urodzonych gości. Ponadto miasto słynie z pięknych plaż, w oddali widać pasma Pirenejów. Czas wolny. Powrót na obiadokolację do Lourdes. Udział w nabożeństwie Maryjnym i procesji ze świecami. Nocleg. Chętni będą mogli pozostać w tym dniu w Lourdes – wracamy do tego samego hotelu

DZIEŃ 7

Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Przejazd do Carcassonne – twierdzy otoczonej podwójnymi murami obronnymi – spacer po zabytkowym mieście. Przejazd na Ametystowe Wybrzeże – czas na wypoczynek. Przejazd na obiadokolację i nocleg do La Salette.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny we francuskich Alpach, położone na wysokości 1800 m n.p.m. Wspaniałe otoczenie pięknych wzgórz, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846 roku. Przejazd do Lyonu. Spacer po starym mieście. Nawiedzimy m.in. romańsko-gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela z XV wieku ze słynnym XIV-wiecznym zegarem astronomicznym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lyonu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Udamy się do Ars - miasta św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Nawiedzimy stary kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki świętego. Przejazd na lotnisko Bazylea – Miluza – Fryburg, wylot powrotny do Warszawy. Transfer do miejsca zbiórki, zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

 

TERMIN: 22 - 30. 06.2024

 

CENA: 5300 zł + 200 EUR

 

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie pielgrzymki w tym transfer lotniskowy w Polsce

• bilety lotnicze wraz z bagażem głównym i podręcznym,

• 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 8 śniadań, 8 obiadokolacji,

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych w wymaganych miejscach, nagłośnienie grupy

• opłatę na TFG i TFP

 

UWAGI:

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument paszport lub dowód osobisty